Autocad architecture یا Revit ؟؟؟؟؟

halal314

New Member
سلام دوستان.
آن دسته از دوستانی که در کار ساختمان هستند میدونند که سه نرم افزار نقشه کشی وجود دارند که از همه معروفترند:
Autodesk autocad architecture , Autodesk Revit architecture ,Grophisoft Archicad
حالا سوال من اینه که از نظر اساتید محترم ،کدوم یک از نرم افزارهای Revit و Autocad architecture (دقت کنید که منظورم Autocad architecture هست نه Autocad یا Archicad ) برای کار بهترند و اصولا لزوم ساخت این دو نرم افزار توسط Autodesk چی هست ؟(چون از نظر من که فقط با Autocad architecture کار کردم ،هر دو نرم افزار شبیه هم هستند)
لطفا هرکدام که از نظر شما ارجحیت دارند ،دلیل ارجحیتش رو بیان کنید.
ممنووووووووووووووووووون

shahid-dekho

New Member
سلام دوستان.
آن دسته از دوستانی که در کار ساختمان هستند میدونند که سه نرم افزار نقشه کشی وجود دارند که از همه معروفترند:
Autodesk autocad architecture , Autodesk Revit architecture ,Grophisoft Archicad
حالا سوال من اینه که از نظر اساتید محترم ،کدوم یک از نرم افزارهای Revit و Autocad architecture (دقت کنید که منظورم Autocad architecture هست نه Autocad یا Archicad ) برای کار بهترند و اصولا لزوم ساخت این دو نرم افزار توسط Autodesk چی هست ؟(چون از نظر من که فقط با Autocad architecture کار کردم ،هر دو نرم افزار شبیه هم هستند)
لطفا هرکدام که از نظر شما ارجحیت دارند ،دلیل ارجحیتش رو بیان کنید.
ممنووووووووووووووووووون
من با هردو کار کردم از لحاظ حرفه ای revit خیلی عالیه ولی عام نیست یعنی تو بازار کار کسی بهش اعتماد نداره و استفاده نمی کنند واسه همین autocad فعلاً بهتر و تو بازار کار بیشترقبولش دارن

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوب البته revitخیلی آماده تره و البته به دلیل نبودن آموزش زیاد براش یه مقدار مظلوم واقع شده.الان مثلا فقط دانشگاه های بزرگ مثل تهران Revit یاد میدن.بنده اتوکد رو مشکل ندارم.مکس هم یه چیزایی میدونم اما توی revit گم میشم. خیلی بد قلق شده. نمی دونم شاید چون به محیط مکس عادت کردم

اما برای پروژه های حرفه ای اصلا به کارتون شاید نیاد.چون revit و امثال اون خودشون برات تصمیم میگیرن و این خوب نیست.به نظرم آدم خودش بسازه خیلی بهتره.باز هم سلیقه ایه.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
با سلام.من تنها جایی که دیدم آموزش revit داره سایت بسیار عالی cgpersia.net هست.با قیمت واقعا عالی و مفت.هر dvd 1000 تومن.:shock:

جدیدترین ارسال ها

بالا