AMD یا Intel مسئله اینست !!!!

سلام خدمت همه دوستای گلم .
به نظر شما AMD توی رندر و کلا کارهای 3D بهتره یا اینتل ؟
اگر میتونید نظراتتون رو اینجا بگید تا همه استفاده بکنیم .
الان به نظر من این قضیه مثل این می مونه که بگی اول مرغ وجود داشته یا تخم مرغ و یه سوالیه که اگه پاسخ داده بشه فکر کنم خیلی مشکلات همه حل شه.
منتظر نظراتتون هستم.
خیلی بیشتر لطف میکنید اگه نظراتتون مستند و حدالامکان آموزشی باشه تا همه یه چیزی یاد بگیریم.
ممنونم
:oops:

3ehzad/

Member
بستگی به بودجت داره و نیازهایی که داری به نظر من تو سیستم های ارزون قیمت amd نسبت به پولی که میدی proformance بهتری نسبت به intel میده ولی تو سیستم های گرون تر intel برندست ولی به نظر من باید اول بودجه مشخص بشه بعد دنبال انتخاب باشی چون اینطوری اصلا نمیتونی گزینه خوبیو انتخاب کنی
اینم یه لینک از مقایسه cpu ها توی رندر گرفتن توی max
لینک

بهزاد جان ممنون دیدم لینک tom's Hardware رو .
متاسفانه CPU ای رو که من دیشب خریدم رو نداره .
این جزو اولین سری cpu های 45 nm AMD هستش.
cache 6 MB اونو نسبت به CPU های قبلی خودش خیلی سر تر میکنه که 65 nm ها 2 MB Cache داشتند.

CPU : AMD Phenom II X4 64Bit 940

3ehzad/

Member
این cpu عالیه فقط امیدوارم مادربوردی که برداشتی قدر باشه چون این cpu رو تونستن 6.5 ghz اورکلاک کنن واقعا قابلیت overclock بالایی داره این اورکلاک مخصوصا برای سه بعدی کارا یه پارامتر واقعا مهمه چون میتونه سرعت رندرو خیلی افزایش بده
لینک مقایسه توی رندر
اینم فیلم اور کلاک این cpu تا 6.5 ghz

3ehzad/

Member
overclock phenom II

اینم چند تا عکس از فیلم گرفتم برای اونایی که با دیالاپ وصل میشنو نمیتونن این فیلم رو ببینن البته عکس فقط از مشخصات رکوردی که زده هست

iogsif.jpg

25u4ebp.jpg

2dh8xzc.jpg

اتفاقا یه مادربورد Asus برداشتم که فکر میکنم روی overclock بد نباشه :
MainBoard: Asus M3A79-T DELUX
که 233 هزار تومان هم قیمتش بود.
من دو تا سیستم دارم یدونه Intel Q6600 و این یکی.
سیستم اینتل من یه vga 3780 x2 داره که 150 هزار تومان گرونتر از کارت گرافیک سیستم amd من )4850 ( هستش.
سیستم اینتلم 6 گیگابایت رم 1333 داره در صورتی که سیستم amd من 4 گیگابایت رم 1066 داره.
با این حال . . . .
در کمال تعجبم سیستم Intel صحنه تست زندر معروف به Dragon رو توی 48 ثانیه رندر میگیره و سیستمAMD تنها توی 37 ثانیه !!!

آیا این کافی نیست ؟
شاید کافی نباشه اما واقعا عالیه . . . .. :D

:Mohsen:

کاربر باتجربه
در کمال تعجبم سیستم Intel صحنه تست زندر معروف به Dragon رو توی 48 ثانیه رندر میگیره و سیستمAMD تنها توی 37 ثانیه !!!

قيمت اين amd كه گرفتي چقدره؟
البته يه چيزيو بگم، نگي نگفتي!!!
شما ميگي اون سيستم اينتلت 6 گيگ رم داره، اين چه ربطي داره به سرعت رندر؟!
البته اينو بگم من طرفدار اينتل نيستم، فقط بحث قدرت و عملكرده
آيا Dragon بيشتر از 1 گيگ رم ميخواد؟
شما 5 گيگ رمتو بردار همين نتيجرو ميگيري، شايد يكي دو ثانيه فرق كنه، اونم بعيده
كارت گرافيك هم همينطور، اونم خيلي تاثيري تو رندر نداره
Intel Q6600 چند مگ كش داره؟ يادم رفته
تازه اين amd كه گرفتي فناوري جديدتري نسبت به Intel Q6600 داره، درسته؟
خوب پسر گل همه اينا موثره
قطعا اين cpu كه شما گرفتي عملكرد خوبي داره، در اين شكي نيست، ان شا الله حالشو ببري!
اينو هميشه آدم بايد بدونه، همون قدر كه پول بدي آش ميخوري، اگه آدم انتخاب درستي كنه، هيچ وقت بابت 200 هزار تومن يه جنس 100 هزار تومني گيرش نمياد، نهايتا چند درصد تفاوت داره
ببخشيد كه زيادي حرف زدم
موفق باشي

CPU Cache

سلام محسن جان.
البته اينو بگم من طرفدار اينتل نيستم، فقط بحث قدرت و عملكرده

چه اشکالی داره آدم طرفدار اینتل یا AMD باشه ؟ اصلا این تاپیک واسه اینه که طرفدارا یه بار و برای همیشه سنگاشونو وا بکنن !!!
من همینجا اصلا اعلام می کنم که طرفدار AMD هستم.
تکنولوژی CPU ای که من گرفتم مطمئنا با اینتل فرق میکنه و اینکه کلا تکنولوژی CPU های AMD و Intel متفاوته فکر کنم
همه قبول دارید.

اولین تفاوت Intel و AMD توی Cache Level 1 شونه.
CPU Cache
رو برای CPU تا جلیی که من میدونم میشه با Ram برای سیستم مقایسه ش کرد یه جورایی.
یعنی اطلاعات زمانی که لازمه پردازش بشند اول به Cache مرحله اول یا همون L1 میرن که سرعت فوق العاده بالایی توی انتقال اطلاعات داره.
توی اون لحضه CPU یه سری پردازها رو روش انجام میده و اگر کارش باهاش تموم شد که نتیجه رو تحویل سیستم میده ولی اگر هنوز نیاز به پردازش بود نتیجه رو به Cache L2 یا مرحله دوم میفرسته تا بعدا دوباره روش پردازش کنه.
Cache L2
به نسبت مرحله 1 از سرعت پایین تری برخورداره و قیمتش هم کمتره.
این Cache مرحله دوم به طور مستقیم نمیشه اطلاعاتش پردازش بشه و باید به مرحله اول منتقل بشه و در اونجا پردازش بشه.
البته این تنها کاربرد Cache L2 نیست.
بعضی اوقات CPU تشخیص میده که چند خط از برنامه داره تکرار میشه بنابراین نتیجه محاسبات رو توی Cache Level 2 میذاره و هر وقت که اونا رو بخواد دیگه پردازش نمیکنه و اطلاعات رو به Cache Level 1 و بعدش به سیستم میده.
اینجوریه که وقتی که شما بار اول مثلا 3D رو Run میکنی اگه یه دقیقه طول بکشه اگر ببندیش و دوباره Run کنی میبینی که شاید 30 ثانیه هم طول نکشه.
بنابراین نتیجه میگیریم که میزان Cache مرحله اول از این بابت مهمه که لطلاعات باید به مقدار Cache مرحله اول شکسته بشند مثلا 32 KB و بعد پردازش یا تحویل سیستم بشند.
حالا فرض کنید که Cache مرحله اول ما جای 32 KB ، 128 KB باشه. میبینید که حجم بیشتری اطلاعات توی یک بار انتقال از رم به CPU و CPU به رم و یا Cache l1 به Cache l2 انجام میشه بنابراین سرعت پردازشو پهنای باندی که برای انتقا اطلاعات هست بیشتر میشه.
تا جایی که من میدونم CPU های AMD و Intel ی که قیمت مشابه دارند رو زمانی که مقایسه میکنید CPU های AMD همیشه Cache l1 بیشتری نسبت به CPU های Intel دارند. اینو با یه سوال ساده از فروشندگان یا گشتن توی سایت های فارسی زبانی مثل www.gheymat.com میتونید منوجه بشید.
مطلب طولانی شد. ببخشید اگز جایی از حرفام اشتباه بود یا سوالی داشتید لطفا بگید.

3ehzad/

Member
دوست عزیز moralist-boy با نظرت موافقم که هر کسی که دوست داره میتونه طرفدار شرکت یا مارک مورده علاقش باشه نه فقط توی کامپیوتر بلکه توی هر وسیله دیگه ای از لباس گرفته تا کامپیوتر ولی اینکه ما بیایم در مورده برند های مورده علاقمون توی یه انجمن بحث کنیم یه سری مشکلات بوجود میاره مثلا اگه یکی بخواد یه سیستم با یه بودجه مشخص جمع کنه براش یکم اشفتگی بوجود میاد که کدوم برند از اون یکی بهتره یا اینکه ایا بهترین گزینه با این بودجه چه سیستمی هست در هر صورت اگه توی این انجمن چند مدل که نسبت به پولش قدرت خوبی داشته باشن معرفی بشه بهتر از اینکه هر کی یه مدلی که مورده علاقشونه معرفی کنن البته من فکر میکنم شما هم منظورتون از طرفداری از amd یا intel همین نظر من باشه که با یه بودجه مشخص کدوم یکیشون بهتر عمل میکنن چون شما از هر دو سیستم دارید من خودم الانه intel q6600 دارم شاید دو سال دیگه یه amd داشته باشم اونم 8 هسته ای پس فکر کنم اکثر ما دنبال یه عملکرد خوب از یه سیستمیم تا مارک اون سیستم.

دقیقا این جائیه که امیدوار بودم در پایان بهش برسیم.
یعنی طرفدارهای AMD و Intel همه به این نتیجه برسیم که هر CPU رو باید نسبت به قیمتش و بودجه ای که میتونیم براش صرف کنیم باید انتخاب کنیم.
اینو باور کنید که آشفتگی برای همه کسایی که می خوان یه استفاده خاص از سیستم بکنند وجود داره چه مبتدی باشن چه حرفه ای.
پس بهتره که بدونن چی میخوان ، چقدر بودجه دارن تفاوتها چیه و آیا ارزش داره به خاطرش پول بیشتری بدن ؟ یا اگر اون پول بیشترو صرف یه قطعه پرقدرت تر دیگه بکنن به نفعشونه ؟
خوب پس هر کسی که هر کمکی میتونه بکنه یا سوالی داشته باشه همه خوشحال میشیم که مطرح کنه :)

:Mohsen:

کاربر باتجربه
خوب، من يه سوال دارم
البته اگه بشه بهش گفت سوال
بنچمارك جديدي از cpu هاي جديد كسي تا حالا ديده، اگه كسي ديده يا لينك داره ممنون ميشم اينجا هم قرار بده
جوري باشه كه همه cpu هاي جديدو پوشش بده

reza_1001

Well-Known Member
با سلام

بهتر که در مورد cpu های ورک استیشن صحبت بشه نه در مورد cpu های دسکتاب
بد نیست بدونید از میان 10 ابر رایانه دنیا 6 تای آن متعلق به amd و بقیه هم مشتر کا مال apple , intel هستش

جدیدترین ارسال ها

بالا