یک سوال

chahrzad

New Member
یک سوال در مورد اجرای کست از سی دی رام و هارد

با سلام خدمت عزیزان سوالی داشتم اینکه چگونه میتوان کاری کرد که پروژکتور بعضی از کستها را از سی دی رام وبعضی را از هارد اجرا کند لطف کنید راهنمایی کنید با تشکر

آخرین ویرایش:

mojtaba1339

Active Member
واسه چی؟؟؟ اگه امکانشو داری که از روی هارد اجرا کنی ، حتما همه رو از هارد اجرا کن چون سرعت خواندن اطلاعات از کست بالا میره و تعداد سکته هایی که ممکنه توی پروژه ات پیش بیاد به شدت کم میشه.

حالا اگه بازم می خوای همون روش خودتو انجام بدی، میتونی اکسترای buddy api رو نصب کنی و همه کارا رو انجام بدی. موقع اجرای پروژه ات یه سری از کست ها رو روی هارد نصب کنی و بقیه رو از روی سی دی رام بوسیله این اکسترا شناسایی کنی.
یا علی

chahrzad

New Member
با تشکر از شما و یک سوال دیگر

با سلام و تشکر از راهنماییتان اصل موضوع این است که من یک سی دی آموزشی کار می کنم که تهیه کننده از من خواسته قسمتی از برنامه از روی سی دی اجرا بشه تا بدینوسیله بشه از کپی کردن و به قولی کپی راحت آن جلوگیری کرد آیا شما راه دیگری نیز می توانید به من پیشنهاد بد ید که مستقیما تو خود دایرکتور اجرا بشه و از کپی حداقل کپی راحت جلوگیری کنه یا یه طور دیگه از برنامه محافظت کنه لا اقل دستبرد سخت بشه با تشکر

mojtaba1339

Active Member
این شد یه سئوالی !!!!!
بگو قفل سی دی میخوای.
راستش واسه قفل گذاری من مدتهای زیادی وقت صرف فکر کردن در مورد مکانیزم و تست کردنشون کردم.(البته امیدوارم حمل بر خودستایی نباشه). اگه میخوای با دایرکتور قفلی بسازی که وقتی کپی شد کار نکنه ، یه راه ساده و قابل اجرا برای تمامی سطوح کاربران استفاده از اکسترای buddy api هست.
تو موقع اجرای پروژه یه کد میذاری که یه فایل بی ارزشو که از قبل کنار فایل های اصلی گذاشتی رو پاک کنه. بعدش چک میکنی که فایل هنوز وجود داره یا نه ، اگه بود معنیش اینه که پروژه از روی سی دی اجرا میشه بعدش ادامه پروژه رو اجرا میکنی.
حالا اگه فایله نبود معنیش اینه که پروژه روی هارد کپی شده ، کاری که میکنی اینه که کدایی میذاری که فایلهای اصلی پروژه رو پاک کنه.
با این کار هر کس پروژه رو کپی کنه در اولین اجرا فایلها پاک میشه.

(((( البته این روش لقمه رو دور سر چرخوندنه چون اکستراهایی برای شناسایی سی دی رام هست ، ولی همونجوری که گفتم واسه افراد مبتدی تر روش ساده تریه ضمن اینکه کار با دستورات شرطی رو بهتر یاد میده.)))))

ببین اگه با این کارت راه میافته که هیچی ، ولی اگه قفل گذاری با روش های دیگه رو خواستی بگو تا بیشتر راهنماییت کنم.
یا علی

nima_dir

Active Member
سلام دوستان
مجتبي جان حالا اگه يكي image گرفت چي؟اون چيزي كه شما فرموديد براي كپي كردن دستيه
ايا ميشه با buddy api بفهميمي درايو سي دي مجازي هست يا نه؟
اگه بشه از image هم ميشه جلوگيري كرد
ممنون

mojtaba1339

Active Member
Buddy api میتونه سریال و لیبل درایو رو هم تشخیص بده ، ولی تا حالا فکرشو نکردم که میتونه این قسمت رو بشناسه یا نه.
راستش یه مدت رو این موضوع کار میکردم که سریال سی دی رو بگیره و وقتی سی دی تکثیر میشه معمولا بازه سریالهای سی دی هایی که روشون تکثیر میشه ، پشت سر همه و میشد یه کد نوشت که این بازه رو چک کنه.
تو این حالت اگه ایمیج یا حتی رایت میشد قابلیت تشخیص رو داشت .
ولی کارم بی نتیجه موند چون سی دی خام سریالش صفره و وقتی روش چیزی رایت کنی سریال خاصی به خودش میگیره. فعلا تو این قسمت متوقف شدم ، ولی اگه کسی حس و حالشو داره دنبال قضیه رو بگیره ( اگه امکان پذیر باشه میشه بهترین قفل سی دی رو باهاش ساخت.)

جدیدترین ارسال ها

بالا