8 برابر محبوبیت!! *** php و aspx ***

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نظر من اینه که تابحال من یکی در مورد PHP خبری مبنی مشاهده شکاف امنیتی نشنیدم
اما در مورد ASP تا دلتون بخواد شنیدم
مزیت های پی اچ پی هم که غیر قابل رد هستش
سرعت
امنیت
سهولت استفاده و یادگیری
نداشتن ملزومات زیاد برای کد نویسی
و بقیش بماند

یادم نره مهمترین چیز در مورد پی اچ پی اینه که OPEN SOURCE هستش
حالا شما یه چند تا از مزیت های ASP رو بگید(اگه چیزی باشه)
ممنون و منتظرم ....:cool:

MDP

Well-Known Member
خوب دوستان این بحث تکراری دیگه کهنه شده.

نمی خوام هیچ کدوم از شما ها رو زیر سوال ببرم ، به خاطر همین از نقل قول کردن حرف های زده شده توی این تاپیک خود داری می کنم و فقط با چند تا سوال و نکته از Net. دفاع میکنم.

1 - هیچ کدوم می دونید که ASP.Net زبان برنامه نویسی نیست ولی PHP هست ؟
2 - هیچ کدوم می دونید که هیچ لزومی نداره که ASP.Net رو توی VS.Net نوشت و Notepad یکی از ویرایشگر هاش هست ؟
3 - هیچ کدوم شما تا به حال ASP.net کار کردید ؟ ( من 2 سال تمام PHP کار کردم.اونم وقتی php3 اومده بود. )
4 - کدوم یکی از شما تاحالا حفره امنیتی در Net. دیده ولی توی PHP ندیده ؟
5 - می دونید اگه سایت هایی که با تکنولوژی 3.5 Net. ساخته میشن و با استاندارد مخصوص Microsoft ساخته بشن 7.5 برابر سرعت لودشون از تمام زبان های موجود بیشتره.
6 - می دونید که راحت ترین زبان دنیا برای آموزش برنامه نویسی طبق نظر سنجی و آمار گوگل VB هست ؟ ( لینکشو به زودی میزارم )
7 - می دونید که بالغ بر 10 شرکت بزرگ در دنیا کامپوننت های دات نت تولید می کنند ؟
8 - می دونید توی رنکینگ سرچ اینجین ها سایت هایی که زبان برنامه نویسیشون اپن سورس نباشه ( مثلا ASP.Net باشه ) بیشتر رنک می گیرن ؟
9 - می دونید که Net. تنها فریم ورکی هست که قابلیت کار با انواع برنامه ها رو میده ( Web / Windows /Web service / Windows Service / COM / Win Core,....)
10 -می دونید بیشتر ایده ها روی ASPX پیاده شده و بعد برای PHP آماده شده ؟ ( MVC , LINQ , ... )
11 - می دونید شماها هیچ کدوم یک دلیل علمی برای بحث ندارید ؟ :D

موفق باشید. :rose:

مسعود

نمی خوام هیچ کدوم از شما ها رو زیر سوال ببرم ، به خاطر همین از نقل قول کردن حرف های زده شده توی این تاپیک خود داری می کنم و فقط با چند تا سوال و نکته از net. دفاع میکنم.

1 - هیچ کدوم می دونید که asp.net زبان برنامه نویسی نیست ولی php هست ؟
2 - هیچ کدوم می دونید که هیچ لزومی نداره که asp.net رو توی vs.net نوشت و notepad یکی از ویرایشگر هاش هست ؟
3 - هیچ کدوم شما تا به حال asp.net کار کردید ؟ ( من 2 سال تمام php کار کردم.اونم وقتی php3 اومده بود. )
4 - کدوم یکی از شما تاحالا حفره امنیتی در net. دیده ولی توی php ندیده ؟
5 - می دونید اگه سایت هایی که با تکنولوژی 3.5 net. ساخته میشن و با استاندارد مخصوص microsoft ساخته بشن 7.5 برابر سرعت لودشون از تمام زبان های موجود بیشتره.
6 - می دونید که راحت ترین زبان دنیا برای آموزش برنامه نویسی طبق نظر سنجی و آمار گوگل vb هست ؟ ( لینکشو به زودی میزارم )
7 - می دونید که بالغ بر 10 شرکت بزرگ در دنیا کامپوننت های دات نت تولید می کنند ؟
8 - می دونید توی رنکینگ سرچ اینجین ها سایت هایی که زبان برنامه نویسیشون اپن سورس نباشه ( مثلا asp.net باشه ) بیشتر رنک می گیرن ؟
9 - می دونید که net. تنها فریم ورکی هست که قابلیت کار با انواع برنامه ها رو میده ( web / windows /web service / windows service / com / win core,....)
10 -می دونید بیشتر ایده ها روی aspx پیاده شده و بعد برای php آماده شده ؟ ( mvc , linq , ... )
11 - می دونید شماها هیچ کدوم یک دلیل علمی برای بحث ندارید ؟ :d

مسعود

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
این مورد 8 رو قبول ندارم!

برای مابقی هم اطلاعی ندارم!!

==
نظر من حقیر اینه که همه زبان ها رو باید در جای خودشون استفاده کرد و نباید گفت این یکی بهتره و یا اون یکی بده.

بالاخره یجایی یکی بکار آدم می یاد و جای دیگه دیگری. /
==

P.H.P

Member
آقا چرا بحث الکی میکنید (هویجوری پست میدید که چی؟ پست ندید) همه میدونید PHP تکه

روی ASPX ایده پیاده سازی شده ولی با PHP میشه ایده سازی کرد:paint:

MDP

Well-Known Member
hosseintdk775 جان من با شما موافقم.

من هیچ وقت PHP رو دست کم نمی گیرم.

توی وب در حال حاظر زبان برنامه نویسی اهمیت نداره.مهم نوع پیاده سازی هاست.

مثلا بحث داغی که الان توی دنیا هست Data Mining هست.یعنی استخراج داده.نمیگه استخراج داده با PHP یا Net .

شما وقتی دیتا داشته باشی چه اهمیتی داره که چه جوری نمایش بدی.

در مورد نکته 8 هم گوگل کنید متوجه می شید.

grlearn

Member

نمی خوام هیچ کدوم از شما ها رو زیر سوال ببرم ، به خاطر همین از نقل قول کردن حرف های زده شده توی این تاپیک خود داری می کنم و فقط با چند تا سوال و نکته از Net. دفاع میکنم.

1 - هیچ کدوم می دونید که ASP.Net زبان برنامه نویسی نیست ولی PHP هست ؟
2 - هیچ کدوم می دونید که هیچ لزومی نداره که ASP.Net رو توی VS.Net نوشت و Notepad یکی از ویرایشگر هاش هست ؟
3 - هیچ کدوم شما تا به حال ASP.net کار کردید ؟ ( من 2 سال تمام PHP کار کردم.اونم وقتی php3 اومده بود. )
4 - کدوم یکی از شما تاحالا حفره امنیتی در Net. دیده ولی توی PHP ندیده ؟
5 - می دونید اگه سایت هایی که با تکنولوژی 3.5 Net. ساخته میشن و با استاندارد مخصوص Microsoft ساخته بشن 7.5 برابر سرعت لودشون از تمام زبان های موجود بیشتره.
6 - می دونید که راحت ترین زبان دنیا برای آموزش برنامه نویسی طبق نظر سنجی و آمار گوگل VB هست ؟ ( لینکشو به زودی میزارم )
8 - می دونید توی رنکینگ سرچ اینجین ها سایت هایی که زبان برنامه نویسیشون اپن سورس نباشه ( مثلا ASP.Net باشه ) بیشتر رنک می گیرن ؟
9 - می دونید که Net. تنها فریم ورکی هست که قابلیت کار با انواع برنامه ها رو میده ( Web / Windows /Web service / Windows Service / COM / Win Core,....)
10 -می دونید بیشتر ایده ها روی ASPX پیاده شده و بعد برای PHP آماده شده ؟ ( MVC , LINQ , ... )
11 - می دونید شماها هیچ کدوم یک دلیل علمی برای بحث ندارید ؟ :D

مسعود

حالا کو گوش شنوا
همشون تعصب php رو میکشن
asp.net فقط و فقط:rose:
حالا اینا جزئی از قابلیت های این زبان هست

MDP

Well-Known Member
آقا چرا بحث الکی میکنید (هویجوری پست میدید که چی؟ پست ندید) همه میدونید PHP تکه

روی ASPX ایده پیاده سازی شده ولی با PHP میشه ایده سازی کرد:paint:

لطفا اسپم نکنید و در صورت داشتن اطلاعات علمی در ضمینه تاپیک پست بدید.در ضمن نظر شما برای خودتون محترمه و دلیلی نداره که با این جور پست ها افکار کاربران تازه کار رو خراب کنید.

ممنون:rose:

حالا کو گوش شنوا
همشون تعصب php رو میکشن
asp.net فقط و فقط:rose:
حالا اینا جزئی از قابلیت های این زبان هست

دوست عزیز نظر شما هم محترمه ولی لطفا بحث علمی داشته باشید و اسپم نکنید.

/

دلیل هم اینه که شما فرض کنید تازه تصمیم گرفتید که برنامه نویسی وب رو شروع کنید.

توی گوگل سرچ می کنید و به این مطالب بر میخورید و نمی تونید تصمیم درست بگیرید.

بدون تعصب و علمی بحث کنید

nevisande

Active Member
آیا هیچ کدوم میدونید از asp.net برای برنامه نویسیهای غیر وبی هم استفاده میشه اما php کمتر؟
آیا هیچ میدونستید سرعت پیشرفت php بیشتر از asp.net هست؟
آیا هیچ میدونستید که asp.net امنیت بالاتری نسبت به php داره؟
آیا هیچ میدونستید که php مقبولیت و محبوبیت بیشتری نسبت به asp.net داره؟ (که همین امتیاز بزرگی محسوب میشه)
آیا هیچ میدونستید که asp.net پولسازتر از php هست?
آیا هیچ میدونستید که php و asp.net بهترین و امنترین زبان برنامه نویسی نیستند؟

تقریبا میشه گفت برای هر مزیت php یه مزیت هم asp.net نسبت به اون یکی داره.
خواهشا وقتتونو رو این موضوع تلف نکنید.

• Like
Reactions: MDP

sunrise

Member
البته من اطلاعات زيادي در مورد تغييرات اخير asp.net ندارم اما تا جايي که قبلا بخاطر دارم، امکان نصب فريم ورک مايکروسافت روي سيستم عامل هاي ديگه ، مثلا لينوکس يا ... وجود نداره، بنابراين هميشه بايد برنامه هايي که با asp.net ايجاد ميشن روي سيستم عامل مايکروسافت يعني ويندوز قرار بگيرند و در واقع يه جور ميشه اين رو تحميل يا اجبار تصور کرد، در حاليکه کامپايلر php روي اکثر سيستم عامل هاي موجود قابل نصب و اجراست، ميشه گفت اين هم يکي از مزيت هاي php هست که در asp.net مشاهده نميشه.

yakoza

Well-Known Member
حالا خوبه گفتم درباره این خوبه و اون یکی بده بحث نکنید
اگه نمی گفتم که همدیگه رو میکشتید :)

این تاپیکم تا مثل تاپیکای دیگه به دعوا کشیده نشده قفل میشه

MDP

Well-Known Member
دوستان عزیز اگه بحث با دلایل علمی خواستید داشته باشید توی بخش مرکزی سرور ساید می تونید بحث کنید.

ولی اسپم کردن باعث کارت زرد دادن میشه.:rose:

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا