background خاص برای دامین خاص

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام.
من یک هاست با چند دامین دارم ، در حالت عادی هرکدام از این دامین ها برای خودشون یک فولدر دارند که به فولدر مربوطه redirect می شن،حالا من می خوام برای کاهش دفعات آپلود و دردسرهاش یک صفحه داشته باشم که بر اساس نام دامین بک گراند هر قسمتش (یا بهتر بگم تم سایت) تغییر کنه، ولی اطلاعات ثابت بمونه. با dreamweaver هم کار می کنم.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
این کار هم توسط جاوا اسکریپت و هم برنامه نویسی های سمت سرور امکان پذیر هست

می تونی توی جاوا اسکریپت با document.domain دامین جاری رو دریافت کنید و قالب بندی مورد نظر رو با شرط اعمال کنید
PHP:
var Domain1 = "www.iflashlord.com";
 if (document.domain == Domain1)
البته اگه بخواهید همه قالب و ... تغییر بدهید یه مقدار کارتون مشکل میشه ولی در کل بنده مدل سمت سرور رو پیشنهاد می کنم که همه کارهای چک کردن و اعمال قالب مربوطه در سمت سرور انجام شود و کاربر فقط نتیجه نهایی را مشاهده می کند...

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام و ممنون.
سمت سرور چجوری اجرا میشه؟
در ضمن میشه این کدها رو در Dreamweaver اعمال کرد؟
در حالت کلی میشه بدون ان که خیلی در طراحی دخل و تصرف کنم به راحتی این کار رو انجام بدم؟

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام و ممنون.
سمت سرور چجوری اجرا میشه؟
در ضمن میشه این کدها رو در Dreamweaver اعمال کرد؟
در حالت کلی میشه بدون ان که خیلی در طراحی دخل و تصرف کنم به راحتی این کار رو انجام بدم؟
برنامه نویسی های سمت سرور برای زمانی هست که پروژه شما با یکی از این برنامه ها نوشته شده باشد مثل php
در php به راحتی می توان با PHP_SELF و ... به دامین جاری دسترسی پیدا کرد و نسبت به دامین مورد نظر در کد صفحه مثلا قالب بندی CSS متفاوتی خروجی گرفت...

با جاوا اسکریپت می توانید این کار را انجام دهید البته نیاز به کمی مهارت در کار با این زبان برنامه نویسی می باشد.
بیس کلی کار با همان شرطی که نوشتم شروع می شود و می بایست قالب بندی جدید اعمال کنید و یا از Alternate ها (alternate stylesheet) در Css استفاده کنید برای موضوع می توانید در وب جستجو نمایید...

با این کار به راحتی می توانید بین قالب بندی های پیمایش داشته باشید...

موفق و پیروز باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا