یک مدل خاص

v7nmljdxad8kxozbb8gf.jpg

خوب سلام

این مدل رو خوب ببینید یکی از مدل هایی هست که شرکت دیجیتال جدیدا برای مباحث رندرینگ داره ازش استفاده میکنه شکل قشنگیه

کسی میدونه روند ساخت این مدل در مایا به چه صورته ؟؟ شکل پیچیده ای هست نه؟
اگه کسی بتونه روند ساخت این رو بگه معلومه واقعا توی مدل سازی استاده دقیق عین این در بیاره
این یه شکل کلی داره که همون مارپیچ ها و دیگری اون قسمت هایی که برجسته شده
منتظریم

پیوست ها

• v7nmljdxad8kxozbb8gf.jpg
    v7nmljdxad8kxozbb8gf.jpg
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 8
آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
اولا نو مکس کمتر از 2 دقیق طول میکشه تا ساخته بشه، من برای مدل از مکس استفاده میکنم، البت که این شکل به صورت پیش فرض تو مکس قرار داره و برجستگیش هم فقط یه سری extrude ساده هست.

شما هم یه circle curve بردار و به همین صورت تو خودش بپیچونش بعد loft و در آخر هم تبدیلش کن به poly و قسمت های برجسته رو extrude کن. فکر نکنم کار سختی باشه.

اگه نتونستی و خواستی برو تو بخش مکس به کی از بچه ها بگو برات مدل پیچیده ش رو obj بگیرن و برات up کن خودت هم تو مایا extrude ـش کن.

حق یارت

........................ ویرایش

منظورم از extrude اینه که قسمت هایی که میخوای از مدل duplicate بگیری و بعد extrude کنی.

سلام ممنون
چه جالب یعنی این به صورت پیش فرض وجود داره ؟؟ wow خیلی خوبه

قسمت دومت که گفتی یه منحنی بردار و بپیچون شاید اولش آسون باشه اما تست کردم نمیشه شایدم من تکنیکشو ندارم گفتم اگه کسی هست که واقعا میتونه اینو درست کنه با 4 تا عکس نشون بده گفتن کجا عمل کجا

خودمم برای ساختش چندین روش اومد تو ذهنم اما مثل این دقیق نمیشه کسی هست ؟؟ بسم الله

راستی اون قسمت ها با Extrude نیست بلکه Displacement هست :) میشه با روش اولی اما خوب چه کاریه اینکه راحت تره :green:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
خب تو بخش مکس بگید بچه ها براتون بذارن دردسر هم نکشی

ولی در این مورد
راستی اون قسمت ها با Extrude نیست بلکه Displacement هست
:)
میشه با روش اولی اما خوب چه کاریه اینکه راحت تره
فکر نکنم Disp باشه چون از سطح زیرین جدا ست، Disp به نوعی bump سه بعدی هست و جسم رو جدا نمیکنه.
درضمن Disp یکی روش بسیار اشتباه هست، به همین خاطر سیستم normal map بوجود امد، چون این روش bump بسیار سنگینه، به نوعی دیوانه وار رندر رو میبره بالا.

حق یارت

جدیدترین ارسال ها

بالا