3d max یا cinema 4d در طراحی داخلی و خارجی ساختمان؟

afshindb

New Member
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنظر شما برای طراحی داخلی و خارجی ساختمان 3d max بهتر است یا cinema 4d ؟
از نظر:
1- مدت زمان آموزش؟
2- مدت زمان طراحی؟
3- کدامیک بیشتر به واقعیت نزدیک است؟
4- راحتی در طراحی؟

همه دوستان شرکت کنند و نظر دهند و خواهشاً نظرات با دلیل باشند.
تشکر از همه دوستانی که شرکت میکننده و چه نمیکنند ولی نظر بدید که برام خیلی موضوع حیاتیه نمیخام وقتمو برای چیزی بزارم که بعد مدتی بفهمم اشتباه رفتم، وقت برای اشتباه کردن ندارم .

با تشکر

mohammad@er

Well-Known Member
دوست من من نسبت به تجربه ای که دارم البته c4d کار نمی کنم می گم اول 3d max رو یاد بگیر بعد با 2 تا کلاس c4d!
اول باید کارت رو تو 3d max طراحی کنی بعد برای رندر کردن ببری تو c4d اونجا ازش یه رندر خارق العاده بگیری!
چون معمولا پروژه هایی که خیلی با کیفیت هستن رو از سینما 4 دی رندر می کنن!
خودت هم می تونی مستقیم بیس کار رو با c4d در بیاری ولی زمان بیشتری می بره!
مکس رو می تونی تو 3 یا 4 ماه یاد بگیری!
البته کامل نه 1 سال هم دوره ببینی کامل یاد نمی گیری!
c4d هم همین حدود باید وقت بزاری!
البته شما فقط یه نور پردازی و یه رندر کردن می خای می تونی حتی تو 2 هفته هم یاد بگیری!
مسلمن کیفیت کارت بستگی به خودت داره!ولی اگر از هر دو استفاده کنی با کیفیت خوبی رندر می کنی!
راحتی در طراحی هم چون من با c4d کار نکردم نمی تونم دروغ بگم ولی من با مکس خیلی راحتم!

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی

کی همچین چیزی گفته ؟؟؟
....
البته شما فقط یه نور پردازی و یه رندر کردن می خای می تونی حتی تو 2 هفته هم یاد بگیری!
واقعا متاسفم ، اگر تو 2 هفته میشد یاد گرفت که ...

اخه دوست عزیز چرا وقتی هنوز خودتون مبتدی هستید و اطلاعاتتون واقعا ناقصه ، بقیه رو هم به اشتباه میندازید ...
رندر اصلی ترین بخش خروجی هست که تو 2 هفته شما فوقش بتونی 10 تا پارامترش رو یاد بگیری !
نورپردازی خودش مبحث طولانی که حد اقل 3 4 سال فقط مطالعه میخواد !!!

من تقاضا دارم ، بجای تظاهر به حرفه ای بودن ، حرفه ای رفتار کنید .

afshindb

New Member
دوستان خواهشا نیان همدیگرو نقد کنند که بحث تبدیل به کل کل بشه بهتر هر کسی بیاد نظرش در مورد موضوعو مطرح کنه که بقیه هم بنحو احسن از مطالب استفاده کنند و به نتیجه مطلوب منجرب بشه. با تشکر از همه دوستانی که در بحث شرکت میکنند

Qeu

Member
سلام به دوستای گل
من یه 4 5 سالی هست با c4d کار میکنم و خیلی باهاش راحتم ولی اگه شما فقط برای معماری میخواید مسلما بهترین گزینه 3dmax بخاطر هزار دلیل مثل آموزشهای بسیار ابجکتهای اماده با متریال وری که خیلی مهمه ولی اگه فقط رندر برات مهمه میتونی از موتورهای جدا استفاده کنی مثل octean maxwell و خیلی موتورهای و پلاگینهای جالب من خودم خیلی کارهای معماری با c4d انجام دادم با کیفیت خیلی خیلی خوب ولی اموزش برای معماری برای c4d نسبتا خیلی کم اموزش برای وری خیلی کمه این مسائل خیلی مهمه

mohammad@er

Well-Known Member
دوست عزیز LinkinForEver!
شما که تا حالا ایکون c4d رو ندیدی لطفا قضاوت نکن!
رندر هایی که بازتاب عالی کنتراست عالی و کیفیت عالی دارند رو اغلب با c4d رندر می کنن!
تمام دوستام با این کار می کنن!و فرق رندر مکس با c4d هم دیدم حتی رو یه کار!
اساتید معماری حتی استاد خودم هم برای کار های حساسش از c4d استفاده می کرد!
در ضمن شما فقط بخاین نور های مکس و وی ری رو یاد بگیری باید واقا چند سال تحقیق و تمرین کنی!
ولی میشه نورپردازی و رندر کردن رو تو 2 هفته یاد گرفت همه مثل شما خنگ نیستن!
من اسکچاپ رو تو 2 روز کامل یاد گرفتم میگی نه!بگو نه چیکار کنم!
البته با نظر شما موافقم ! از یه جهت!کسی که قبلا تجربه کار با یه نرم افزار 3d رو نداشته نمی تونه به سادگی نرم افزار دیگه ای رو یاد بگیره!
در ضمن من autocad 2d&3d و3d maxو sketch upو vray رو تو 4 ماه هفته ای 1 جلسه یاد گرفتم!
و گفتم max رو 1 سال آموزش هم باز کمه!
فقط بخش انیمیشن مکس 1 2 سال طول می کشه تا روش مسلط شی!
شما این چیزا رو نمی فهمی!
با استادمون Qeu کاملا موافقم!
چون اموزش معماری تو c4d خیلی کم یابه!
منم گفتم برای رندر کردن مدلتون رو بیارین تو c4d
و حتی گفتم میشه یه کارو از بیس تو c4d دراورد!
شما دوست عزیز LinkinForEver!
برید پکیج های g5 رو بخرید مال تقویت حافظه هست!
هر وقت ادم شدی بیا پس های من رو دیس کن حداقل بدونم یه چیز سرته!
رو حوا پست نزن مایه ابرو ریزیت می شه!
هر وقت دیدی می تونی جواب بدی بیا بعد جواب بده!
یا حداقل برای اینکه تعداد پست هات زیاد شه برو تو بخش عمومی داستان بنویس!
اساتید کسی هست نظر منو رد کنه!

آخرین ویرایش:

mohammad@er

Well-Known Member
دوست من!LinkinForEver
هر چی باشه شما در مقابل استادمون Qeu هیچی!
پس نظر نده!
در ضمن لطفا،التماسا،خاهشن برام .... پ خ نکن زشته!
خجالت داره!
.... نداره خاصی اصلا تو سایت لغو اشتراک می کنم!
حمید جان خاهشنا!من ادم با تربیتیم!

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

سلام به دوستای گل
من یه 4 5 سالی هست با c4d کار میکنم و خیلی باهاش راحتم ولی اگه شما فقط برای معماری میخواید مسلما بهترین گزینه 3dmax بخاطر هزار دلیل مثل آموزشهای بسیار ابجکتهای اماده با متریال وری که خیلی مهمه ولی اگه فقط رندر برات مهمه میتونی از موتورهای جدا استفاده کنی مثل octean maxwell و خیلی موتورهای و پلاگینهای جالب من خودم خیلی کارهای معماری با c4d انجام دادم با کیفیت خیلی خیلی خوب ولی اموزش برای معماری برای c4d نسبتا خیلی کم اموزش برای وری خیلی کمه این مسائل خیلی مهمه
دقیقا حق با شماست ، اما این رو بگم اصلا موتور مهم نیست مهم اصول نورپردازی اما خوب تریدی مکس ابزار بهتری جهت اینکار داره و C4D هم برای Motion Graphic بهترین گزینست .

---------------

در ضمن لطفا،التماسا،خاهشن برام .... پ خ نکن زشته!
خجالت داره!
.... نداره خاصی اصلا تو سایت لغو اشتراک می کنم!
حمید جان خاهشنا!من ادم با تربیتیم!

ببخشید من پ خ کردم ؟؟؟ :-?
در اینباکسم پیامی دریافت کردم از ایشون که فوحش دادن ، و من هم گذارش دادم .

من به شما پیامی ندادم ، دوست عزیز ، حرفی رو بی دلیل نمیزنم ، اگر ندونم میگم نمیدونم ، سینما فوردی هم کار کردم .
کاربنده هم هست در گالری هست . من دیدم چندین جا پست های نامربوط میزنید .

بنده کارم رندر رئالیستیکه و با موتور های زیادی کار کردم که دوست خوبمون هم گفتم ، مکسول ، اکتان ، اریون ...

جالب ترین قسمت حرفتون این بود :

یا حداقل برای اینکه تعداد پست هات زیاد شه برو تو بخش عمومی داستان بنویس!
اساتید کسی هست نظر منو رد کنه!

من پستم رو زیاد کنم ؟ میشه یک دلیل منطقی بیارید ؟؟؟

رفتارتون شبیه نیازمندی به جلب توجه هست ، امیدوارم بیشتر روی رفتارتون فکر کنید .

ممنون از ادب خوبتون :rose:

آخرین ویرایش:

akherat

مدیر انجمن
دوستان اگه اطلاعات ناقصی دارید اون هارو به دیگران انتقال ندید
باورکنید اگه اطلاعات درست ولی هر چه قد کم بزارید از ارزش هاتون کم نمیشه

دوست من من نسبت به تجربه ای که دارم البته c4d کار نمی کنم می گم اول 3d max رو یاد بگیر بعد با 2 تا کلاس c4d!
اول باید کارت رو تو 3d max طراحی کنی بعد برای رندر کردن ببری تو c4d اونجا ازش یه رندر خارق العاده بگیری!
خودت هم می تونی مستقیم بیس کار رو با c4d در بیاری ولی زمان بیشتری می بره!
البته کامل نه 1 سال هم دوره ببینی کامل یاد نمی گیری!
c4d هم همین حدود باید وقت بزاری!
مسلمن کیفیت کارت بستگی به خودت داره!ولی اگر از هر دو استفاده کنی با کیفیت خوبی رندر می کنی!
راحتی در طراحی هم چون من با c4d کار نکردم نمی تونم دروغ بگم ولی من با مکس خیلی راحتم!

الان این چیه؟
برای گفته هات سند معتبر اراع کن

afshindb

New Member
اتفاقا مشکلی با منابع آموزشی ندارم چه cinema 4d و یا 3d max میخام بدونم در ضمینه معماری کدام بهتره (زمان آموزش،زمان طراحی، نزدیک به واقعیت بودن و راحتی در طراحی) تا منابع آموزشیو فراهم کنم و انتخاب اشتباهی در انتخاب نرم افزار و هزینه نداشته باشم، بازهم از دوستان خواهش میکنم که هر کسی بیاد نظر کارشناسیشو بده و نقدو کل کل الکی راه نندازه یا اگه نقد میکنه در کمال احترام و ادب باشه تا همه دوستان در بحث شرکت کنند. باتشکر

mohammad@er

Well-Known Member
دوست من پیام خودتو هم میزاشتی!
در ضمن مزاحم مردم نشو اگر مشکل داری با نظر هام مثل یه انسان درست و با اخلاق بگو اینجا کارت یا حرفت مشکل داره!
منم اگر با دلیل بگی قبول می کنم ولی سر هر پست داری ازم ایراد می گیری اره بیش از 2 ساله دارم طراحی می کنم!
تجربم که نه ولی همش داشتم آموزش می دیدم و علمم از خیلیا بیشتره!
نمی تونی ببینی یکی از تو بیشتر بلده!
منم گفتم بیشتر رو انیمیشن کار می کنم!
بازم می گم!
شما کارت قابل احترام ولی اینقدر من رو ازار نده درسته من رندر من نیستم بیش تر از وی ری هم نرفتم چون نیازم نبوده!

در ضمن لطفا دیگه اینقدر نظرات منو اسپم نکن!
من نظر خودم رو می دم تو هم نظر خودت و هر کی نظرش برای خودش محترم!

خیلی رو انجمن های دیگه فعالیت داشتم ولی کسی اینطوری با من رفتار نکرد!

LinkinForEver

من یادم نمیاد پیامی داده باشم اگر دادم شما بذار !
و اینم بگم تمام پیام ها ارشیو میشند و در صورت لزوم قابل نمایش هستند :wink:

من با شما دعوا نکردم ، فوحش هم ندادم . با مدرک صحبت کردم . اگرم از لحنم بدتون اموده عذر میخوام ، اما اذیت نکردم .
دروغ گفتم خیلی گناه سنگین هست ... میدونید که ...
در ضمن لطفا دیگه اینقدر نظرات منو اسپم نکن!
اسمش نقل قول هست :wink:
:rose:

Qeu

Member
سلام مجدد به دوستای گل
سالی ماهی که نو این انجمن بحث نمیشه حالا هم که شده اینطوری .... خیلی ساده تجربه خودتونو بگید تا این بخث به یه جایی برسه دوست عزیز این سایتو برو http://www.cgarchitect.com/ کارای واقعا بسیار عالی میبینی اکثرا با 3dmaxو البته کارای خیلی زیبایی از c4dهست برو یه نگاه بنداز مثل کارای [h=1]C9W deیا کارای Christopher Malheiros که خیلی عالیه ولی نسبت به max خیلی خیلی کمه امید وارم کمکتون بکنه [/h]

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام.
واقعا آدم این رفتارها رو می بینه متاسف میشه.
mohammad@er جان خیلی از حرف هاتون بی اساس بود. من خودم یکی از مشکلای اساسی Cinema 4D رو موتور رندرش میدونم که کم کم با اصلاحش دارن هر ورژن بهترش می کنن. اما بازم توی زمینه رندرینگ عموم کارهای موفقی که توی دنیا با C4D انجام شده تو زمینه آرچ با VRay رندر شده و این قدرت VRay رو میرسونه تو این زمینه نه C4D.
afshindb جان شما هم اگه نظر منو می خواین اینه که حتما روی مکس وقت بذارید. آخه توی زمینه آرچ و معماری مکس از مایا و هودینی هم جلوتره و استفاده ازش بهترین راهه. C4D هم زیمنه ی استفادش تو زمینه تبلیغات و موشن گرافیک و تیزر هست. البته نه اینکه نشه باهاش کارای آرچ انجام داد، نه،نمونش این مسابقه توی اورموشن: http://www.evermotion.org/tutorials/show/7939/evermotion-rendering-competition-winners-announced
دو تا از کارهایی که برنده شدن، مخصوصا کار اول با C4D کار و Vray رندر شدن.

Vray_Render_Man

New Member
همون مکس رو یاد بگیری بهتره!
چون حداقل کلی مدل اماده داره!
اموزش هاشم خیلی زیاده!

Vray_Render_Man

New Member
دوستان اگه اطلاعات ناقصی دارید اون هارو به دیگران انتقال ندید
باورکنید اگه اطلاعات درست ولی هر چه قد کم بزارید از ارزش هاتون کم نمیشه

الان این چیه؟
برای گفته هات سند معتبر اراع کن
اره واقا این چیه کو مدرکت!