یک تجربه وچند سوال در مورد تنظیم فایل تصویری برای import به پریمایر

reza1354

New Member
با سلام
خدمت اساتید
من یک فایل تصویری با پسوند avi دارم که وقتی به پریمایر import cs4 می کنم تصویر به صورت روان حرکت نمی کنه و اذیت می کنه
مجبور شدم با انواع کانورتورها به فرمتهای مختلف تبدیل کنم و تست کنم اما هرکدوم یه مزیت و یه معایبی داشت یکیش حجمش بالا و کیفیت بالا می شد یعنی اگه 10 فایلو رو می خواستی کانورت کنی یه هارد یک ترابایت هم کم می اومد و یکیش حجمش پایین می شد و کیفیتش هم همینطور
خلاصه بعد از امتحان انواع کانورتورها با کانورتور نرو افزار corel12 به mpeg تبدیل کردم که هم کیفیتش خوب بود هم جمش تقریبا برابر اصل فایل بود و هم وقتی به پریمایر واردش کردم حرکت تصویر روان بود ( این تجربه من بود )

اما سوال :
1- از بین دوستانی که با نرم افزار های تدوین کارکردن ایا روش بالا خوبه یا اینکه روش و فرمت بهتری هم هست یعنی بهترین حالت که هم حجم فایل بالا نره ( تقریبا اندازه اصل فایل بشه ) و هم کیفیتش قابل قبول باشه (برای مصارف خانگی و نه حرفه ای که بخواهیم چندتا فیلم خانگی را برای پلیرهای خانگی میکس کنیم میشه یه فرمت معرفی کردد که اپتیموم حالت باشه ؟؟

2- اگر یک فایل تصویری را کانورت کردیم و حجمش نصف فایل اصلی شد آیا نشات دهنده اینه که کیفیتش پایین اومده ؟؟
3- اگر فایلی که به پریمایر وارد کردیم کیفیتش پایین باشه امکان جبران و افزایش کیفیت در خروجی وجود دارد؟
4- فایل خروجی را مستقیم روی دی وی دی بریزیم با حالتی که اول فایلشو تهیه کنیم بعد با نرو روی دی وی دی بریزیم فرقی نمی کنه ؟

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
1- اگر فایل Avi بوده که اصلا نیازی به تبدیل و کانورت نداره - تنظیمات پروژه شما چی بوده ؟
( شاید تنظیماتایجاد پروژه و تنظیمات بخش کار کردن و ادیت رو درست انجام ندادین )
2- شاید آره شاید نه بستگی داره
3- تا حد خیلی کم
4- فرقی نداره ( البته اگه از کانورت نرو استفاده کنید که کلا همه چیز تغییر می کنه )
....
به نظر من از پریمیر Cs5 استفاده کن که از این مشکلات کانورت و تبدیل و .... نداشته باشی
پریمیر Cs5 حجم گسترده ای از پسوند ها رو قبول می کنه و خروجی وحشتناک سریع تری نسبت به نسخه های قبلی میده

vaeid

New Member
سلام دوستان نمی دونم سوالم به جا هست یانه ولی اگه می تونین کمک کنین
با گزینه ی Video editor در نرم افزار total video converter چه کاری می توونیم انجام بدیم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا