3d خرج زندگی رو میده؟

HexaDesign

Member
سلام دوستان
من چند ساله با نرم افزارهای سه بعدی فقط به دلیل علاقه کار میکنم، بعد از اتمام درسم رفتم سراغ کار توو ضمینه معماری که همیشه به شرکت های نوپا و تازه کار رسیدم متاسفانه تجربه خوبی از این شرکت ها ندارم. همگی با ریاست یه بچه پولدار هم سن و سال خودم اداره میشد که هیچی از کار سر در نمیارن و فقط یه مدرک داره مرتبط و بی خود دارن! پروژه ها رو هم از فک و فامیل و آشناهاشون میگرفتن...
با اینکه رشتم معماری نیست چون اینجا 3dکار خالی کم میخوان و اکثرا دنبال طراح همه چیز دون هستند سعی کردم خودم رو با معماری وفق بدم. ساکن مشهد هستم و بعد از سر و کله زدن با کارفرماهای مختلف و انجام کارهای پروژه ای به صورت شخصی فقط سرم کلاه رفته! بهترین تجربم با mdf کارهایی بود که اکثرا دیپلم هم نداشتند... با قیمت خیلی کم آشپزخونه طراحی میکردم و حداقل یه پولی گیرم میومد!

من هروقت نمونه کار به کسی نشون میدادم یا همون رو سریع واسه خودش برمیداشت یا تا میتونست ایراد میگرفت، این اواخر رندرای خفن توو اینترنت رو نشون میدادم به عنوان کارای خودم بازم میزدن توو سر مال!:shock:
حالا دیدم کلا به جماعت "مهندس" خیلی بد شده و نمیتونم مثل قبل صبور باشم، تو ضمینه رشته خودم تمام وقت دارم کار میکنم توو یه کارخونه خارج از شهر به زور اضافه کار شاید حقوقم به ماهی یه تومن برسه، شاید! ساعت کاری فعلیم نسبت به ساعت کاری شرکت هایی که گفتم تقریبا دوبرابره اما حداقل حرص مدیر بی سواد و حقوق ثابت و بیمه و مزایای قانون کار رو نمیخورم

جدیدا یه ماجرایی پیش اومده که حدود یه سال دیگه میرم تهران برای زندگی و دوباره باید دنبال کار بگردم، روزنامه همشهری رو بعضی وقتا میخونم 3d کار میخوان بعضیا...
سوالم اینه من که دنبال کار هستم و درآمد هم خیلی برام مهمه به نظرتون

1. امید داشته باشم به 3d یا همون کارگر مهندس نما کارخونه ها بشم؟!
  2. سطح متوسط درآمد 3d کار نیمه حرفه ای تقریبا چقدره؟
  3. تهران هم طراح مسلط به همه چیز میخوان یا 3d کار جا افتاده اونجا؟
  4. در چه ضمینه ای الان کار رو بورسه اونجا؟ (اکثرا که روزنامه میخونم طراح غرفه نمایشگاهی میخوان) چون میخوام رزومم رو توو اون ضمینه قوی کنم
  5. غیر از معماری بخش های دیگه هست که بشه فعالت داشت و صد البته درآمدزا باشه؟ چون نمیتونم با یه گروه جوون ریسک کنم و همزمان خرج زندگی رو هم بدم
  6. انیمیت کار نیستم اما آگهی واسه اون کم بیش دیدم، روی انیمیشن هم وقت بزارم به نظرتون؟

reza_1001

Well-Known Member
مشکل شما ....مشکل خیلی ها هست....:-?

و بنظر من حالا حالاها قرار نیست درست بشه...

CG در ایران برای اکثر هنرمندا بیشتر جنبه عشق و هنر رو داره تا جنبه اقتصادی

یه سوال ازتون میکنم....اونقدر این کار رو دوست دارین که
بخاطرش از وطنتون مهاجرت کنید به یه کشور اروپایی یا امریکایی.... ؟

اگه جواب + که حتی یه دقیقه هم وقتتون رو تلف نکنید و بفکر کارای مهاجرتتون باشید...
اگه جواب - که داخل ایران بهترین کار همونییه که بیشترین حقوق رو میده....

این تاپیک رو هم بخونین بد نیست....

http://forum.majidonline.com/threads/206904-من-یه-سوال-فنی-دارم

:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا