یک سوال در مورد فیلم و انیمیشن

mamali132002

Active Member
cs_mohsen گفت:
من که نمی دونم همونطوری که گفتم تو ترکیب این دو تا مشکل دارم مثل نشون دادن یک تیر که مثلا با مایا ساخته شده در صحنه یک بازی به صورت خیلی طبیعی طوری که اون تیر از او اسلحه در اومده و بدون ایجاد اشکال در صحنه و بدون استفاده از ترنسپرنت که برا این کار کاملا اشتباه هست
اینجا کسی افتر افکت بلده برا این چیزی که گفتم ؟

شما start ساخت این کار رو بزن ... مراحل کار رو اینجا بزار اون وقت میگم چی کار کنی که این چیزی که میخوای در بیاری.

mamali132002

Active Member
4d_artist گفت:
كمال تشكر رو به خاطر جواب دادن سوالات من حقير دارم .

باز هم يه مشكل ديگه :

ببينيد من يك صحنه با سه تا آبجكت مختلف ساختم و به اونا سايه و رنگ دادم و از قبل عكسي رو آماده كردم با همون رزولوشن .

اون عكسها رو با استفاده از قابليت multi pass و كانال آلفا و با psd رندر كردم (عكس هاي پايين) اونو تو فتو شاپ باز كردم ديدم تمام لايه هارو مي شناسه ولي وقتي مي خوام مثلا" كره يا هر كروم از آبجكت ها رو وارد صحنه جديد كنم دچار مشكل مي شم چون فتو شاپ يه بك گراند براي اون آبجكت مي سازه و وقتي كه بخوام مثلا" لايه كره رو بندازم تو اون عكس پشت زمينه سياه عكس باعث مي شه تا ديگه عكس اصلي نمايان نشه و پشت بك گراند كه مخفي بشه مي خوام بدونم كه روشي براي اين كار وجود نداره كه فقط كره نه پشت صحنه و نه چيز ديگه رو توي صحنه بزارم . البته من اين كار رو مي خوام تو افتر افكت يا يه برنامه ديجيتالي انجام بدم ولي از ديشب كه سراغ فتو شاپ اومدم و ديدم يه همچين مشكلي و جود داره فكر كردم تو كل محصولات ادوب هم همين جوريه گفتم يه سوالي كرده باشم چون اگه اين طور باشه خيلي بد ميشه .

اين هم مراحل كار به صورت عكس .

عکس ها نمیان... اگر لطف کنید تو همین img.majidonline.com آپلود کنید میتونیم بیشتر کمکتون کنیم.

saeed_22

Banned
lمملی کامبوزشن خیلی باحاله
به نظر من بهتر از افتر افکته
موفق باشی دوست خوب
راستی جواب ما را ندادی ها

mamali132002

Active Member
4d_artist گفت:
ببين من مشكلم اينه كه مي خوام آبجكت ها دونه دونه به صورت يك لايه كاملا" مجزل در بياد كه بتونم فقط اون آبجكت نه هيچ چيز ديگه رو به يه محيط ديگه منتقل كنم بدون آنكه بك گراند داشته باشه :

من دارم روی یک صحنه کار می کنم که فضاش تو جنگله قبول؟ حالا این جنگل رو من تو مایا ساختم به خاطر اینکه حرکت باد که بهش می خوره خیلی طبیعیه و تو سینما فور دی نمیشه این کار رو به طور حرفه ای و آسون انجام داد . به هر حال من الان تو سینما فور دی یه آبجکت (یه گاری) ساختم حالا می خوام صحنه جنگل که تو مایا رندر شده رو با این گاری که تو سینما فور دی ساختم ادغام کنم یعنی سوال اصلی من اینه که فیلم جنگل که به صورت متحرک Avi هست رو به عنوان پشت زمینه کار قرار بدم و یه عکس از اون گاری که که تو سینما فور دی ساختم به صورت Psd با این صحنه مخلوط کنم با توجه به اینکه عکس گاری چند لایه است من می تونم فقط عکس آبجکت گاری رو تو صحنه جای دهم؟

این طوری که از صحبت های آقا محسن فهمیدم فکر کنم مشکل شما این باشه :

اول از همه شما با فرمت RLA فایلتون رو رندر کنین(البته نمیدونم تو مایا چی هستش ولی هر برنامه یک فرمت مخصوص برای کارای composite داره) اینی که من گفتم برای 3d studio max هستش.

اگر مشکل شما همینی باشه که آقا محسن میگه باید بگم که شما یکی از 3 کار زیر رو میتونید بکنید:
1- فرمت rla که در بالا گفتم
2- فرمت PNG یعنی کل صحنه های فیلم رو به صورت PNG رندر کنید (این کار به صورت automat باید انجام بشه .. حداقل تو 3d max که این طوریه)
3- alpha chanel رو به صورت avi یا هر فرمت فیلمی دیگه ای زخیره کنید و در after effect یا هر برنامه ی دیگری به عنوان alpha استفاده کنید.

در مورد کار شما هم پیشنهاد میکنم اول کارتون رو شروع کنید و اگر ممکن هست مراحل کار رو اینجا بزارین تا بتونم کمک کنم که چطوری این چیزی که میخواید رو در بیارید.

باید بگم که این کارها خیلی خیلی آسون هستن فقط یه ذره حوصله و وقت میخوان مخصوصا برای گرفتن element های رندر.

mamali132002

Active Member
saeed_22 گفت:
lمملی کامبوزشن خیلی باحاله
به نظر من بهتر از افتر افکته
موفق باشی دوست خوب
راستی جواب ما را ندادی ها

سعید جون کار این دو تا با هم فرق داره ... after effect برنامه ای برای motion graphic هست و از این حیص هیچ رقیبی نداره. همین امکانات کمی هم که برای کارای composite گذاشته اضافه بر سازمان عمل کرده .

ولی combustion برای 3d کارها و انجام کارهای composite هستش و کاملا در این نقطه متمرکز شده برای همین خیلی قوی هست.. ولی باز به پای digitall fusion نمیرسه.

جواب کدوم سوالتون رو ندادم ؟

cs_mohsen

Member
نه حوصله اش رو دارم مملی جان حیالت راحت باشه

حتی حاضرم بچ رندر نکنم و دونه دونه رندر بگیرم 1000 تا فریم رو بچ رندرم خرابه
ولی فکر کنم انشاالله درست بشه چون یک چک کردم سی پی یو من دما 80 بود امشب که دیر شده شاید فردا

می ذارم باشه
برم عوض کنم می سوزه یک دفعه
فعلا

cs_mohsen

Member
عجله داشتم فرصت نشد

مملی جان خیلی متشکرم
اگر حل بشه وای ...

من می خوام خروجی کار این باشه :

2.JPG

4.JPG

6.JPG

capture.JPG

حالا فکر کنم همتون این فایل مایا رو دیده باشید :

file.jpg

f3.jpg

fe.jpg

fe2.jpg

ابن فایل حالا یا خودمون درست می کنم یا همینو
می خوام این فایل ترکیب شه بااین صحنه مثلا همچین صحنه ای :

zamin.jpg

ولی یک توضیح لازمه :
من تو عکس مشخص کردم به کی داره تیر اندازی میشه و اسلحه (کلاش) هم که معلومه
هدف اینه که تیر کلاش رو نشون بدی که به سر دشمن شلیک میشه همون طور که نشون دادم
مسیر فیلم که باید از دید Free Look باشه یعنی مسیر تیر که از کجا شروع میشه و تا کجا میره رو خودم فیلمبرداری می کنم از تو بازی این مساله نداره
فقط می مونه تو این مسیر که فیلمبرداری کردم تیر رو بیارم مثل شکل اول که نشون دادم
اینم می خوام بدونم چطور حرکت دوربین رو هم روش اثر بدم یعنی دوربین ثابت نباشه حرکت قشنگ و اکشن
یعنی حرکتشو خودم انیمیت می کنم ولی چطور در ترکیب به کار ببرم
هم حرکت دوربین هم خود تیر هم امواج پشتش طوری که برا خود فیلمه انگار

من قبلا این کارو کردم اما ناموفق یعنی تیر رو به صورت فیلم گرفتم و گذاشتم روی فیلم دیگه در مود ترکیبی که در این حالت ده امواجی معلومه هم اینکه فیلمم یعنی مسیر حرکت تیر واضح نیست چون ترکیب شده یعنی حالت ترنسپرنتی میشه گفت تقریبا که با روش من نمیشه باید ترکیب وتلفیق و افتر بلد باشم

خیلی متشکرم
حیاتیه بد جور

متشکرم

mamali132002

Active Member
من فردا این پست رو کامل میخونم الان یکم عجله دارم و فقط تونستم عکس ها رو ببینم.

خوب از اول میگفتی همچین چیزی میخوای. این کار خیلی سادست ... شما کافیه فقط یک element به اسم zdepht بگیری اونوقت تو after effect به صورت displacement به فیلم بدی. نقاط سفید به همین صورتی که شما میخوای فیلم رو بر آمده میکنن.

باز هم میگم که start رو شما بزنید من بیشتر میتونم کمک کنم. الان با حرف نمیشه خوب جلو رفت.

mamali132002

Active Member
خوب همون طوری که در بالا گفتم و از حرفات فهمیدم ما 2 تا کار میتونیم بکنیم:
1- با کمک zdepht این کار رو انجام بدیم.
2- یا در environment عکس رو قرار بدیم و به موج تیر ماده ی refraction بدیم. (البته من با 3d max کار میکنم این قسمت فکر کنم فقط تو 3d max بشه)

اول یک سوال ؟ شما combustion کار میکنی یا فقط after effect ?
در بالا برای after effect رو توضیح دادم که باید zdepth رو به عنوان displacement به لایر فیلمت بدی.

تا اینجا که هیچی....

همون طوری که از صحبتت فهمیدم دوربین هم باید حرکت کنه. پس حرکت دوربین تو maya باید با دوربین که تو بازی هستش match بشه. که میتونی با realviz matchmover این کار رو انجام بدی ( حالا به موقش تا اونجا که رسیدی میگم چی کار کنی)

در مورد حرف آخرت هم باید بگم که ما برای reflection تیر احتیاج به یک HDRI از صحنه داریم (که اون هم مسئله ای نیست)

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد شما شروع کن به ساخت. بگو تا کجا رفتی هر جا گیر کردی بگو تا حلش کنیم.

آخرین ویرایش:

cs_mohsen

Member
برا خودم متاسفم :cry:

من ادیت فیلم بلدم یعنی اینا رو حرفه ای کار می کنم پریمیر و وگاس و ادیوس و برنامه های کاربردی دیگه
مایا هم تا حدی بلدم در حدی هست که برا این کار مشکلی پیش نیاد
ولی

من برنامه ترکیبی کار نکردم هیچکدومو فقط و افتر می تونم کار های ساده انجام بدم
مشکل اینه که :
1- شما اذیت میشید
2-من باید از اول کار کنم (در ترکیب )
3-به همین دلیل شما باید شروع کنی
4- ...

ولی خیلی حیاتیه :cry: هم الان هم بعدا

خوب قسمت نیست مثل اینکه :cry: مگر شما تمایل داشته باشید که کمک کنید با توجه به شرایط من
منتظر جوابت هستم از انتظار هم گذشته

4d_artist

Member
شما گفتید با Rla رندر بگیرم ولی نگفتید دقیقا" با چه برنامه ای بازش کنم؟

مرسی از جواب همه تون

سپاس بی کران

cs_mohsen

Member
مملی جان منتظر جوابت هستم نه جواب سوال من جواب اینکه ... تو پست قبلی گفتم اگر آره :)

mamali132002

Active Member
4d_artist گفت:
شما گفتید با Rla رندر بگیرم ولی نگفتید دقیقا" با چه برنامه ای بازش کنم؟

مرسی از جواب همه تون

سپاس بی کران

شما با after effect میتونید بازش کنید ....

قبل رندر گرفتن با این فرمت این نکته رو توجه کنید که به همه ی object هاتون یک عدد به عنوان gbuffer بدین تا بتونیم object ها رو به صورت تک تک کنترل کنیم.
مثلا به sphere عدد 1 یا به character عدد 2 و .... این طوری تو after efect میتونید به راحتی object ها و alpha map ها رو کنترل کنید.

mamali132002

Active Member
cs_mohsen گفت:
مملی جان منتظر جوابت هستم نه جواب سوال من جواب اینکه ... تو پست قبلی گفتم اگر آره :)

آقا من قبلا هم عرض کردم که باید شما شروع کنید من هم حداکثر کمکی که بتونم رو میکنم ولی این که شما کنار بشینید و من شروع کنم به ساختن رو قبول نمیکنم.

cs_mohsen

Member
mamali132002 گفت:
آقا من قبلا هم عرض کردم که باید شما شروع کنید من هم حداکثر کمکی که بتونم رو میکنم ولی این که شما کنار بشینید و من شروع کنم به ساختن رو قبول نمیکنم.
نه من کنار نمی کشم تا جون دارم تلاش می کنم و دارم می کنم و خواهم کرد
اما اگه الان به یک کسی که فقط محیط مایا رو دیده و از شلف چند تا شکل آورده یا کریت کرده بگیم یک فرد بساز می تونه بسازه اصلا نمی گنجه
خوب من شروع به کار کنم
من فایل تیرم ردیفه فیلمبرداری از بازی هم ردیفه ترکیبش هم از افتر هست
حالا شما به من میگی شروع کن ... چی ... چیکار کنم ..... این راهنمایی هایی که کردید رو من نمی تونم پیاده کنم
مثل اینه که به یک کسی که مایا رو (مثل بالا ) بلده میگی این موتور رو مدلسازی کن تا بعد کمکت کنم

لازم به ذکره که من دارم درخواست می کنم و انتظاری هم ندارم و در هر صورت که کمک کنید یا نکنید ممنون می شم و از تلاش دست بر نمی دارم که دیر یا زود بهش برسم

متشکرم

mamali132002

Active Member
ببین محسن جان من maya کار نیستم ... من 3d max کار هستم.

اگر خواستی کمکی بکنم در این پروژه بهم تو yahoo یک PM بده تا بیشتر صحبت کنیم.
این ID منه :
mamali132002

4d_artist

Member
افتر

mamali132002 گفت:
شما با after effect میتونید بازش کنید ....

قبل رندر گرفتن با این فرمت این نکته رو توجه کنید که به همه ی object هاتون یک عدد به عنوان gbuffer بدین تا بتونیم object ها رو به صورت تک تک کنترل کنیم.
مثلا به sphere عدد 1 یا به character عدد 2 و .... این طوری تو after efect میتونید به راحتی object ها و alpha map ها رو کنترل کنید.

مرسی به خدا خیلی آقایی ولی باز هم یه مشکل دیگه:::::

:D :D :D تو افتر افکت هر کاری کردم نتونستم لایه ها رو پیدا کنم یعنی فقط یک لایه قابل مشاهده بود .

اگه یه لطف بزرگ در حق این حقیر کنید و نحوه ویرایش لایه ها در افتر افکت رو به صورت چند تا عکس نشون بدید؟!!!!!

به خدا شرمنده امید وارم یه روز بتونم جبران کنم .

باز هم ممنون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mamali132002

Active Member
4d_artist گفت:
مرسی به خدا خیلی آقایی ولی باز هم یه مشکل دیگه:::::

:D :D :D تو افتر افکت هر کاری کردم نتونستم لایه ها رو پیدا کنم یعنی فقط یک لایه قابل مشاهده بود .

اگه یه لطف بزرگ در حق این حقیر کنید و نحوه ویرایش لایه ها در افتر افکت رو به صورت چند تا عکس نشون بدید؟!!!!!

به خدا شرمنده امید وارم یه روز بتونم جبران کنم .

باز هم ممنون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقا شرمنده من یه مدت اینجا نیومدم نفهمیدم که چست زدی.

شما تو قسمت filter برید به 3d channel اونجا با filter ها راحت میتونید کنترلش کنید ولی توجه داشته باشید که حتما Rla استفاده کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا