ASP یا PhP

LoveLife

Banned
به نظر شما کدام یک از این زبان ها آیندهای مناسب تری خواهند داشت ؟

باید ruby رو هم ذکر میکردین (;
فرق نمیکنه بستگی داره چجوری نوشته شه همین (;

hojjats

New Member
بدون شک PHP آینده بهتری داره، به چندین دلیل. یکی این که PHP از امکانات گسترده‌ای پشتیبانی می‌کنه (فهرست ماژول‌هایی که در PHP به رایگان در دسترس هست رو خیلی راحت می‌تونید مقایسه کنید با چیزی که در ASP از ابتدا در دسترس هست)، دوم این که PHP به صورت منبع باز هست و چندین developer روش دارن کار می‌کنن، سوم این که PHP از ساختارهای برنامه‌نویسی (مثل برنامه‌نویسی شیئ‌گرا) به خوبی تبعیت می‌کنه، پنجم این که PHP سامانه‌های مربوط به کشف و رفع ایراد (bug) داره و community‌های بزرگ اینترنتی روش کار می‌کنن.
و تازه شاید دلیل‌های مهم‌تری هم باشن که من یادم نیومد.

LoveLife

Banned
اما موردی که هست اینه شرکت خاصی پشتیبانی رسمی ازش نداره!! و می تونه به آینده ایی مثل (مای اس کیو ال ) تبدیل بشه!! از وقتی که شرکت سان( که دوست و شریک اوراکل هست) خریده!!! تا حالا هیچ برنامه ریزی براش نشده!! و این بلا هم ممکنه روزی سره پی اچ پی بیاد!!!
به خصوص با رقیب قدرتمندی مثل مایکروسافت داره که حاضره هر کاری بکنه!!
اما در کل شاید مشکلاتی داشته باشه اما به نظر بنده دات نت بسیار قوی تر از پی اچ پی هست

آخرین ویرایش:

nasser_ray

Member
سلام
شما دارید چی رو با چی مقایسه می کنید؟
درسته که PHP آینده روشنی داره ولی ASP.net کلاً روشنه.
من خودم PHP کارم ولی یه مدت کوتاهی افتخار کار با ASP رو داشتم از نظر من اگه منطقی به این دوتا نگاه کنیم 100% قدرت رو ازان ASP می بینیم.
فهرست ماژول‌هایی که در PHP به رایگان در دسترس هست رو خیلی راحت می‌تونید مقایسه کنید با چیزی که در ASP از ابتدا در دسترس هست
بدلیل رایگان بودن و قابلیت Cross Platform (مخصوصاً) PHP باعث شده که اکثراً از این مفسر استفاده کنند. در مورد ماژول ها و کلاسها و توابع داخی، ASP خیلی قوی هستش.

PHP به صورت منبع باز هست
شکی نیست ولی منبع باز بودن همیشه حسن بر بهتر بودن نیست تا حالا پرسیدین چرا PHP منبه بازه و ASP نیست.!؟

PHP از ساختارهای برنامه‌نویسی (مثل برنامه‌نویسی شیئ‌گرا) به خوبی
این عمل در ASP خیلی خوب پشتیبانی شده.

عذر میخوام بدلیل کم بود وقتم از این بیشتر نمی تونم توضیع بدم.

ولی خوبه قبل تایید هر حرفی حتی این پست به صحتش اطمینان حاصل کنیم و صرفاً شنیده ها و خوانده ها ملاک نباشن

EMIRATES

Active Member
PHP--- چون :

1- اگه با یکی از زبان های برنامه نویسی مثل پرل یا c یا ... آشنایی داشته باشی یادگیریش خیلی خیلی ساده میشه

2- 2 سوم وب ازش استفاده میکنن

3-100% رایگانه

و.....

Ghamnevis

Well-Known Member
lol ! باورم نميشه هنوز چنين بحث هايي اينجا انجام ميشه :)
توي اين بخش فكر كنم دست كم چند تا تاپيك كت و كلفت در اين زمينه هست..

حالا فلسفه ي اين سوال چي هست ؟ هدف از مقايسه چيه ؟ :)

جدیدترین ارسال ها

بالا