3 سئوال در ايل

Broken-home

Member
سلام.از Unity ممنونم براي پاسخهايي كه تا حالا واسم نوشتن.3 تا سئوال دارم

1.چطوري ميتون فايلهاي ai رو نگاه كنم منظورم همون طوريه كه مثلا با acdsee ميتون فايلهاي psd رو نگاه كنم
با adobe bridge هم كه نگاه ميكنم فول اسكرين نميتونم ببينمشون . يعني روي كارا كليك كنم ايل باز ميشه!

2.من يه لايه جديد تو فوتوشاپ ساختم بعد با براش چند تا چيز كشيدم حالا ميخوام اين لايه رو ببرم توي ايل كه كار رو توي ايل ببندم برا چاپ.اما وقتي اين لايه رو ميكشم ميبرم تو ايل(همزمان هر دو برنامه باز هست ) پشت لايه ديگه ترانسپارنتي نيست و پشت لايه سفيد رنگ ميشه.چطور ميتونم لايه رو همونطور كه اطراف براشها ترانسپارنتي هست لايه رو به ايل انتقال بد م؟

3.ميشه سايز پوينتها رو در ايل يزرگتر كرد ؟(توي عكس مشخص كردم)

035458_POINT.jpg

ممنون

rahmani

Member
اگر نمیخواهید برای لایه آورده شده در ایلاستریتور مود خاصی انتخاب کنید و حتما میخواهید از نرمال استفاده کنید میتوانید برای برداشتن زمینه سفید، لایه را با فرمت فتوشاپ ذخیره کنید و در ایلاستریتور place کنید.

Unity

Member
سلام ،
ممنون ، لطف داري .
راجع به سوالات
1- خوب تويه Bridge خيلي خوبه ببيني چون تمام فايهاي ادوبي رو ميتوني پيش نمايشش رو ببيني ولي فكر ميكنم Object هاي توي فايل AI اي كه ميگي هم نزديك بهمن و هم توي صفحه فايل موردنظر كوچيكن كه ميتوني با باز كردنه ايلاستريتور و ديدن اون Object ها متوجه اين موضوع بشي . يعني اگه همون فايلي رو كه ميگي توي ايلاستريتور باز كني ، Object ها را بزرگشون كني و Save كنيش و دوباره با Bridge ببينيش كاملا تفاوت رو متوجه ميشي .

2- حالا نميدونم اصرارت براي چيه كه حتما كار رو توي ايلاستريتور ببندي . خوب حداقل ميتوني اون Object رو كه ميخواي تويه ايلاستريتور زير اون طرحي كه توي فوتوشاپ زدي بندازي ، ببري تو فوتوشاپ و با هم بياري توي ايلاستريتور . ولي بهر صورت اگه اصرار داري براي اينكار ، بايد لايه بكگراند توي فايل فوتوشاپيت نباشه در اينصورت لايه اي كه توي فايل فوتوشاپي ، اگه فايل فوتوشاپي رو تويه ايلاستريتور Place كني بصورت ترانسپرنت مياد . اگه هم دوست داشته باشي كه مثلا اون طرح براشيت كه شايد grunge باشه روي تويه ايلاستريتور رنگ بدي ميتوني توي فوتوشاپ اون طرحي رو كه با براش كشيدي Select كني و بعد Path كنيش و اون Path رو به ايلاستريتور Export كني .

3- شرمنده نميدونم ، و فكر هم نميكنم بشه بزرگشون كرد . خوب تو بالاخره براي استفاده از اين نقاط مخصوصا توي استفاده از ابزار Pen Tool ، حتما بايد روي اون موردي كه ميخواي بكشي زوم كرده باشي كه ديگه مشكل كوچيك بودن اين نقاط هم مطرح نميشه .

آخرین ویرایش:

Broken-home

Member
آقاي رحماني ممنون نكته تون كارساز بود.
Unity جان ببين

1.من يه نرم افزاري ميخوام كه فايلهاي ai رو ساپورت كنه همونطور كه acdsee فايلهاي psd رو ساپورت ميكنه .تا بتونم اونا بدون اينكه بخوام برنامه رو باز كنم نگاه كنم.ولي در كل نگرفتم چي ميخواي بگي و منظورت چيه؟ ميخوام فول اسكرين بدون مخلفات اطراف 2 تا طرح رو كه زدم وشبيه همه رو با هم مقايسه كنم و خلاصه نگاشون كنم

2.اصرارم بخاطر كيفيت بهتر چاپ هست.كاري كه توي برنامه وكتوري بسته شه تميز تر در مياد .به خصوص اگر فونت ريز داشته باشيم.اما place عالي بود .

3.من 4 يا 5 تا ايراد از ps و ill گرفتم .اينم يكي ديگش! :) دقت كردي كه زوم هم كه ميكنيم سايز پوينتها تغيير نميكنه !

ممنون

Unity

Member
ببين راجع به سوال اولي Adobe Bridge خب اينكار رو ميكنه . يعني ميتوني فايلهاي مربوط به فوتوشاپ ، ايلاستريتور ، اينديزاين و گولايو و حتي PDF ( با امكان ديدن هر صفحه اي كه بخواي ) رو هم ببيني . حالا نميدونم چقدر باهاش كار كردي ولي Thumbnail View توي Adobe Bridge يه اسلايدر داره كه وقتي جابجاش كني اندازه نمايش فايل تغيير ميكنه . روي فايلهاي بصورت عكس و فوتوشاپي وقتي اونو جابجا ميكني كاملا نمايش فايل بزرگ و كوچك ميشه اما فايلهاي وكتوري مثل AI و EPS كه توسط اين برنامه ساپورت ميشه اگه اندازشون توي صفحه فايل وكتوري كوچك باشه ، با تغيير و جابجا كردن اسلايدري كه ذكرش رفت تا يه حدي بيشتر بزرگ نميشن مگر اينكه توي فايل مربوطه بري و اون موضوع هايي كه نمايش داده ميشه رو بزرگشون كني كه قاعدتا چون اونو خودت ساختي چنين مشكلي پيش نيومده . يه حالت نمايش ديگه هم بنام Filmstrip View داره كه اون رو اگه انتخاب كني بزرگترين نمايش فايل رو بهت نشون ميده .اون موضوع كه گفتم فايلهاي وكتوري رو بزرگ نشون نميده شايد اگه مثلا يه سري ClipArt بصورت AI يا EPS داشته باشي و بخواي فايل خاصي رو پيدا كني بهش بربخوري .
راجع به مورد سومي هم بنظر من كه ايراد نيست ، چون توي زوم بالا و همينطور دقت بالا همين كوچك بودن اون Anchor Point ها حتي مزيت هم محسوب ميشه . من منظورم از زوم كردن اين بود كه وقتي تو بايد توي يه كاري Pathدقيقي رو اجرا كني مسلما كوچك بودن اونا مشكلي نداره و بهرحال تو ميخواي كار دقيقي رو اجرا كني كيلويي كه نيست ، خب تو كار دقيق بايد اين نقاط هم ريز باشن و اگه بزرگ باشن بنظر من ايراد هستش .

Broken-home

Member
اوكي پس با Adobe Bridge هم نميشه. همونطور كه قبلا گفتم من ميخوام فول اسكرين ببينم .
در مورد بزرگ كردن پوينت مثلا ببين اين امكان توي C4D هست(تغيير اندازه هاي پوينتها) و اتفاقا امكان خوبيه.در هر صورت اگر چنين قابليتي بود بهتر بود واسه اين ميگم ايراد هست.
به هر حال مرسي واسه نكته هايي كه گفتي و وقتي كه گذاشتي

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
اوكي پس با Adobe Bridge هم نميشه. همونطور كه قبلا گفتم من ميخوام فول اسكرين ببينم .

من امتحان نکردم ولی شنیدم که با Ctrl+L تو ادوب برایدج میشه فول اسکرین دید یه امتحان بکن ببین میشه یا نه.

جدیدترین ارسال ها

بالا