سفر با نوزادان برای بسیاری از ما پیش آمده است. اگر تصمیم دارید در این سفر از قطار استفاده نمایید، بسیار انتخاب درست و مناسبی را انجام داده اید. سفر با قطار برای نوزادان بسیار راحت تر و لذت بخش تر از مسافرت با هواپیما و اتوبوس و حتی خودرو شخصی خواهد بود. در سفر با قطار تمامی امکانات سفر در کنار شما و نوزادان شماست و از لحاظ امکانات هیچ کمبودی را حس نخواهید کرد. بلیط قطار می تواند گهواره خواب های آرام کودکان را برای شما فراهم سازد. اگر تصمیم دارید نوزادان و کودکان خود را با قطار به مسافرت ببرید، این مطلب را مطالعه کنید تا سفری لذت بخش و بی نظیر را تجربه نمایید.

01_48.jpg


قطار گهواره ای متحرک برای کودکان
بسیاری از متخصصان و پزشکان براین باورند که سفر با قطار بسیار راحت تر از هواپیما و اتوبوس برای کودکان خواهد بود. قطارهای گهواره ای متحرک برای کودکان در سفر است که تجهیزات سفر را با خود به همراه دارد. در سفر با قطار خبری از فشار کابین و هوا نیست و خطری بابت تصادف جان نوزاد را تهدید نمی کند. از عواملی مانند گوش درد در سفرهای هوایی و شیر دادن های ممتد خبری نخواهد بود. رستوران، دستشویی، بوفه و بسیاری از امکانات دیگر را فقط با خرید بلیط قطار می توانید برای نوزاد در سفر فراهم کنید.

سفر ریلی با نوزاد

از این که قطار بهترین گزینه برای سفر نوزادان است، شکی نیست. اما با این حال در سفر نوزادان با قطار باید نکاتی را در نظر گرفت تا شیرینی سفر برای نوزادان دو چندان شود. در ادامه مطلب توضیحاتی را عنوان می کنیم تا با خیالی آسوده رزرو بلیط قطار خود را برای کودکان انجام دهید و بدون نگرانی به سفر خود بپردازید.

مشورت با پزشک کودک قبل از سفر

اگر برای اولین بار است که نوزاد خود را به سفرهای دور و نزدیک می ‌برید حتماً قبل از سفر، با پزشک او مشورت نمایید. در صورت لزوم از پزشک مربوطه تقاضا کنید تا شرایط عمومی وضعیت بدنی کودک را مورد بررسی قرار دهد. این کار باعث می شود تا بدون نگرانی و استرس به سفر خود بپردازید. این توصیه ما را جدی بگیرید و مراجعه به پزشک قبل از سفر با نوزادان را از یاد نبرید.

لباس کافی برای نوزاد فراموش نشود

اگر نوزاد خود را به سفرهای طولانی می برید، حتما لباس کافی برای او بردارید. این نکته را به یاد داشته باشید که نوزاد قدرت تصمیم گیری ندارد و قادر به این نیست که لباس خود را کثیف نکند. این نکته را هم در نظر بگیرید که در سفر با قطار یا هر وسیله نقلیه دیگر امکان شستن و خشک کردن لباس نوزاد را ندارید. چند دست لباس سفر را برای شما و نوزادان راحت تر می کند.

پوشک و پد نوزاد بسیار مهم است
همراه داشتن پد، پوشک و دستمال مرطوب در سفر می تواند اختیار تام را به شما بدهد که زود به زود پوشک نوزاد را عوض کنید. این کار باعث راحتی سفر نوزاد می شود. نوزاد با پوشک تازه تر احساس راحتی بیشتری می کند و سر و صدای کمتری را در کوپه ایجاد می نماید. همراه داشتن یک بسته پوشک وزنی ندارد اما راحتی زیادی را با خود به همراه دارد. حتما قبل از سفر پوشک نوزاد را در داخل ساک مخصوص نوزاد قراردهید.

02_42.jpg

صندلی و کالسکه نوزاد خود را به همراه ببرید

حتما صندلی و کالسکه نوزاد خود را به همراه ببرید. همراه داشتن کالسکه و صندلی در تمامی وسایل نقلیه رایگان است و هیچ هزینه اضافی برای مسافران در بر نخواهد داشت. اگر نوزادتان در سنی است که می تواند از این دو وسیله استفاده نماید، حتما آنها را با خود به همراه ببرید. این کار نه تنها باعث لذت سفر بیشتر نوزاد می شود بلکه کیفیت سفر والدین را نیز افزایش می دهد زیررا والدین مجبور نیستند نوزاد را در تمام مسیر به آغوش بکشند و بغل نمایند. اگر با تهیه بلیط قطار به سفر پرداخته باشید، این امکان برای شما فراهم است تا از فضای بیشتری برای کالسکه و یا صندلی نوزاد استفاده نمایید.

غذای مخصوص نوزاد فراموش نشود
اگر کودک شما از غذای کمکی یا شیر خشک تغذیه می نماید، حتما آن را با خود به همراه داشته باشید. در سفر با قطار اب جوش و رستوران برای تهیه غذا تعبیه شده است، ظرف مخصوص غذای کودکان در سفر با قطار فراموش نشود. در پایان باید بگوییم که اگر در سفر با نوزادان نگران تهیه بلیط قطار، بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس هستید، تیک بان این دغدغه شما را رفع کرده است. سایت تیک بان انواع بلیط های وسایل نقلیه اعم از بلیط هواپیما داخلی و خارجی، بلیط قطار و بلیط اتوبوس را پشتیبانی می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، این سایت شرایطی فراهم کرده تا بیمه مسافرتی و رزرو هتل را با کمترین هزینه انجام دهید. اگر مایلید تا به این سایت مراجعه نمایید، کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو کنید. سایت تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار در ایران به شمار می روند.
منبع :‌ خبر فارسی
 

جدیدترین ارسال ها

بالا