یک پرسش!

iran88

New Member
با سلام بو کاربران گرامی
دو پرسش دارم:
بنده در حال نوشتن یک کتاب هستم و حدود یک ماهی هست که نرم افزار Indesign رو بدست آوردم اما تازه وقت کردم باهاش کار کنم. من وقتی به صفحه تو این برنامه می نویسم به صورت آ چهار هست. خواستم بدونم آیا باید از همین ابتدا اندازه سایز کتاب رو از آ چهار به اندازه مورد نظر تغییر بدم؟ یعنی وقتی بخوام کتاب رو شروع کنم از همون ابتدا تو تنظیمات پیشرض سایز مورد نظر خودم رو بنویسم؟ درسته؟
و کتاب من تاریخی- نظامی معمولا برای یک چنین کتابی باید از چه سایزی استفاده کنم؟ سایز مورد نظر خودم 19.4 سانتیمتر در 27.09 سانتیمتر و به عبارت دیگر 550 پیکسل در 768 پیکسل است. خواستم ببینم آیا این اندازه درسته؟
و اما سوال دوم در بسیاری کتاب ها دیدم که تو هر صفحه در بالای صفحه اسم فصل کتاب وجود داره. خواستم بدونم برای اینکار باید چه عملی انجام بدم؟
منتظر پاسخ هستم. با سپاس!

yaran-777

Member
سلام
یعنی شما هم خودت می نویسی هم صفحه آرایی می کنی با با آفرین ولی یه فکری هم به حال ما گرافیستها بکن ما از کجا پول نونمون رو در بیاریم؟
کتاب یک سری قطع های استاندارد داره.
و اون مواردی هم که در مورد سر صفحه گفتی رو باید تو مستر بنویسی.
بهتره بدی یه وارد برات صفحه بندی کنه.
نمی گم کار سختی ولی با توجه به چیزهایی که دیدی می خوای کار کنی نمی شه.

iran88

New Member
نه اخه چون من حدود 10 تا کتاب دیگه هم تو لیست برنامه هام دارم نمی تونم برا هر 10 تاشون متخصص پیدا کنم... باید فرش زیر پام رو هم بفروشم!!! برا همین ناچارم خودم یاد بگیرم که مشکلی پیش نیاد.
سایز کتاب رو هم انتخاب کردم 20 در 26 سانتیمتر (فکر کنم بهش میگن قطع وزیری؟!)

mehdinasiri

پارس لند گروپ
دوست عزیز برنامه Indesign برای تهیه روزنامه با اون حجم گرافیک یا یک خبرنامه 20 صفحه ای بدرد میخوره.
برای نوشتن کتاب 100% باید از مایکروسافت ورد استفاده بکنید.
کارتون رو اگر به ناشر تحویل بدید از شما فقط فایل ورد میگیرن.
شما 240 صفحه کتاب نوشتی. فهرست رو که نمی تونی صفحه به صفحه جابجا کنی اما ورد به صورت هوشمند صفحه ها رو لیست میکنه.
میخوای بالای هر فصل اسم اون فصل باشه در صفحه بعدی اسم کتاب ! Indesign شبیه شوخی میمونه برای این کار! ورد این کار رو میکنه.
استفاده از Indesign مثل این میمنونه که شما در سفره خونه سیگارت رو با ذغال قلیون روشن کنی! واااااااا ویلاااااااااا :دی

yaran-777

Member
سلام
اینا چیه شما می گی ؟
اصلا یه بار تا به حال محیط این نرم افزارو دیدی؟ فکر نکنم دیده باشی؟ تو ورد فقط بشین تایپ کن همین.
من خندم گرفت از اینکه شما این حرفهارو در مورد ورد زدی.
تو این دیزاین ما مستر داریم که خیلی راحت می شه شماره صفحه زد، اسم کتاب و هر چیز دیگه رو نوشت و در تمام صفحات داشت.

بهتر یکم بشینی با این نرم افزار کار کنی از محیطش و امکاناتش لذت می بری.

yaran-777

Member
نه اخه چون من حدود 10 تا کتاب دیگه هم تو لیست برنامه هام دارم نمی تونم برا هر 10 تاشون متخصص پیدا کنم... باید فرش زیر پام رو هم بفروشم!!! برا همین ناچارم خودم یاد بگیرم که مشکلی پیش نیاد.
سایز کتاب رو هم انتخاب کردم 20 در 26 سانتیمتر (فکر کنم بهش میگن قطع وزیری؟!)

سلام
پس بهتر یه کتاب در مورد صفحه آرای بخری
همون کتابی که بچه ها تو هنرستان هم می خونن خوبه (پایه و اصول صفحه آرایی)
بعد بری سراغ این دیزاین.
هر سوالی داشتی ما در کمک رسانی حاضریم.

mehdinasiri

پارس لند گروپ
دوست عزیز برای نوشتن کتاب لیتوگرافی از شما فایل Tiff نمیگیره ! فایل ورد میخواد! خود دانی!

yaran-777

Member
سلام
هروقت کتاب نهایی شد باید تو این دیزاین ازش pdf بگیری بعد بدی برای چاپ.

جدیدترین ارسال ها

بالا