Aptana Studio 3 یک جایگزین رایگان و مناسب برای Dreamweaver

setrokate

New Member
attachment.php

Aptana Studio
یک محیط توسعه مجتمع یا IDE رایگان، متن باز و با قابلیت اجرا روی سیتم عامل‌های مختلف است که تنوع زیادی از زبان‌ها را پشتیبانی می‌کند.
ویرایشگر پیش‌فرض Aptana بطور کامل از HTML، CSS و Javascript پشتیبانی می‌کند. اگر شما توسعه‌دهنده PHP، Python و یا Ruby On Rails هستید نیز می‌توانید از Aptana استفاده کنید چرا که به خوبی از این زبان‌ها پشتیبانی می‌کند.Aptana بر پایه Elipse محبوب ساخته شده است. بنابراین اگر شما از طرفداران ٍEclipse هستید مشکلی در استفاده از آن نخواهید داشت.
برخی از ویژگی‌های Aptana

پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف

Aptana با استفاده از پلاگین‌ها کاملا قابل توسعه است. شما می‌توانید با نصب پلاگین‌ها از امکانات بیشتری در آن بهره‌مند شوید.
کامل کردن خودکار تگ‌ها


attachment.php


یکی از مواردی که Aptana را دوست داشتنی می‌کند تکمیل خودکار تگ‌ها یا پیشنهاد دادن آن‌هاست. وقتی شما یک تگ را تایپ می‌کنید، به شما لیستی از تگ‌های مشابه نمایش داده می‌شود که می‌توانید توضیحاتی در مورد آن تگ نیز ببینید.
نمایش همزمان دو پنجره

attachment.php


اگر شما بطور همزمان با HTML و CSS کار می‌کنید قطعا دوست خواهید داشت نتیجه تغییرات خود را خیلی زود ببینید با قرار دادن دو فایل در کنار یکدیگر، شما می‌توانید در فایل CSS خود تغییراتی انجام داده و نتیجه آن‌را در پنجره کناری ببینید.
دید کلی تگ‌ها

attachment.php


یکی از نوارهای کناری پنجره اصلی برنامه به دید کلی تگ‌ها (Outline) اختصاص دارد که اجازه دسترسی سریع به توابع را در داخل کد به شما می‌دهد. این یک ویژگی پرکاربرد خواهد بود زمانی که یک فایل CSS بزرگ یا یک لیست طولانی از توابع جاوا اسکریپ داشته باشید.
نتیجه‌گیری

Aptana دارای ویژگی‌های دیگری نیز است مانند Cloud hosting، پشتیبانی FTP/SFTP، وب سرور داخلی و سرور Ajax که به آن نپرداختیم. Aptana قطعا با توجه به ویژگی‌هایی که دارد یک گزینه مناسب برای توسعه دهندگان وب است.
منبع: طراحی سایت ستروکیت
 

پیوست ها

 • aptana-3-logo.jpg
  aptana-3-logo.jpg
  58.4 کیلوبایت · بازدیدها: 14
 • autocomplate.jpg
  autocomplate.jpg
  53.6 کیلوبایت · بازدیدها: 13
 • split-view.jpg
  split-view.jpg
  87.1 کیلوبایت · بازدیدها: 15
 • outline.jpg
  outline.jpg
  95.7 کیلوبایت · بازدیدها: 14

setrokate

New Member
بله دوست عزیز امکانش هست. باید پلاگینش نصب بشه. آموزشش در اینترنت هست
 

جدیدترین ارسال ها

بالا