AI Web یا هوش مصنوعی وب

scup

Member
سلام.
میخوام که یک سایت با قابیتai web یا هوش مصنوعی بسزم ولی اصلا نمیدونم باید از کجاشروع کنم یا چه زبان برنامه نویسی این قابلیت رو داره. اگه میشه کمک کنید تا من بفهمم چیکار کنم.:sad:

کار هوش مصنوعی ای که مثلا در ساعت 12 اتوماتیک و بدون نیاز ب سر زدن کسی نظرات رو پاک نه یا مثلا راس ساعت خاصی تبلیغ رو رو سایت نمایش بده و راس ساعت دیگه ای بش داره............:rose:

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام.
میخوام که یک سایت با قابیتai web یا هوش مصنوعی بسزم ولی اصلا نمیدونم باید از کجاشروع کنم یا چه زبان برنامه نویسی این قابلیت رو داره. اگه میشه کمک کنید تا من بفهمم چیکار کنم.:sad:

کار هوش مصنوعی ای که مثلا در ساعت 12 اتوماتیک و بدون نیاز ب سر زدن کسی نظرات رو پاک نه یا مثلا راس ساعت خاصی تبلیغ رو رو سایت نمایش بده و راس ساعت دیگه ای بش داره............:rose:
به این کارا هوش مصنوعی نمیگن.
شما خیلی راحت میتونی این کارارو با cron job انجام بدی

موفق باشید

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
تورو خدا بیشتر توضیح بدین!!!! التماس!!!!
کرون جاب یک دستور در سیستم عامل لینوکس هست که با استفاده از اون میتونید یک اسکریپت دلخواه را در زمان های تعیین شده اجرا کنید!
شما میتونید مثلا اسکریپت پاک کردن نظرات رو بنویسید و با استفاده از دستور cron job اون رو مثلا ساعت 12 شب ران کنید.
برای این کار روی سرور لینوکس باید cpanel داشته باشید.

اگه سرچ کنید اطلاعات خوبی به دست میارید.

موفق باشید

k2-4u

Well-Known Member
آموزش کار با cron job
رو در فرم barnamenevisi.org جستجو کنید (دربخش php)
هست

iman_ebru

Active Member
همونطور که دوست عزیز Shahkey.com عزیز هم گفتند هوش مصنوعی Artificial Intelligence تکنیکی برای خلق کردن ماشینهای است که قادربه فکر کردن بدون نیاز به انسان ها باشند.

اما چیزی که شما میخواهید ارتباطی به AI نداره. یعنی سیستم احتیاجی به تفکر نداره. و شما قبل از اون تفکر رو انجام دادید و فقط میخواین که تفکر شما رو در ساعات تعیین شده بدون حضور شما اون براتون انجام میده...

... و اما یکی از روشها استفاده از cron job هست!

اصول کار cron job هم به این صورت هست که شما ساعت هایی رو که دوست دارید یک برنامه اجرا بشه رو قبلا تنظیم (Set) می کنید؛ سپس برنامه منتظر میمونه تا ساعت سیستم سرور به اون زمان تعیین شده برسه. بعد بلافاصله برنامه رو اجرا میکنه. حالا چه برنامه ای اون به هوش طبیعی شما مربوط میشه نه هوش مصنوعی سیستم!!

اون قدیم ها ما این کار رو برای سایت مجیدآنلاین کرده بودیم یعنی هر چند روز ( که مورد نظر بود ) برنامه یک بار اجرا میشد و یک Backup از بانک اطلاعاتی سایت تهیه میکرد و اون رو به آدرسی که در برنامه تنظیم شده بود ارسال میکرد و ما در واقع آرشیو روزانه، یا هفتگی یا ... از بانک اطلاعاتی سایت رو داشتیم و اگه مشکلی پیش میومد با استفاده از پشتیبانها پست ها یا مطالب حذف شده رو بازگشت میدادیم...

شما باید اون برنامه ای که میخواهید در اون زمانهای تکراری اجرا بشه رو تهیه کنید. که در مورد اونها هم میتونم کمکتون کنم...

بعد باید اون برنامه (ها) رو در cron job تنظیم کنید... برای اینکار اینجا، اینجا، اینجا، اینجا، و اینجا رو مطالعه کنید!

ایمان

scup

Member
اقا شما که دیگه ترکوندید!!:shock: من واقعا توضیحی به رسایی توضیح شما نشنیده بودم. الحق که مدیر هستید. :shock:

scup

Member
یک سوال دارم؟؟؟
میخوام بدونم که از cornjob استفاده کنم بهتره یا از php که background میمونه؟؟
اینو میگم::
PHP:
ignore_user_abort(1);  
set_time_limit(0);

corn job خیلی سخته مخصوصا وقتی cpanel من ساپرتش نمیکنه.
cpanel منvista panel هست.​

آخرین ویرایش:

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
یک سوال دارم؟؟؟
میخوام بدونم که از cornjob استفاده کنم بهتره یا از php که background میمونه؟؟
اینو میگم::
PHP:
ignore_user_abort(1);  
set_time_limit(0);

corn job خیلی سخته مخصوصا وقتی cpanel من ساپرتش نمیکنه.
cpanel منvista panel هست.​
نه اصلا این کارو نکن و پروسس php رو نگه نداره.
همون cron job بهترین روشه البته باید cpanel داشته باشی

scup

Member
خیلی ممنون. ولی من نفهمیدم که اون کد php چرا نباید استفاده بشه؟؟؟

ضرر داره....؟ ولی با این یکی که شما گفتین(کد php برای cjob) دیگه کارم راحت شده

iman_ebru

Active Member
... من نفهمیدم که اون کد php چرا نباید استفاده بشه؟؟؟

گفتم که...!

اینکار مثل این میمونه که شما میخواین هر 1 روز یک بار در ساعت 8 صبح، پیغامی رو بصورت تلفنی به من گزارش بدید.

دو تا راه پیش روی شماست!

1. هر زمان که پیغام داشتین در همان زمان شماره گیری و با من تماس بگیرید.
2. یکبار تماس بگیرید و ارتباط با من رو قطع نکنید و هر روز یکبار در ساعت 8 پیعامتون رو به من بگید.

حالت اول از هر لحاظ منطقی هست و جای بحثی وجود نداره. اما چرا گزینه دوم درست نیست (سوال شما اینه)!!؟

چون که اینطوری شما باید هزینه زیادی رو بابت برقراری تماس مستمر به اپراتور تلفنتون بدید که هم اصراف (پول دادن در قبال کاری که براتون نکردن) هست و اگه این ارتباط مستمر شما سبب ایجاد فشار به سیستم اپراتور بشه یا به سایر مشترکین مزاحمت ایجاد بکنه قطعا مانع این ارتباط خواهند شد...

در وب سرور هم همینطور هست! یعنی کلا در شبکه (همه شبکه های بی سیم، با سیم، اینترنت و ...) بحث پهنای باند وجود داره. هر ارتباطی تحت محدودیت همین پهنا برقرار میشه.

1. استفاده مستمر و بدون وقفه از وب سرور اولا پهنای باند شما رو پایین و پس از مدتی تمام خواهد کرد (افزایش هزینه ارتباط تلفنی بخاطر پوچ)

2. اگه حجم فایل زیاد باشه علاوه بر اینکه مدت زمان انجام مورد اول سریعتر میشه، سبب میشه که سرور شما مشغول و همواره درحال پاسخ دادن به درخواست همون فایل باشه که موجل ایجاد انواع خطاهای Server Busy, Timeout, Longtime Error و خطاهای از این دست خواهد شد که مطمئن باشید هیچ مدیر سروری چنین شرایطی رو قبول نخواهد کرد. چرا که بقیه سایتهایی هم که در همون سرور جا داده شدن با همچین خطاهایی روبرو خواهند شد ...

-- -- -- -- --
اما به امید کشف و اختراع تکنولوژی جدیدی که محدودیت پهنای باند رو از شبکه ها حذف بکنه (کاملا بعیده) ، اون کد رو در جایی ذخیره کنید تا شاید در آینده بتونید از اون هم استفاده بکنید.
-- -- -- -- --

نظر من این بود؛
ایمان

scup

Member
ممنون از توضیح گیراتون. ولی من اینقدر ها هم نابلد نیستم. همین که میگفتین باعث کاهش پهنای باند میشه من میفهمیدم. بازم تشکر از شما.:rose:

scup

Member
من تمام کاری که برای ساخت php corn گفته بود رو انجام دادم ولی کار نمیکنه.
اگه میشه یک php corn برام بسازید که هر 24 ساعت یک بار test.php رو اجرا کنه.

تورو خدا کمک کنیدااااا. ممنون

zoghal

Active Member
دایرکت ادمین cornjob داره از ساپورت سرور بخواهید بهتون دسترسی بده

جدیدترین ارسال ها

بالا