یک هارد یا دو هارد ؟

ALIAK28

Member
سلام
می خواستم برای کامپیوترم که مادر بردش فقط 160 گیگ هارد رو پشتیبانی می کنه و پاورش هم 350 هست هارد بخرم. یک هارد 160 بگیرم بهتره یا دو هارد 80 . (البته قیمتش مهم نیست) . ممنون می شم دوستان و اساتید پاسخ دهند. یک هارد یا دو هارد مسئله این است!

ALIAK28

Member
mehran_j گرامی
می شه از اون هزاران یک چند مورد را که مهمترند ذکر کنید. البته باز هم ممنون

mehran_j

Member
اول اينكه سرعتش بالاتره دوما شما ميتونيد از هارد دوم به عنوان يه پشتيبان هم استفاده كنيد......براي جلوگيري از دست رفتن اطلاعات..بازم هست اما ببخيد كه الان نميرسم توضيح بدم
اما شما در انتخاب دو هارد شك نكن......چون اگر روزي خداي نكرده اطلاعات يكي از هارد ها پاك شد با كمك دومي ميتوني اونارو بازيابي كني...
بازم هر طوري كه دوست داري
اما بهتره از نظرات بقيه دوستان هم استفاده كني تا بهترين رو انتخاب كني

saber83

Member
به نظر من سرعت یه هارد خیلی بیشتر از رو هارد هست ... اینو عملا تجربه کردم

alireza82

Well-Known Member
به نظر من ایشون باید با توجه به اینکه از چه مقدار منابع قدرت سیستم استفاده میکنن و اینکه پاور سیستم ایشون پایین هست تصمیم بگیرن در مورد یه هارد بهتره یا دوهاردم باز سرعت به چند پارامتر بستگی داره از جمله این که ساتا باشه یا ای دی ای یا اسکازی یا... و اینکه ایشون نسبت به اطلاعاتی که به ما دادن معلوم نیست از چه مدلی استفاده میکنن مثلا برای سیستم های پنتیوم 4 پاور با قدرت کمتر از 400 وات اصلا خودش مشکله. و اگرهم که سیستم مشکل قدرت نداره و دوهارد رو ساپورت میکنه به نظر من هم 2 هارد بهتره مخصوصا استفاده از امکان backup که دوست عزیزمون در بالا اشاره کردن

Sunboy454

Active Member
در رابطه با back up گیری و بوت کردن با یکی در صورت مشکل دار شدن اون یکی ، 2 هارد بهتره ؛ اما با توجه به اینکه شما چند تا CD-R-RW_DVD-R-RW رو سیستمت داری و قدرت سیستمت و سرعت کار و درد سر های هارد به هارد کردن و ... 1 هارد مناسبتره ؛

alireza82

Well-Known Member
خوب دوتا هارد با دور بالا بگیر :d:D:D
شوخی کردم راست میگن اگه بک آپ نخوای سرعت یه هارد بیشتره اصلا هرچی اساتید بگن

ALIAK28

Member
سلام و ممنون از همه دوستان
پاور من 350 وات مایکرولب است.
مادر برد هم دو تا هارد را حد اکثر تا ظرفیت 160 گیگا بایت پشتیبانی می کند. Msi
در ضمن سا تا رو هم پشتیبانی نمی کنه ولی شنیدم کارتهایی در بازار هست که به درگاه Pci وصل می شه و بصورت آداپتور Sata عمل می کنه.

longhorn

Member
سلام
اين كار اون هم با اين كامپيوتر كه يعني خود كشي
اگه مي توني مادر بوردت رو عوض كن
سي پي يوت چيه؟
واسه گرافيك كه حتوا رم بالا سي پي سو و ... مي خواي
در مورد ويدئو گيري هم كه حتما برو سراغ ساتا (اگه سراغ scsi نميتوني بري) اون هم 2 تا ساتا با هم RAID كن اون هم نه براي پشتيباني بلكه raid 0 كه سرعتت 2 برابر بشه پس مادر بورد تعويض
هر چيزي هم نخر به حرف بازاري ها هم اصلا گوش نكن به خدا اونها هيچ نوفهمن (به غير از يكي دو تا شون)
2 تا SATAII بخر0 RAID كن تا بفهمي اصلا ويدئو گيري يعني چي (يه چيز بگم شايد يه دونه هم از هار هايي كه تو بازار به اسم SATA2 مي فروشن SATA 2 نباشه )
خيلي هم نگران قيمت نباش اونقدر كه فكر كني گرون نميشه

ALIAK28

Member
longhornجان
ممنونم از راهنمائی شما. به نظر شما چه مادر بردی بخرم بهتر است؟ اصلا اگر بخواهم یک سیستم جدید برای اینکار ببندم چه قطعاتی رو پیشنهاد می کنید؟البته طبق فرموده خودتان بدون در نظر گرفتن قیمت

longhorn

Member
اگه بگي چقدر پول مي خواي بزاري خوب بهتره
ولي خوب واسه Encode بايد از Cpu اينتل استفاده كرد و گرنه Amd Athlon 64
Main هم يكي از اينها Dfi Epox Abit شايد هم Asus
Ram : Crucial Corcair Ocz كه همين ها هم هزار مدل و قيمت داره
در مورد بقيه هم حرب زياد ميشه زد
اگه بحث خريدت جدي بود تماس بگير بيشتر صحبت مي كنيم

ALIAK28

Member
بحث خرید جدی جدی است!

سلام longhorn جان!
ببخشید یک کم دیر شد.هم سیستم مشکل داشت هم داشتم فکر می کردم.
بحث خرید جدی جدی است!
بودجه هم حدود یک ملیون و خرده ای !! البته اگر لازم باشد کمی هم بالاتر می شود رفت.
فقط اینها را دارم و نمی خواهم بخر م :
مانیتور
کیبرد
موس
اسپیکر
یکی از دوستان هم سیستم زیر را پیشنهاد داد. خواستم نظر شما که می فرمائید در مورد این سیستم هم بدانم

CPU == AMD DUAL 64- 4200
CASE == THERMALTAKE
POWER ==همان بالائی 650 W
MB== ASUS A8N-SLI Delux
HDD== MAXTOR PLUS 7200 300GB SATA2
RAM== GIEL DUAL 2X512
MODEM == US ROBOTIC EXT V92]
VGA== ASUS-PCI-Express Extreme N6800/TD NVIDIA GeForce-256MB DDR-TV OUT+DVI
باز هم از وقتی که صرف می کنید ممنونم.

S4DEGH

Well-Known Member
ببين مدل بالا خيلي خوبه !
اما !
مادر برد بهتر گيگا باشه مخصوصا اينكه داري AMD ميگيري ASUS براي AMD بدرد نمي خوره !
من كه دارم ميگم خودم 4 يا 5 ساله كه AMD دارم و چندين بار هم براي دوستان سيستم بستن و الان همگي راضي هستن !
رم هم بهتره از اين ( اسمش يادم رفت ) كه حفاظ الكتريكي داره !‌بخري !

در كل يادت باشه با بوجه اي كه داري يك سيستمي ميشه بست كه تا 4 سال نياز به چيز ديگه اي نداري !
وگرنه الان سيستم توپ ميشه بست با 400 تومن !
تو CPU AMD هم حواست باشه چون الان مدل هاي مختلفي براي 64 bit اومده !

ALIAK28

Member
سلام sadeghkhafanجان
فکر کنم رم OCZ منظورتون باشه .
این یکی دو روز خیلی فکر کردم. اگر مادر برد MSI بگیرم بده؟

CPU=========AMD 4200+ Athlon 64 X2 Dual Core - 1024K HyperTransport technology-Socket 939

Mb=============== MSI K8N Neo4 Platinum AMD Athlon 64-Socket 939-nForce4 Ultra chipse
از وقتی که صرف می کنید ممنونم.

moein273

Member
شما اگر سیستم که بهتون پیشنهاد دادن رو میخوایید بگیرید بهتره مادربرد DFI بخری و حرفه ای باشی در ضمن بهتره یه Cpu Dual Core Amd بگیری تا معنی یه سیستم حرفه ای رو متوجه بشی رم هم همون OCZ بهترین گزینه هست هارد هم هر چیزی که خواستی ببندی حتما اون حجمی رو که در نظر میگیری با 2 تا هارد سوار سیستمت کن و Raid 0 ببندشون تا سرعتت هم 2 برابر بشه .

کیس همون THERMALTAKE بهترین موجود هست و من خودم دارم در یک کلام بینظیر هست پاور و فن رو هم فراموش نکن همون THERMALTAKE ببند

جدیدترین ارسال ها

بالا