3D Max Or PhotoShop

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دقیقا تعریفی که ماندانا کرد رو تائید میکنم.

این بستگی به شما داره که میخواید طرحتون رو کجا ازش استفاده کنید.

کی گفته تمام پوسترهای فیلمها توی فتوشاپ کار میشه؟! یا مثلا حتما این کاراکترها باید توی ایلیستریتور کار بشن؟!

این کاملا بستگی داره که شما چه خروجی و انتظاری از طرحت داری. مثلا وقتی همین کاراکترها قراره بعنوان یک بازی فلش
ازشون استفاده بشه ، خوب ایلیستریتور برای اینکار فوق العاده ست. چون بهتون خروجی وکتور میده و فلش هم خوراکش خروجی وکتوره!

30min و حمید هم لطف کنید اگر نظری دارید همیشه ابراز کنید ولی اجازه بدید حداقل 2-3 نفر دیگه هم بیان و نظر بدن بعد دور هم نظرات
رو ببینیم و با هم مقایسه کنیم. اینکه هر کسی نظر خودش رو بگه و دنبال اثباتش باشه درست نیست.

hamid

Well-Known Member
بحث من سر این بود که بگم فتوشاپ نرم افزار طراحی نیست و یک نرم افزار ادیت هستش همین من بحث دیگه ای نکردم
و نرم افزار های مربوطه رو گفتم و گفتم بهتره تو فتوشاپ انجام نشه

mostafa_cs

Well-Known Member
این بحث شما من رو یاد "جارو و خاک انداز" میندازه.
هر دو قابلیتهای فراوانی دارن اما در کنار هم نتایج بهتری رو در بر خواهند داشت.

مثلا میشه کاراکتر رو اول توی آیلاستریتور طراحی کرد که نمونه وکتور هم داشته باشیم، بعدش ازش خروجی بگیریم و در فتوشاپ جزییات بیشتری بهش اضافه کنیم.

خب در کل فتوشاپ برا کار من تایید میشه ؟

بله عزیزم، اما باید دید که طراح شما با کدوم نرم افزار راحت تره، یه وقت میبینی زبونم لال با پینت بیشتر از همه حال میکنه.

آخرین ویرایش:

MEGA WAVE

Active Member
چه گردو خاکی شده اینجا :wink:

ببین مهمتر از فتوشاپ یا تری دی مکس اینه که شما کارت رو به یه تصویر ساز خوب که دست قویی داره بسپاری

این مشکل شما نیست که با چی طراحی بشه ، این انتخاب تصویر سازه و شما فقط ازش خروجی کارت رو بگیر.

معمولاً به این صورته که تصویر ساز میاد اسکچ رو روی کاغذ میزنه و بعد از اسکن کردن خودش یا یه کالورایزر رنگش میکنه .

حالا اگه قراره توی طرح خاصی قرار بگیره خودش یا یه دیزانر اونو توی طرح استفاده میکنه !

می همچین سفارش هایی رو بارها توی شرکتم داشتم ، که نیاز به تصویر سازی داشتن.

مثلاً طرف فقط کارکتر هاشو میخواسته ، ما هم کارکتر هاشو تصویر سازی میکنیم و به صورت یه لایه که پشتش ترانسپارنت هست بهش تحویل میدیم.

فقط دقت داشته باش که تصویر سازی و ساخت کارکتر تخصص خاص خودش رو میخواد و کار هرکسی نیست !

قیمت هم مثلاً برای یه مرکز کارت تلفن و اینترنت معروف توی شیراز کار کردیم که حدود 15 تا کارکتر برای انواع کارت هاش میخواست که وقتی کار رو رنگ شده بهش تحویل دادیم قیمت 250000 تومن باهاش حساب کردیم.

برای کار شما همونطوری که سارا گفت چون تعداد کارکترها خیلی زیاد هست مطمئناً قیمت خیلی پایین تر از این حرف ها میاد. که توی پیغام خصوصی برات فرستادم.

شاد زی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا