3d paint tool(paint file texture

ehsan_62

Well-Known Member
با سلام به دوستان دنيای مايا . من مدتی هست که با مشکل مواجه شدن در استفاده از ابزار 3d paint tool(paint file texture
من ميخوام يک فايل tga که کاملا transparent به وسيله ی فوتوشاپ به اون اعمال شده را به
يک face در مايا

assign
کنم و در perspective روی اون را paint کنم
ولی هر کاری ميکنم با کشيدن brush روی فيس هيچ تغييری اعمال نميشه
و همچنين اين ابزار اصلا تفکيک کانال آلفا را رعايت نميکنه و روی تمومه چانل ها تغيير ميده
اگر کسی از دوستان مطلع هست واقعا ممنون ميشم به من کمک کنه

آخرین ویرایش:
آقا احسان سلام :

بطور ساده شما وقتی که یکی از Shader ( سایه زن ) های مایا بعنوان مثال : Lambert رو به موضوعتون اعمال کردین و سپس فایل tga رو به اون نسبت دادین باید بترتیب : اول موضوع رو انتخاب کنین بعد در پنجره 3D PaintTool از زیر مجموعه بخش File Textures دکمه Assign/Edit Textures رو بزنین تا پنجره فرعی Assign/Edit Textures باز بشه ، حالا در پائین این پنجره دوباره رو دکمه Assign/Edit Textures کلیک کنین ، دقت کنین که در موقع کلیک روی دکمه آخر ، موضوع توی صحنه که می خواین رویش نقاشی کنین حتما در حالت انتخاب باشه وگرنه دستورات اعمال نخواهد شد ، همچنین از زیر مجموعه بخش File Textures گزینه Attribute to paint حتما روی Color باشه ، با این مراحل نباید مشکلی پیش بیاد . اگه دیدین دوباره دستورات کار نمی کنه این مراحل رو روی یه موضوع ساده امتحان کنین ، مثلا یه Plane ساده ایجاد کنین و یه Lambert بهش اعمال کنین و این مراحل رو برین اگه کار کرد پس مشکل از 3D PaintTool نیست و موضوع و ابجکت شما مشکل داره که باید بررسی بشه .

شاد و موفق باشین .

جدیدترین ارسال ها

بالا