یک سوال سی اس اس

street design

Active Member
به این تصویر نگاه کنید!

من می خوام وقتی به div2 و div3 مقدار height میدیم div1 هم به طور خودکار پایین بیاد! یعنی لازم نباشه به div1 هم مقدار بدیم!

چی کار باید بکنم؟!

پیوست ها

• soal.png
    soal.png
    7.6 کیلوبایت · بازدیدها: 18
آخرین ویرایش:

maniaf69

Member
دوست عزیز ببین این به دردت میخوره؟
کد:
<center>
<div style="width:900px; background:#949494; display:table;" class="div1" >
<div class="div2" style="width:450px; background:#a17e12; float:left;">Kaveh<br>Kaveh</div>
<div class="div3" style="width:250px; background:#1ba1be; float:left;">Kaveh<br> Kaveh<br> Kaveh</div>
</div>

street design

Active Member
دوست عزیز ببین این به دردت میخوره؟
کد:
<center>
<div style="width:900px; background:#949494; display:table;" class="div1" >
<div class="div2" style="width:450px; background:#a17e12; float:left;">Kaveh<br>Kaveh</div>
<div class="div3" style="width:250px; background:#1ba1be; float:left;">Kaveh<br> Kaveh<br> Kaveh</div>
</div>

maniaf69 جان
این روش رو امتحان کرده بودم..کارساز نیست....
بازم ممنون...

maniaf69

Member
من تو مرورگر تست کردم جواب داد
توی برنامه هایی مثل Dream انجین اونها ضعیفه و این جور کد ها رو جواب نمیده
شما می خواهید توی مرورگر نشون بده نه اینکه کاربر با Dream ببینه

masoudies

Member
حاجی فکر کنم با این مشکلت حل بشه...
PHP:
<div id="container" style="width:900px; height:100%;  margin:0 auto; ">
  <div id="div1" style="height:100%; width:100%;background-color:#999; float:left;">
    <div id="div2" style="width:400px; height:500px; background-color:#666; margin:20px; float:left;"> </div>
    <div id="div3" style="width:400px; height:300px; background-color:#666; margin:20px; float:right;"> </div>
  </div>
</div>

مهمه که div های پدر height:100% باشند. و float ها هم تاثیر گذارند.
یا حق

vahidk1990

New Member
دوستان این روشهای رو از کجا یاد گرفتین؟:green:
آقای خیابان طراحی! فقط کافیه در استایل div1 کد زیر رو قرار بدین
overflow:auto;
یعنی هر وقت خواستی از float استفاده کنی بهتره به div مادر! کد بالا رو بدی!

masoudies

Member
آفرین درسته آقا وحید. نمیدونستم
اینطوری راحت شد کار

PHP:
<div id="div1" style="width:900px; height:100%; overflow:auto; background-color:#999; margin:0 auto;">
	<div id="div2" style="background-color:#333; width:400px; min-height:200px; margin:15px; float:left;">
    </div>
    <div id="div3" style="background-color:#333; width:400px; min-height:200px; margin:15px; float:right;">
    </div>
</div>

street design

Active Member
دوستان این روشهای رو از کجا یاد گرفتین؟:green:
آقای خیابان طراحی! فقط کافیه در استایل div1 کد زیر رو قرار بدین
overflow:auto;
یعنی هر وقت خواستی از float استفاده کنی بهتره به div مادر! کد بالا رو بدی!

ما می گیم کجا یاد گرفتیم شما هم بگید!

فکر نکنم اصلا ربطی به overflow داشته باشه ها
یه سرچ کنید!

vahidk1990

New Member
ما می گیم کجا یاد گرفتیم شما هم بگید!

فکر نکنم اصلا ربطی به overflow داشته باشه ها
یه سرچ کنید!

شما یه تستی بکن جواب نداد با من!
اگه جواب نداد که سابقه چندین ساله من در زمینه کدنویسی وب و سایتهای خبری باد هواست:lol:
اگه بخواهیم بصورت سطحی و تئوری به این قضیه نگاه کنیم بله حق با شماست.overflow برای نشان دادن یا عدم نمایش اسکرول،زمانی که به کادر یک ارتفاع مشخص می دهیم در صفحه به کار میره ولی اگر دقت کنید بی ربط به این مساله هم نیست! ما به div 1 دستور می دهیم تا هر چه ارتفاع محتویات داخلش بیشتر شد div1 هم همزمان auto بزرگ شود و اسکرول نپزیرد.البته این مساله زمانی صادق است که به div1 ارتفاع مشخص ندهیم. بهتره حتی height:100% , height:auto هم به div1 ندهیم!

street design

Active Member
شما یه تستی بکن جواب نداد با من!
اگه جواب نداد که سابقه چندین ساله من در زمینه کدنویسی وب و سایتهای خبری باد هواست:lol:
اگه بخواهیم بصورت سطحی و تئوری به این قضیه نگاه کنیم بله حق با شماست.overflow برای نشان دادن یا عدم نمایش اسکرول،زمانی که به کادر یک ارتفاع مشخص می دهیم در صفحه به کار میره ولی اگر دقت کنید بی ربط به این مساله هم نیست! ما به div 1 دستور می دهیم تا هر چه ارتفاع محتویات داخلش بیشتر شد div1 هم همزمان auto بزرگ شود و اسکرول نپزیرد.البته این مساله زمانی صادق است که به div1 ارتفاع مشخص ندهیم. بهتره حتی height:100% , height:auto هم به div1 ندهیم!

منم منظورم استاندارد بودنه و تئوری بودن..شاید با خیلی کار ها بشه به هدفمون برسیم ولی مهم درست ترین روشه
......
من روشی که آقا پویا گفت رو چند جای دیگه هم دیده بودم که انجام می دن ..
قطعا شما هم دلایلی واسه منطقتون دارید و من احترام می زارم..
مرسی از توجهتون...

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب

street design

Active Member
درود بر شما سال 86 یک بحث جالب : چطور میشه از یکسان بودن دو ستون div در کنار یکدیگر اطمینان داشت در این رابطه با علی جان (مدیر آگاه پیشین) و آقای نبی (برنده 2 دوره اول مسابقات طراحی وب) در این رابطه داشتیم که خوندن اون خالی از لطف نیست...
نظر شما راجع به بحث ما چیه حسین آقا؟!
به نظر شما کدوم راه درسته ؟!

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
ارادت
برای رسیدن به نتیجه، چندین راه وجود داره اما اگر هدف استفاده از بهترین روش باشه، به نظرم Clear: Both کاملا منظقی ودرست تر هست...

جدیدترین ارسال ها

بالا