یک تکنیک زیبا با یه پرسپکتیو سه بعدی

cold

Member
سلام . بالاخره وقت کردم یه آموزش زیبای دیگه هم برای شما دوستان ترجمه کنم .
آموزشی که الان هستش بیشتر کلی هست و فقط سعی داره به شما نشون بده با یه سری حرکاتی پرسپکتیو چطور کاراتون رو برای ارائه توی کاتالوگ کاریتون آماده کنین .
من این آموزش رو چون چیز خاصی نداره خیلی کلی توضیح میدم . حتی با دیدن عکس ها هم مطمئنا میتونین اون رو اجرا کنین . اینم تصویر نهایی آموزش :

16_final.jpg

لینک میرور عکس

-----------------------------------------------------------------------------------------

خوب . ببینید . کاری که توی این آموزش هست تقریبا حالت یه بروشور رو داره که از سه قسمت تشکیل میشه . شما حتی میتونین بروشور های دو لت رو به این شکل در بیارین .
در هر صورت . عکسی رو که میبینین از سه قسمت اصلی درست شده . یه صفحه اول که تبلیغ مربوط به موضوع رو شامل میشه و دو صفحه توضیحات که اگه این کار رو به سه قسمت مساوی تقسیم کنین اجزای اون کاملا معلوم میشه که چطوری قراره از هم جدا بشه . در اصل ماجرا میخوام اینو بگم که فرض کنین یه بروشور چاپی دارین . چطوری طراحیش میکنین ؟ طرحی رو هم که اینجا میخواین استفاده کنین باید همون حالت رو داشته باشه .

خوب . برای شروع مرز این سه قسمت رو با دوتا خط کش مشخص کنین .

حالا با ابزارهای سلکت مثلا مثل Rectangular Marquee Tool لت ها رو به ترتیب انتخاب کنین و روی محیط سلکت شده کلیک راست و گزینه layer via cut رو انتخاب کنین .

برای هر سه قسمت این کار رو تکرار کنین . به طوری که هر قسمت از بروشور توی یه لایه قرار گرفته بشه .

مراحلی که بالا توضیح دادم توی سه تا عکس زیر خلاصه میشه :

1_guides.jpg

لینک میرور عکس

2_selection.jpg

لینک میرور عکس

3_via_cut.jpg

لینک میرور عکس

4_layers.jpg

لینک میرور عکس

خوب رسیدیم به اصلی ترین قسمت کار . یعنی پرسپکتیو کردن اجزای صفحات .
قبل از اینکار ما نیاز داریم صفحه ای که طرحمون توش قرار داره رو از اطراف بزرگتر کنیم تا فضای بیشتری برای کار داشته باشیم . برای اینکار برین به Image > canvas size و در همون حالت مرکزی که قرار داره طول و عرض رو ترجیحا هر کدوم 200 پیکسل اصافه کنین . یعنی در این صورت طرح شما از هر طرف 100 پیکسل اضافه میشه . اگه در حین اناجم آموزش احساس کردین این فضا براتون کمه بازم اون رو ارتقاء بدین .

خوب . حالا کار ترانسفرم رو برای ایجاد پرسپکتیو انجام میدیم . برای شروع از لت اصلی کار یعنی قسمت سمت راست شروع میکنیم . البته توی کار شما رو خبر ندارم . نسبت به عکس های زیر یگم . حالا لایه این لت رو انتخاب کنین و مسیر edit > transform > perspective رو اجرا کنین تا ابزار پرسپکتیو فعال بشه . طرحتون رو همونطور که توس عکس میبینین تنظیم کنین .

5_perspective.jpg

لینک میرور عکس

همینطور لت دو و سه رو هم ترنسفرم کنین . مثل عکسای زیر :

6_perspective2.jpg

لینک میرور عکس

7_perspective3.jpg

لینک میرور عکس

خوب . حالا میخوایم یه حالت رفلکت به کار بدیم . برای این کار اول از همه باید ارتفاع طرح رو حداقل دو برابر کنین . برای این کار هم Image > canvas size رو باز کنین . مقدار قسمت Height رو براساس اندازه ای که ارتفاع طرحتون داره دو برابر کنین . و همچین قسمت Anchor رو به حالت افزایش از بالا تنظیم کنین . یعنی باید فلش وسطی از ردیف بالا رو انتخاب کنین افزایش ارتفاع نسبت به زیر طرح اعمال بشه .
خوب . حالا از لایه لت یک یه کپی تهیه کنین و با استفاده از مسیر edit > transform > flip vertical اون رو وارونه کنین و زیر لتتون قرار بدین . مثل شکل زیر :

8_perspective4.jpg

لینک میرور عکس

همینکار رو برای اون دو لت دیگه هم اناجم بدین :

9_perspective5.jpg

لینک میرور عکس

خوب . حالا سه تا لایه جدیدی که ایجاد شده رو با هم دیگه لینک کنین و از مسیری که توی عکس نشون داده شده اونها رو Marge کنین . برای اینکار کلیدهای Ctrl+E رو هم بزنین عمل Marge انجام میشه . البته اونایی که از ورژن CُS2 استفاده میکنن نیازی به لینک کردن لایه ها ندارن . با انتخاب سه تا و زدن کلید Ctrl+E میتونن این کار رو انجام بدن .

10_layers.jpg

لینک میرور عکس

11_merge_layers.jpg

لینک میرور عکس

خوب . همینوطر که روی این لایه مرج شده قرار دارین پائین پالت layer رو layer mask کلیک کنین . میخوایم به این لایه جدید یه ماسک اعمال کنیم :

12_layermask.gif

لینک میرور عکس

گرادینتتون رو هم به صورت زیر انتخاب کنین :

13_gradient_tool.gif

لینک میرور عکس

حالا از بالا تا پائین محیط لایه مرج شدتون یه گرادینت اعمال کنین تا به صورت زیر یه رفلکت ایجاد کنین :

14_gradient.jpg

لینک میرور عکس

خوب . حالا Opacity این لایه رو برابر 20 قرار بدین .

15_layers.gif

لینک میرور عکس

خوب . کارتون آماده شد . اینم تصویر نهایی . فقط اگه دلتون خواست میتونین برای ایجاد حالت رفلکت مات یکم بلور به این لایه سایه اضافه کنین :

16_final.jpg

لینک میرور عکس

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاورقی :
لینک مستقیم به آموزش : http://www.stockvault.net/tutorials/photoshop_showcasing_your_work_use_perspective.php
لینک سایت منبع : http://www.stockvault.net
من این آموزش رو فقط از روی عکسای اون ترجمه کردم . پس هر کجاش رو که احساس کردین به توضیح نیاز دارین از لینک اصلی آموزش استفاده کنین .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با تشکر :)

.

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
مثل همیشه عالی. دستت درد نکنه. اتفاقا منم این آموزش رو داشتم منتها ترجمه نشده و وقت هم نمیکردم ترجمش کنم که تو زحمتشو کشیدی دیگه. دستت درد نکنه دانیال جان.

Erfan

Active Member
كولد جان داري اين انجمن آموزش رو يه دستي ميچرخوني ....

بايد ببخشيد كه يه خورده تنبل شديم و نميتونيم كمك كنيم ... در اسرع وقت منم جبران ميكنم !

در كل مرسي !

مخلصيم, بارزام !

Sleekman

Member
ممنون اين آموزش در واقع همون ايجادخلاقيته كه به كاربران بايد ياد آوري بشه يعني اكثرا كار با ترانسفورم رو بلدن ولي بلدي كافي نيست و بايد اينجور طرح هايي ازتوش درآورد..

GFX Master

پیلیز تاپیکای قدیمی رو فقط برای مطرح کردن سوال یا درخواست دوباره مطرح کنید.

***UNIQUE***

Active Member
سلام
آموزش خیلی خوب بود، ممنون
فقط من نمیدونم چرا با اینکه دقیقا" کارهایی که شما گفتید رو انجام میدم اما به قشنگی مال شما در نمیاد .
من توی فتوشاپ خیلی مبتدی هستم و خیلی کم کار کردم الانم برای درست کردن چند تا عکس به همین صورت و آینه ای، باید اینو یاد بگیرم ممنون میشم دقیقا" راهنمایی کنید چیکار کنم تا کار من به اون تمیزی دربیاد. کجای کارم مشکل داره که اونطوری نمیشه ؟!!

پیوست ها

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    32.2 کیلوبایت · بازدیدها: 18

hes_r

Member
دوست من شما طرح رو خوب کار کردی اما دلیل اینکه به اون طبیعی در نیومده اینه که این منظره هست اما اون هم پرپکتیو داشت هم چیزی بود که بشه بهش انعکاس داد

موفق باشی

GFX Master

نازنین جان برای اینجور کارا لازمه که شما اول پایین کار یه عکس از مثلا یه دریا یا رودخونه یا برکه رو کار کنی بعد داخل اون عکس یه همچین کاری رو انجام بدی تا طبیعی بنظر بیاد. وگرنه کار شما از نظر کلی ایرادی نداره.

موفق باشی.

AMiR

Active Member
خيلي توپ بود.دمت گرم.

دوست عزيز به مجيد آنلاين خوش اومديد

فقط در صورتي كه سوال يا مشكلي در رابطه با تاپيك داريد در تاپيك هاي قديمي پست بزنيد
براي تشكر از دكمه "تشكر" پايين هر پست استفاده كنيد

موفق باشيد

Ali 59

Well-Known Member
سلام
آموزش خیلی خوب بود، ممنون
فقط من نمیدونم چرا با اینکه دقیقا" کارهایی که شما گفتید رو انجام میدم اما به قشنگی مال شما در نمیاد .
من توی فتوشاپ خیلی مبتدی هستم و خیلی کم کار کردم الانم برای درست کردن چند تا عکس به همین صورت و آینه ای، باید اینو یاد بگیرم ممنون میشم دقیقا" راهنمایی کنید چیکار کنم تا کار من به اون تمیزی دربیاد. کجای کارم مشکل داره که اونطوری نمیشه ؟!!

دوست من شما طرح رو خوب کار کردی اما دلیل اینکه به اون طبیعی در نیومده اینه که این منظره هست اما اون هم پرپکتیو داشت هم چیزی بود که بشه بهش انعکاس داد

موفق باشی

یه دلیل دیگه اینه که پایین کاتالوگ (بین کاتالوگ و رفلکت) یه Drop Shadow خیلی ظریف وجود داره که تو توضیحات از قلم افتاده! و همون خیلی رفلکت رو طبیعی کرده.

آخرین ویرایش:

Mandana

Active Member
دوست عزیز لطفن از دکمه ی تشکر استفاده کنین
137fs807366.gif
آخه چرا تاپیک قدیمی بالا میارین؟
137fs807366.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا