یک سوال جامع در مورد بکاپ ‍ گیری؟

Pacino

Member
سلام
به نظرم بکاپ ‍ گیری مهمترین و ضروری ترین بخش یه سایته
من می خوام از يك مامبو و چند وردپ‍رس به صورت ساب دومین استفاده کنم
و در داخل هر كدوم از اينها يك فولدر به نام عكس ايجاد كنم و عكس هاي هر ساب دومين را در داخل پوشه عكسي كه ايجاد كردم قرار بدم
خب در اين حالت سه حالت بوجود مياد
حالت اول اين كه من مي تونم هر عكسي رو كه به فولدر عكس انتقال ميدم رو با همون نام داخل كامپيوتر ذخيره كنم و تنها از خود وردپرس و اطلاعات و نوشته هاش بكاپ بگيرم
در حالت دوم فقط از خود اون ساب دومين و فولدر بكاپ بگيرم
و در حالت سوم از كل سايت بكاپ بگيرم
حالا سوال من اين هست آيا براي سه روش اين نوع بكاپ گيري راهي هست؟
من فقط مي خوام جوري بكاب گيري كنم كه بعدا براي ريستور مجبور نشم سراغ مسئول هاست برم و اگر سايت به مشكلي خورد خودم بتونم تماما حلش كنم
يه سوال ديگه هم داشتم و اون اين بود كه آيا ميشه ما مجبور به دانلود يك فايل بكاپ با حجم بالا نشيم و همون بكاپ رو از طريق يه اسكريپتي مثل راپيد لچ به يك سرور ديگه انتقال بديم؟
در كل بهترين و مطمئن ترين روش كه نياز به مديريت هاست نداشته باشه و همه اطلاعات تضمين بشه چيه؟

Mozafary

Member
پک اپ رو میشه به ۳ دسته اصلی تقسیم کنیم
فایلها،یانک اطلاعاتی و ایمیلها شما بر اساس اولویت میتونی از اونها پشتیبان تهیه کنی.معمولا بانک اطلاعاتی حساس ترین قسمت سایت به حساب میاد میتونی بصورت هفتگی از اون پشتیبان بگیری و چون فایلها کمتر دچار تغییرات میشن و اغلب نسخه هایی از اونهارو میشه(شاید با کمی زحمت) دوباره بدست اورد نسخه پشتیبان ماهیانه کافیه!اینجوری حجم کمتری پشتیبان باید دانلود کنی.
شما میتونی پشتیبانگیری رو جوری تنظیم کنی که نسخه های پشتیبان بصورت خودکار در یک ادرس ftp بر روی سرور دیگری ذخیره بشن
برگرداندن نسخه های پشتیبان کوچک بدون کمک مدیر هاست کار ساده یی هست ولی اگر سایت بزرگ باشه و اطلاعات زیاد کار خیلی سخت میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا