Calligraphy خطاطی

Inferno

Member
سلام

من می خوام یک کلمه دلخواه رو با فونت های Calligraphy تایپ کنم و در فتوشاپ بهشون text effects یا text style بدم. چطور باید این کار رو کرد؟؟؟

مرسی...

nima_dsnr

کاربر VIP
فونت های کالیگرافی یعنی چی؟
برای نوشتن نستعلیق میتونی از برنامه irannastaliq استفاده کنی
برنامه هایی هم مثل میرعماد و کلک هست که میتونن خطهای مختلف خطاطی مثل ثلث و معلی رو بنویسن. از اونها هم میتونی استفاده کنی.
برای افکت دادن میتونی روی لایه ها دبل کلیک کنی و انواع افکت ها رو بدی

amirhafezi

New Member
سلام

من می خوام یک کلمه دلخواه رو با فونت های Calligraphy تایپ کنم و در فتوشاپ بهشون text effects یا text style بدم. چطور باید این کار رو کرد؟؟؟

مرسی...

سلام وقت بخیر
شما می تونید از آموزش کالیگرافی من در وبلاگم (کرل دیزاین) استفاده کنید
به دلیل اینکه لینک گذاشتن خلاف قوانین این سایت هست از گذاشتن لینک صرف نظر کردم
توی گوگل جستجو کن آموزش کالیگرافی امیر حافظی

موفق باشی

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
شما واسه كاليگرافي ميتوني از براش خود فتوشاپ استفاده كني
با همون نام كاليگرافي
بهتره از تبلت واسه تايپو استفاده كنيد
موفق باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

Inferno

Member
متاسفانه اون چیزی که من می خواستم فکر کنم نمی شه....چون من تخصصم گرافیک نیست و برای یه کار شخصی میخواستم این رو... البته من می تونم حتی به یه نرم افزار سه بعدی هر وکتور کالیگرافی رو رسم کنم و با فرمت ایلستریتور خروجی بگیرم ولی مشکل اینجاست که باید کلمه ای که می خوام توسط یه خطاط نوشته بشه فکر نکنم نرم افزاری باشه که کار خطاط رو انجام بده!!!.... نرم افزار کلک رو هم نگاه کردم تا اونجایی که من فهمیدم کلمات رو به صورت معمولی می نویسه ولی من چیز دیگه می خواستم بعید می دونم براش فتوشاپ هم این کار رو بشه باش انجام داد:

به عنوان مثال من می خوام یه عبارت رو با این نوع فونت بنویسم: آیا میشه با نرم افزار این کار رو انجام داد یا اینکه اول باید خطاط بنویسه بعد با نرم افزار رسم بشه؟ / مرسی...

p54.jpg

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
اين ك شما قرار دادي اصلا كاليگرافي نيست
شما هر فرم و حاليتو بخواي ميتوني اجرا كني توي نرم إفراز فتوشاپ يا ايلوستريت و ...
شما حالا با فونت يا نرم افزار تكست رو اماده كن و شكلي ك ميخواي رو با نمونه ب يك گرافيست بديد تا واستون پياده كنه

Sent from my iPhone using Tapatalk

nima_dsnr

کاربر VIP
متاسفانه اون چیزی که من می خواستم فکر کنم نمی شه....چون من تخصصم گرافیک نیست و برای یه کار شخصی میخواستم این رو... البته من می تونم حتی به یه نرم افزار سه بعدی هر وکتور کالیگرافی رو رسم کنم و با فرمت ایلستریتور خروجی بگیرم ولی مشکل اینجاست که باید کلمه ای که می خوام توسط یه خطاط نوشته بشه فکر نکنم نرم افزاری باشه که کار خطاط رو انجام بده!!!.... نرم افزار کلک رو هم نگاه کردم تا اونجایی که من فهمیدم کلمات رو به صورت معمولی می نویسه ولی من چیز دیگه می خواستم بعید می دونم براش فتوشاپ هم این کار رو بشه باش انجام داد:

به عنوان مثال من می خوام یه عبارت رو با این نوع فونت بنویسم: آیا میشه با نرم افزار این کار رو انجام داد یا اینکه اول باید خطاط بنویسه بعد با نرم افزار رسم بشه؟ / مرسی...

مشاهده پیوست 106818

این خط ثلث هست
با نرم افزار کلک هم میتونی بنویسی
من یک نمونه نوشتم البته زیاد دقت نکردم
اگه دقت کنی میتونی نمونه های قشنگ تری هم بنویسی

پیوست ها

• callig.jpg
    callig.jpg
    35.8 کیلوبایت · بازدیدها: 11

[MASOUD]

Active Member
سلام
میشه استفاده از تبلت رو توضیح بدین یا با تصویر بزارین

تا دیگران هم متوجه بشن منظورم آموزشش هست !!

مرسی

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
آقا اموزش خاصی نداره
فونت کالیگرافی رو انتخاب میکنید
و مینویسید با دست...
یک نمونه تست زدم و پیوست کردم میتونید مشاهده کنید دوست عزیز

پیوست ها

• test text.rar
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 56

جدیدترین ارسال ها

بالا