asp or php??????????????

ali_ahlina

New Member
آقا يكي به من بگه براي aspبايد قبلش چي بلد باشم
بعد asp بهتره يا php ؟؟؟؟؟؟؟

saman_sweden

Active Member
براي شروع خود برنامه Asp
اما براي مراحل پيشرفته visual basic , C , براي اينكه شما اكثر برنامه ها با vbscript مينويسيدكه اين خودش visual basic است
اما قياس asp و php اشتباه است هر كدام براي خود مزايا و عيبهايي دارند
در سرعت و امنيت php حرف اول را ميزنه در استفاده از برنامه هاي نوع سوم مثلا ocx , dll, database پيشتاز asp است

سلام
دوست عزيز من به شما مي گويم هيچكدام ASP.NET از همه بهتر است.
اما اگر هنوز اصرار به asp و php داريد بريد دنبال asp و اگر اي اس پي را به همراه vbscript يا java script بلد باشي ديگر هيچ مشكلي نداريد.

amirnezhad

Member
Persianservers گفت:
اما اگر هنوز اصرار به asp و php داريد بريد دنبال asp و اگر اي اس پي را به همراه vbscript يا java script بلد باشي ديگر هيچ مشكلي نداريد.
بجز اينكه هميشه بايد از serverهاي ويندوز با مشكلات امنيتي استفاده كني و (اگه بري دنبال vbscript) فقط سايتهات روي browserهاي IE كار مي كنه :wink:

ali_ahlina

New Member
amirnezhad گفت:
Persianservers گفت:
بجز اينكه هميشه بايد از serverهاي ويندوز با مشكلات امنيتي استفاده كني و (اگه بري دنبال vbscript) فقط سايتهات روي browserهاي IE كار مي كنه :wink:
vali man hich zabon barname nevisi balad nistam
mikhastam ye zaboni ke yad gereftanesh rahat beshe ro behem moarrefi konid ta betonam ba yeki az zabonaye server kar konam

Mohammad_Mnt

New Member
بابا کلاس رو پایین نیار ! دات نت یک چارچوب قدرتمنده که می تونین با بیش از 20 زبان باهاش کار کنین .

roozbeh007

Member
آقا من خودم تازه دارم شروع به یاد گرفتن پی اچ پی میکنم. خیلی باحاله ولی اینطور که همکارم میگه، ای اس پی دان نت پی اچ پی رو قورت میده.

سلام
دوست عزيز از نظر من اين ترتيبي كه شما در نظر گرفتي مشكل دارد كه من اون را تصحيح مي كنم:
asp or php<aspx

nsboss

Member
اينجا چه خبره؟؟؟ بابا مثل اينه رقابت شديد بين ASP و PHP در گرفته و ما خبر نداريم !!!
ببينيد دوستان، ASP و PHP هر دو از زبانهاي برنامه نويسي تحت شبكه ميباشند كه هركدام مزاياي خاص خودشان را دارند كه در اينجا به بعضي از اين مزايا اشاره شده. انتخاب به خود شخص بستگي داره.
من خودم PHP رو به ASP ترجيح ميدم ولي من نيومدم اين دو رو مقايسه شديد بكنم و الآن هم با اينكه PHP رو خيلي دوست دارم، دارم ASP.NET ياد ميگيرم و PHP رو گذاشتم براي بعد از يادگيري ASP.NET
توصيه من به شما دوست عزيز هم اينه كه هر دو رو ياد بگيري و بعدش كه ياد گرفتي هر دو رو جلوي روت قرار بده و مقايسه كن. هركدوم رو كه بهتر دونستي ادامه بده ولي در كنارش از دومي هم غافل نشو چون براي پيشرفت بايد هواي رقيبتو هم داشته باشي:)
موفق باشيد

shahrokh_xp

Active Member
من خودم ASP و ASP.NET رو بيشتر قبول دارم ولي متاسفانه به دليل گرون بودن سرورها ويندوز به خصوص در ايران و فراواني وارزاني نصبي سرورهاي Linux زبان برنامه نويسي PHP رواج بيشتري داره.

ولي نكته اي كه هست يه پروگرمر بايد بتونه با هر زباني برنامه بنويسه!!!

nsboss

Member
يكي از دلايل بنده براي اينكه PHP رو بيشتر دوست دارم همين سرورهاي لينوكسه آخه هرچي هاست از سرورهاي مختلف ويندوز گرفتم كلي اعصابمو داغون ميكرد (( صرفنظر از قيمت )) هميشه يا سرور داون بود يا فايلها خود به خود پاك ميشدند يا هم وقتي يك فايل با حجم 2 مگابايت آپلود ميكردم توي كنترل پنل DISC USAGE رو بالاي 10 نشون ميداد و خلاصه هزار مشكل ديگه كه در نهايت مجبور شدم ASP رو به فراموشي بسپرم (( براي استفاده خودم )) اما الآن ميخوام يادش بگيرم و در كنارش PHP رو به صورت درست و حسابي دنبال كنم.
اما همون طوري كه آقا شاهرخ گفتند:
يك پروگرمر بايد كليه زبانهاي برنامه نويسي شبكه رو بلد باشه:)

shahrokh_xp

Active Member
nsboss گفت:
يكي از دلايل بنده براي اينكه PHP رو بيشتر دوست دارم همين سرورهاي لينوكسه آخه هرچي هاست از سرورهاي مختلف ويندوز گرفتم كلي اعصابمو داغون ميكرد (( صرفنظر از قيمت )) هميشه يا سرور داون بود يا فايلها خود به خود پاك ميشدند يا هم وقتي يك فايل با حجم 2 مگابايت آپلود ميكردم توي كنترل پنل DISC USAGE رو بالاي 10 نشون ميداد و خلاصه هزار مشكل ديگه كه در نهايت مجبور شدم ASP رو به فراموشي بسپرم (( براي استفاده خودم )) اما الآن ميخوام يادش بگيرم و در كنارش PHP رو به صورت درست و حسابي دنبال كنم.

البته آقاي رييسي اين رو هم بايد به حرف هاي شما اضافه كنم كه سرورهاي ويندوز موجود در ايران شايدد از كيفيت پاييني برخوردار باشند ولي من با سرورهاي ويندوز زيادي كار كردم(كارهاي جانبي) و مشكل خاصي نداشتم(منظورم سرورهاي خريداري شده از مكان هاي معتبر) :arrow:
بنابراين چون تو ايران سرورهاي ويندوز كيفيت ندارن نمي تونيم بگيم كه تو همه جا بدن.
در مورد قيمت زياد اين سرورها هم بايد بگم كه در واقع اين خود ويندوز سرور نيست كه بعث شده اين تفاوت قيمت بين سرورهاي لينوكس و ويندوز به وجود آمده باشه بلكه نرم افزارهاي جانبي آن است كه قيمت زيادي دارند.
به فرض مثال روي يك سرور علاوه بر سيستم عامل بايد برنامه هاي جانبي تقويت كننده امنيت نصب گردد كه اين برنامه ها براي سرورهاي ويندوز بسيار گران است.

amin-asemi

Member
shahrokh_xp گفت:
nsboss گفت:

البته آقاي رييسي اين رو هم بايد به حرف هاي شما اضافه كنم كه سرورهاي ويندوز موجود در ايران شايدد از كيفيت پاييني برخوردار باشند ولي من با سرورهاي ويندوز زيادي كار كردم(كارهاي جانبي) و مشكل خاصي نداشتم(منظورم سرورهاي خريداري شده از مكان هاي معتبر) :arrow:
بنابراين چون تو ايران سرورهاي ويندوز كيفيت ندارن نمي تونيم بگيم كه تو همه جا بدن.
در مورد قيمت زياد اين سرورها هم بايد بگم كه در واقع اين خود ويندوز سرور نيست كه بعث شده اين تفاوت قيمت بين سرورهاي لينوكس و ويندوز به وجود آمده باشه بلكه نرم افزارهاي جانبي آن است كه قيمت زيادي دارند.
به فرض مثال روي يك سرور علاوه بر سيستم عامل بايد برنامه هاي جانبي تقويت كننده امنيت نصب گردد كه اين برنامه ها براي سرورهاي ويندوز بسيار گران است.
آقا دليل نميشه كه به دليل بد بودن هاست يه شركت كاسه كوزه مايكروسافت رو ...

جدیدترین ارسال ها

بالا