C & php

ali0480

Member
سلام به دوستان
من از یه نفر شنیدم که کسی c رو بلد باشه تقریبا php رو هم بلد هستش چون خیلی خیلی
این 2 زبان به هم نزدیک و کدهاشان مثل همه و حتی طریقه نوشتن کداشون حالا می خواستم ببینم که درست گفته یا نه ؟؟
اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره خوشحال می شم بگه
(البته اینو می دونم که اگه کسی زبان برنامه نویسی و بلد باشه یادگرفتن زبان دیگه براش اسون هستشا منظور من در بالا این نیست این هست که چقدر این دوزبان به هم نزدیک و طریقه نوشتن کداشون مثل هم هستش)
ممنون

mehranphp

New Member
دوست عزیز ؛ همانطور که خودت گفتی دقیقا اگر کسی زبان برنامه نویسی رو بلد باشه براش خیلی راحته تا بتونه یک زبان دیگه رو یاد بگیره
اما در مورد مطلب اولت باید بگم که به نظرم اصلا اینطور نیست
زبان PHP زبانی مستقل است و با سی فرق داره
من خودم به vb , HTML ,FOXPRO مسلط هستم و قبلا از پی اچ پی هیچی سر در نمی یوردم اما از وقتی که دارم با پی اچ پی نزدیک 1 ماه هست که کار می کنم حسابی راه افتادم و باهاش هیچ مشکلی ندارم
حتی به جایی رسیده که میتونم به راحتی دیباگ کنم
اما اینو هم اضافه کنم که علاقه اولین شرطه تو یک زبان برنامه نویسی
موفق باشید

saalek110

Well-Known Member
بله اگر شما سینتکس سی را بلد باشید در php هم همین سینتکس را داریم.
و فقط php نیست. سینتکس سی در خیلی جاها دیده می شود.

ولی اگر از سینتکس بگذریم در php شما با مفاهیمی سروکار دارید که در سی نداریم. مثلا session و کوکی در سی نداریم. و وقتی شما سینتکس سی را بلد باشید تا این قسمتها راحت هستید ولی بعدا به این مفاهیم می رسید که باید این مفاهیم را یاد بگیرید.

سینتکس سی در خیلی جاها مشاهده می شود ولی بعدا خزانه توابع و کلاسها را باید بیاموزید.
مثلا در سی شارپ سینتکس خیلی خیلی شبییه سی پلاس است ولی از جمله چیزهایی که شما باید یاد بگیرید چگونگی به کارگیری کلاسهای دات نت و همچنین ساختار آبجکت گرای سی شارپ است.

جدیدترین ارسال ها

بالا