Fa یک سوال مهم در رابطه با SQLite و پپلاگین List View

Pensive-pith

Active Member
از اساتید محترم خواهش می کنم کمک کنن
راستش این سوال شاید پیچیده باشه اما سعی می کنم کاملو خوانا توضیح بدم.

خب ما یه برنام داریم که یه بانک اطلاعاتی داره که توش 4تا field داره.
که کدش به صورت زیره:(با فرمت Sqllite ضمیمه هم کردم)
کد:
CREATE TABLE test( 
seryal NUMERIC NOT NULL, 
gheymat NUMERIC NOT NULL, 
a1 NUMERIC NOT NULL, 
a2 NUMERIC NOT NULL
;(
خب حالا یه list view داریم که 2تا field، سریال(seyal) با قیمت(gheymat)رو از دیتابیس می خونه و نشون می ده مثه عکس زیر:

attachment.php

بعدش که قسمت مهمه و من نمی تونم بسازمش مسئله زیره:
ما دو تا تیک تو برنامه داریم که به فیلدهای دیتابیس ربط داره که به این صورت مثلا تیکه اول اگه مقدار a1 برار 0 بود تیک توش خالی باشه و اگه برار 1 بود تیک توش پر باشه و تیکه دوم هم به این صورت که اگه مقدار a2 برار 0 بود تیک توش خالی باشه و اگه برار 1 بود تیک توش پر باشه.
توضیح با عکس:

attachment.php

خب این تا اینجا اومیدوارم مفهوم بوده باشه.
جریان از این قراره، مثلا ما 10تامقدار تو list view داریم حالا می خوایم وقتی هر کدوم از این 10تا انتخاب شد اطلاعات دیگش یعنی a1 و a2 مقدرشون تو اون تیکه نمایش داده بشه، مثلا طرف رو شماره سریال852741 کلیک کرد(که مقدار a1اون برابر 0 و مقدار a2اون برار 1 هست) تیک اول توش خالی بشه و تیک دوم توش پر بشه. که میشه شکل زیر:

attachment.php

اینم بگم نمی خوام مثه مثالی که تو listview هست باشه منظورم تیک تو خود جدول باشه بلکه می خوام تیک ها بیرون جدول باشه که ظاهر کلی برنامه میشه عکس زیر:

attachment.php

از دوستان و اساتید عریز کسی اگه بلده ممنون میشم کدشو برام بنویسه.

پیوست ها

• db.zip
    257 بایت · بازدیدها: 16
  • d.jpg
    d.jpg
    24.9 کیلوبایت · بازدیدها: 61
  • b.jpg
    b.jpg
    45.9 کیلوبایت · بازدیدها: 64
  • 2222.jpg
    2222.jpg
    28.7 کیلوبایت · بازدیدها: 63
  • azq.jpg
    azq.jpg
    29.6 کیلوبایت · بازدیدها: 60
آخرین ویرایش:

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
دوسته عزیز آقای silvercover شما که می فرمایی کسی استقبال نمی کنه حالا منی که دوروزه این سوالو پرسیدم شما کجایید که جواب بدید بهتون پیغام خوصوصی هم دادم اما شما جواب ندادید
اگه نمی خواید جواب بدید بگید و اگرهم این کار نشدنی هست که می دونم نیست بگید نشودنیه، خواهش می کنم انقد منو منتظر نزارید
دوست عزیز لطفا ادبیات برخوردتون رو درست کنید
شما با جو این انجمن آشنایی کامل ندارید پس لطفا کسی مستقیم مورد خطاب قرار ندید حامد استاد و دوست عزیز منه و گردن همه بیلدر کاران جهان حق داره
شما سوالتون رو پرسیدید و توی انجمن ثبت شده مطمئن باشید اگه دوستان وقت کنند جواب شما میدن اما شما اینقدر عجله دارید که نیم ساعت بعد جواب میخواید
در ضمن شما سوال رو امروز پرسیدید نه دو روز پیش

اما جواب شما :
برای جواب دادن به شما باید بدونم میزان آشنایی شما با MMB چقدر هستش
در ضمن من کامل متوجه منظورتون نشدم کامل بگید هدف شما چیه و از برنامه چی میخوای
اما اگه هدف شما صرفا خواندن مقادیر a1 و a2 و نمایش یه چک باکس پر و خالیه که میشه با خواندن مقدار و استفاده از یه Show/Hide ساده کار رو عملی کرد این هم که چطور بتونید مقادیر رو از db بخونید قبلا بحث شده

پ.ن : برای دریافت سوال عجله نکنید و مطمئن باشید دوستان توی انجمن هر چقدر از دستشون بیاد از کمک به شما دریغ نمیکنند
در ضمن از صحبت های اولیه من ناراحت نشید شما برای گرفتن جواب و بالا نگه داشتن تاپیکتون ، تاپیک رو اسپم کردید که این خودش خلاف قوانینه لطفا قبل از ادامه فعالیت حتما قوانین رو بخونید.

آخرین ویرایش:

Pensive-pith

Active Member
دوست عزیز لطفا ادبیات برخوردتون رو درست کنید
شما با جو این انجمن آشنایی کامل ندارید پس لطفا کسی مستقیم مورد خطاب قرار ندید حامد استاد و دوست عزیز منه و گردن همه بیلدر کاران جهان حق داره
شما سوالتون رو پرسیدید و توی انجمن ثبت شده مطمئن باشید اگه دوستان وقت کنند جواب شما میدن اما شما اینقدر عجله دارید که نیم ساعت بعد جواب میخواید
در ضمن شما سوال رو امروز پرسیدید نه دو روز پیش

اما جواب شما :
برای جواب دادن به شما باید بدونم میزان آشنایی شما با MMB چقدر هستش
در ضمن من کامل متوجه منظورتون نشدم کامل بگید هدف شما چیه و از برنامه چی میخوای
اما اگه هدف شما صرفا خواندن مقادیر a1 و a2 و نمایش یه چک باکس پر و خالیه که میشه با خواندن مقدار و استفاده از یه Show/Hide ساده کار رو عملی کرد این هم که چطور بتونید مقادیر رو از db بخونید قبلا بحث شده

پ.ن : برای دریافت سوال عجله نکنید و مطمئن باشید دوستان توی انجمن هر چقدر از دستشون بیاد از کمک به شما دریغ نمیکنند
در ضمن از صحبت های اولیه من ناراحت نشید شما برای گرفتن جواب و بالا نگه داشتن تاپیکتون ، تاپیک رو اسپم کردید که این خودش خلاف قوانینه لطفا قبل از ادامه فعالیت حتما قوانین رو بخونید.

سلام بله شما حق دارید من از همه عذر می خوام. شرمنده:rose:
من قوانین رو میدونم اما اشتباه کردم و عجله ببخشییییید منوو.
و اما توضیح بشتر:
mmbرو متوسط بلدم
راستش توضیحات کاملو بالا دادم. من تو ارتباط list view به دیتابیس مشکلی ندارم و فقط مشکلم اینه که نمی دونم چطوری باید کاری کنم که وقتی کاربر روی هر یک از مقادیر list view کلیک کرد مقدار a1 و a2 همون مقدار تو چک باکس ظاهر بشه.

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

براي انجام منظورتون پيشنهاد ميكنم از پلاگين UO استفاده كنيد. پلاگين ListView اين امكاني كه مدنظر شماست رو فراهم نميكنه.

با استفاده از پلاگين UO مقادير موردنظر تو ديتابيس رو فراخواني و تو ليستتون نمايش بديد. بعد با استفاده از دستور LVGetSelIndex تو اين پلاگين مقدار ركوردي كه روش كليك كرديد رو تو يك متغير رشته‌اي برگردونيد.

شما الان يك رشته‌داريد كه حاوي شماره سريال و قيمت موردنظر شماست با استفاده از دستور SELECT در پلاگين SQLite شماره سريال رو تو ديتابيستون جستجو كنيد و مقادير a1 و a2 رو بدست بياريد.

حالا با يك شرط چك كنيد كه اگه مثلا مقدار a1=1 هست شرط موردنظر شما اجرا بشه يعني تيك گزينه اول نمايش داده بشه و اگه مثلا مقدار a2=1 بود شرط بعدي شما اجرا بشه يعني تيك گزينه دوم نمايش داده بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا