یک کمک و یک تشکر!

green_way91

Member
سلام.
من با یک فایل (psb) دارم کار می کنم و می خوام بفرستمش واسه چاپ. وقتی که مدشو cmyk می کنم و بعد سیوش می کنم به صورت tiff. تغییر رنگ می ده. مثلا رنگ های زردم به صورت زرد نمایش داده می شه.
ممنون می شم اگه کمکم کنید.

Ramin_Zero1818

New Member
شما بايد از اول مد كار رو CMYK مي زاشتي...
چون از RGB به CMYK اين تداخل رنگ ها پيش مياد...
براي حل اين مشكل اگه لايه ها رو مرج نكرده باشي...
بايد اون رنگي كه تداخل داره مثلا زردي كه سبز نشون ميده رو انتخاب كني...
به Channel Mixer بري و رنگ آبي را كم كني يا كلا برداري...
به تركيب رنگها توجه كني راحت ميشه حل كرد...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
علاوه بر این چیزی که رامین گفت ، شما عکس رو وقتی داخل فتوشاپ هم باز میکنی همین مشکل پیش میاد؟

یا فقط وقتی با نرم افزارای دیگه مثل ACDSee باز میکنی اینطوری میشه؟

در کل سعی کن کار چاپی رو از اول با مد CMYK کار کنی و در ضمن برای انتخاب رنگها هم از کد رنگها استفاده کنی.

جدول کد رنگ CMYK هم توی نت و هم بصورت چاپ شده موجوده.

green_way91

Member
من اگه از همون اول با مد cmkk کار کنم یه سری امکاناتو ازم می گیره. واسه همین مجبورم از rgb استفاده کنم و بعد تبدیلش کنم. این یه موضوع.
موضوع بعد این که دو تا سوال دیگه هم دارم: اولی این که واسه اینکه توی تبدیل 8بیتی به 16 بیتی همین قضیه تغییر رنگ پیش نیاد باید چکار کنم؟
دومی هم از سارا می پرسم که جدول رنگ ها رو از کجا باید ببینم؟
ممنون.

green_way91

Member
دوست عزیز رامین از راهنمایی تو سپاس گذارم. جوابم رو گرفتم.
اگه به دو سوال دیگم هم دوستان عزیز پاسخ بدن ممنون می شم.

memol_515

Active Member
سوال اول اینکه: کلا 8 بیت کار کن ! هرچند من امتحان کردم، تغییر رنگی پیش نمیاد !

سوال دوم هم اینکه همون عبارت "جدول رنگ" رو جستجو کن، توی نت پر ئه ! هرچند، نمونه چاپی اش 100% خیلی بهتره.

موفق باشی

green_way91

Member
از پاسخ سوال دوم تشکر می کنم. ولی در مورد سوال اول، مثل اینکه منظور منو خوب متوجه نشدی چرا که من اول 8 بیتی کار می کردم و بعد تبدیلش کردم به 16 بیتی. واسه همین تغییر رنگ داد. تازه اونم موقعی که tiff سیوش کردم. حال می خواستم بدونم دلیلش چیه و آیا راه حلی واسه حل این مشکل هست یا نه؟
دلیل اینکه کلا 8بیتی کار کنم چیه؟
ممنون می شم از پاسخ صریح و واضح.

memol_515

Active Member
خوب خیلی از قابلیت هایی که ارائه میشه، صرفا برای عمق رنگ 8 بیت پاسخگو هستند ئه !

مثلا یکیش فیلتر ها !

روی هم رفته، عمق رنگ 8 بیت، بیشتر مورد توجه تهیه کنندگان نرم افزارها و پلاگین و ... هست. به همین خاطر کلا کار کردن با این عمق رنگ خیلی بهتر ئه. تفاوت چندانی هم با 16 بیت نداره. اون تفاوت رو با بالا بردن رزولوشن میتوانید جبران کنید

موفق باشید

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
البته اگر شما بگید که دلیلتون برای اینکه عمق رنگ رو 16 بیت کردن چیه بهتر میشه راهنمایی کرد.

جدیدترین ارسال ها

بالا