یک سوال درباره آپدیت فروم

reza_pa48

Active Member
سلام.
فروم من ورژن 2.0.17 است و میخواهم به 2.0.18 آپدیت کنم. خوب من اول باید بعد از اینکه فایلهای تغییر یافته رو داونلود کردم.
باید اول محتوی پوشه 2.0.17 زیپ را باید در روت فروم بریزم.درست است؟
ولی خوب بعضی فایلها که در آن پوشه زیپ وجود دارد در روت فروم نیست. مشکلی ایجاد نمی کند؟

Parham

Well-Known Member
ببین دوست عزیز این کار یکم شاید مشکل باشه من اینجا بهت طریقه به روز کردن نسخه 2.0.17 به 2.0.18 را میگم امیدوارم که بدون مشکل این کار را بتونی‌ انجام بدی ... ببین شما باید اول این فایل را بگیری و بر روی هاست خودت آپلود کنی‌ ، سپس فروم را از داخل Admin Panel غیر فعال کنی‌ ...
یک نسخه پشتیبان حتما پس از اینکار از بانک اطلاعاتی‌ خودت تهیه کنی‌ ...
پس اینکه این کار ها را انجام دادی فایل install/update_to_latest.php اجرا کن ...
پس از اینکه مراحل به روز کردن تموم شد فایل install/update_to_latest.php از رو هاست پاک کن ...
حالا مد موجود در فایل که دانلود کردی را نصب کن ...
حالا فروم را به حالت معمول برگردون و به راحتی‌ فروم به آخرین نسخه ارتقا پیدا کرده ...

» حتما نسخه پشتیبان را تهیه کن ! «

reza_pa48

Active Member
منظور از
حالا مد موجود در فایل که دانلود کردی را نصب کن ...
چیه؟

reza_pa48

Active Member
خوب من فایل را داونلود کردم و از دیتا بیسم یک بکآپ کامل گرفتم.
سوال من این است که در این فایلی که داونلود کردم باید کلا به سرور آپلودکنم. دوتا پوشه وجود دارد. پوشه اول اینستال که می دانم باید همانطوری به روت فروم بریزم تا بتوانم از طریق فایل آپدیت فروم را آپدیت کنم.
دوتا فایل تکت هم وجود دارد که رید می هستند و لازم نیست که آپلود کنم.
یک پوشه اچ تی ام ال هم وجود دارد. آیا باید فایلهای داخل آن را به روت فروم بریزم یا باید بصورت پوشه آپلود کنم؟

Parham

Well-Known Member
قاعدتا باید به روز بشه من یک مد دیگر نصب کردم که این کار را به صورت اتوماتیک انجام میداد اما با همون روش که گفتم مشکل حل می‌شه اگر نشد به من بگین ... در ضمن اطلاعات بیشتر در اینجا هستش ...

reza_pa48

Active Member
اوکی
من فروم را آپدیت کردم نه از طریق سی پانل .بلکه از حالت معمولی . حالا می نویسد 2.0.18.
فقط می خواستم یک مورد درباره فایلی که برای داونلود من گذاشته بودید بگم و آن هم از اینکه :
فایلی که شما گذاشتین برای حالتی است که طرف روی فورمش مد نصب کرده باشد. در صورتیکه من هیچ مدی نصب نکردم.
در هر صورت ممنون.

reza_pa48

Active Member
در مرحله آپدیت به من چنین پیغامی داد (به قسمت قرمز رنگ توجه کنید لطفا)
Information
Database type :: mysql
Previous version :: 2.0.17
Updated version :: 2.0.18
Updating database schema
Progress :: . Done
Result :: No errors
Updating data
Progress :: . . . .
Updating version and optimizing tables
Progress :: . . Done
Result :: No errors
Update completed
Please make sure you have updated your board files too, this file is only updating your database.
You should now visit the General Configuration settings page in the Administration Panel and check the General Configuration of the board. If you updated from versions prior to RC-3 you must update some entries. If you do not do this emails sent from the board will contain incorrect information. Don't forget to delete this file!
ولی در فروم ورژن 2.0.18 را می نویسد.آیا آپدیت درست انجام شده یا مشکلی وجود دارد؟

Parham

Well-Known Member
یعنی‌ اینکه شما وقتی‌ که انجمن خودت را به روز رسوندی این تغیرات که توسط فایل ایجاد می‌شه فقط دیتابیس شما را برای نسخه جدید به روز می‌کنه و پس از اون شما باید فایل های جدید را به جای فایل های سیستم قبلی‌ جایگزین کنی‌ ...

Parham

Well-Known Member
یعنی‌ پس از اینکه دیتابیس را به نسخه جدید ارتقا دادی فایل های جدید را جایگزین فایل های قبلی‌ بکن ...

reza_pa48

Active Member
من تمام فایلهایی که در پوشه زیپ 2.0.17 به 2.0.18 بود.قبلا جایگزین کرده بودم.
حال آپدیت من بطور کامل انجام شده است یا نه؟

Parham

Well-Known Member
اگر دیتا بیس و فایل ها را به طور کامل آپلود و تغییر داده باشید ... باید بدون مشکل به روز شده باشه ...

جدیدترین ارسال ها

بالا