یک مشکل عجیب بعد از نصب ویندوز

سلام
من چند روز پیش ویندوزمو عوض کردم و بعد از نصب کامل ویندوز، با یک مساله عجیب مواجه شدم ، و اینکه کل اطلاعات درایور C ویندوز قبل به درایو D و کل اطلاعات درایو D هم به درایو E منتقل شده و در حالی که من سه تا درایو بیشتر نداشتم حالا اطلاعات درایو E کلا ناپدید یا شایدم پاک شده/ خواهش میکنم راهنمایی کنید که چطور میتونم این مشکل رو حل کنم چون اطلاعات مهمی داشتم توی این درایو

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من چند روز پیش ویندوزمو عوض کردم و بعد از نصب کامل ویندوز، با یک مساله عجیب مواجه شدم ، و اینکه کل اطلاعات درایور C ویندوز قبل به درایو D و کل اطلاعات درایو D هم به درایو E منتقل شده و در حالی که من سه تا درایو بیشتر نداشتم حالا اطلاعات درایو E کلا ناپدید یا شایدم پاک شده/ خواهش میکنم راهنمایی کنید که چطور میتونم این مشکل رو حل کنم چون اطلاعات مهمی داشتم توی این درایو
منتقل نمیشه، درایو تخصیص داده شده بهش عوض میشه، یعنی درایوی که قبلا :C بهش تخصیص داده شده بوده به :D تغییر می کنه. درایوی که ویندوز روش بالا میاد همیشه :C ئه، یعنی اگر روی هارد دیسک تون چهار تا درایو داشته باشید و روی هر چهار تا هم ویندوز نصب کنید، هر کدوم رو که اجرا کنید خودش رو :C می بینید. امیدوارم که روی درایو :E قبلی ویندوز رو در حالت Clean و با پاک کردن محتویات درایو نصب نکرده باشید چون احتمال بازیابی اطلاعات بخاطر بازنویسی های مکرر موقع نصب و اجرای ویندوز خیلی پایین میاد.
ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید (
WinR.gif
) تا پنجره Run باز بشه، عبارت diskmgmt.msc را داخل پنجره Run تایپ کنید و OK کنید. ابزار Disk Management ویندوز اجرا میشه.
اونجا درایو ها رو زیر هم می بینید، چه اونهایی که حرفی بهشون تخصیص داده شده و چه نشده. در ضمن اگر روی درایوی راست کلید کنید گزینه Change Drive Letter and Paths برای اضافه کردن یا تغییر حرف تخصیص داده شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا