7 سوال درباره ي ريزه كاريهاي پريمير

sibesabz14

Member
سلام ==========

1 - چطور ميشه يك فريم از يك فيلم رو به صورت عكس تو كار استفاده كنيم ؟

2- چطور ميشه حركت تصوير رو برعكس كرد ؟ ( يه جا خوندم كه بايد Speed رو منفي بديم و اما امتحان كردم نشد )

3- چطور ميشه براي يك تصوير Strok بزاريم ؟ (منظورم خط دور تصوير هست)

4- چطور ميشه يك قسمت خاص از يك فيلم رو به صورتي كه اطرافش به صورت محو هست توي كار استفاده كنيم ؟ ( مثلاً تصوير
يك گل رو كه توي يك فيلم هست به صورت دايره اي با كادر محو انتخاب كنيم و برش بديم )

5- چطور ميشه جهت يك فيلم رو عوض كرد ؟

6- چطور ميشه كادر يك تصوير رو كلاً به هم بريزيم ؟ ( به طوري كه هر ضلع تصوير يه اندازه متفاوت داشته باشه )

7- آيا در پريمير هم چيزي شبيه ( Blending Mode فتوشاپ ) كه ميشه باهاش نوع تركيب رنگي يك تصوير رو عوض كرد يا دو تصوير رو با هم ادغام كنيم داريم ؟

:rose:

تشكر==========

amir-yazdel

Member
همه این کارها را شما می توانید از قسمت effect انجام بدید. اگه در پنجره پریمایر وجود نداره از منوی ویندوز اون رو فعال کنید.
از قسمت Contains می تونید اسم اون افکت رو تایپ کنید تا نمایش داده بشه. البته اکثر افکتها که شما هم درخواست کردید با همون نام که در فتوشاپ وجود داره در پریمایر هم هست.
در مورد برعکس کردن حرکت تصویر هم شما باید روی اون فیلمتون کلیک راست و Speed رو انتخاب کنید و از اونجا تیک قسمت Revers Speed رو بزنید.

sibesabz14

Member
ميشه كاملتر توضيح بديد لطفاً ؟
من فقط جواب سوال 2 رو گرفتم . ممنون

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام دوست من میشه ورژن پریمیر رو بگین ؟!! چیز خاصی نیست این کارا

sibesabz14

Member
با عرض پوزش ، به خاطر پايين بودن سطح سوالام .

ورژن پريمير من cs4 هست

amir-yazdel

Member
اصلاً در مرد سوالاتتون شرمنده نباشید. چون ممکنه حتی من هم یک سوال جزیی رو کار نکرده باشم و باید بپرسم.
ورژن پریمایر منpro 1.5 هست. نمیدونم چقدر با ورژن ها Cs تفاوت داره ولی هرچی هست، اصول و تکنیک ها و افکت های این برنامه تقریباً از این قسمت ها(مثل Effect و...) انجام میشه و سوالاتی که شما پرسیدید هم فکر می کنم باید قسمتی در این ورژن به همین نام وجود داشته باشه و این کارها رو انجام بده.

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام سيب سبز جان!
هر كدوم از سوالاتت ممكنه چند راه داشته باشه، من اوني كه به نظرم ميرسه ميگم
1- كليك راست رويه ترك مورد نظر، زدن گزينه frame hold، انتخاب hold on يا ساير گزينه ها بسته به نيازت
2- كليك راست روي ترك مرود نظر، زدن speed Duration و بعد گذاشتن تيك كنار Reverse speed
3- اگه منظورت اينه كه اين خط متحرك باشه، تو پرمير يكم سخته، ولي تو افتر افكتز، كاره سه سوته
ولي اگه قاب ثابت ميخواي با افكت Radial Shadow قابل انجامه
4- اينم تو پرمير يكم مراحل پيچيده اي داره، ولي نمونه سادش استفاده از چند افكت linear wipe و يا يك افكت Circle هست
5- با استفاده از افكتهاي horizontal clip و Vertical clip
6- با افكت ...four-point Garbage و ساير مدلهاي اين افكت
7- دقيق منظورتو نفهميدم، ولي تو قسمت Color Correction، چيزاي زيادي تو اين مايه ها پيدا ميكني
بايد با تنظيمات هر يك از اين افكتايي گه گفتم بازي كني تا روال كار دستت بياد
موفق باشي

2- چطور ميشه حركت تصوير رو برعكس كرد ؟ ( يه جا خوندم كه بايد Speed رو منفي بديم و اما امتحان كردم نشد )

دوست عزیز نویسنده این مطلب من هستم Video-Edison

اگه این مطلب رو با دقت میخوندی که من بعید میدونم نوشتم واسه Adobe Premiere 6.5

هیچ کجا به CS4 اشاره ای نشده

ehsun3d

Member
پرمير Blending Mode نداره تا مجبور شي از افتر افكت استفاده كني . اگه كارت با فتوشاپ خوبه خيلي با افترافكت حال مي كني چون دقيقا فتوشاپه كه بجاي عكس با فيلم كار مي كني . فكر كن چه فازي ميده !

جدیدترین ارسال ها

بالا