یک بازی مثل سایبریا

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام.
می خواستم بدونم با چه موتوری می شه یک بازی مثل سایبریا رو ساخت؟
و با چه موتوری میشه یک بازی استراتژِ مثل وارکرافت یا aom رو ساخت؟

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
من خودم این بازی رو انجام ندادم ولی یک سری از شاتهای بازی رو دیدم و درموردش هم در ویکی پدیا خوندم . موتور اصلی بازی سایبریا Virtools Engine هست که قابلیت قوی Lightmap Rendering و real-time RTT رو داره . برای ساخت همچین بازیی میتونید از موتورهای UDK . Unity . Shiva استفاده کنین . ولی پیشنهاد من نسخه ی اصلی Unreal Engine هست که برای خرید اون مشکلات کمتری خواهید داشت .

بازی War Craft توسط موتور اختصاصی شرکت Blizzard نوشته شده . میتونید با موتور Game Studio یا Quest بسازید ولی من بازهم خرید موتور Sage یاStrategy Action Game Engine که منحصراً در دست EA Game هست استفاده کنید .

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
بستگی به تعداد نیروی کار و مهارت در کار با موتور مورد نظر داره . داشتن یک تیم 2 یا 3 نفری پشتیبانی نرم افزار مهمه که بتونن براتون نرم افزار های متن باز رو گسترش بدن یا برای نرم افزار ها پلاگینها ساده بنویسن .

ali_tavanaie

Well-Known Member
این game engine هایی که نوشتی ، تا چه حد گرافیکی و چه حد برنامه نویسی هستند؟ قیمت هاشون چنده؟ و آیا میشه با نسخه کرک شدشون کار کرد و یک بازی ساخت و در سطح بین المللی پخش کرد؟

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
موتور UDK رایگانه ولی برای پخش بین الملل باید لایسنس رو بخری که قیمتش رو نمیدونم ولی میتونی توی www.udk.com ببینی . در ضمن این همون موتور Unreal Engine ولی یکم فرق داره

Unreal Engine بهترین موتور طراحی بازی . نسخه ی کرک نداره و کده و بدون خریداری قابل استفاده نیست . قیمتش 700 هزار دلار آمریکا هستش و برای خریدش باید یک کمپانی خوب و تیم طراحی کامل با سرمایه زیاد داشته باشین

Cry Engine 3 یک موتور بسیار پیش رفته برای طراحی بازی هست در ابعاد بزرگ و جهانی قیمت لایسنسش تا 1 ملیوا دلار کانادا براورد شده ولی قیمت دقیقش رو نمیدونم .

unity3D رایگانه ولی برای ثبت جهانی بازی یک درصدی از هزینه ی فروش رو باید به شرکتش بدی

SAGE رو خودم استعلام قیمت کرده بودم قبلاً گفتن 350 هزار دلار آمریکا ولی نسخه ی جدیدترش باید گرونتر باشه .

Shiva موتور خوبیه ولی برای کارای سبک .3 تا لایسنس داره توی سایش میتونی قیمتها رو ببینی
http://www.stonetrip.com/store/vmchk.html

من خودم به شخصه تا جایی که میتونم قوانین کپی رایتو رعایت میکنم . نرم افزارایی که دارم مهماش البته همه اصل هستن شبیه مکس . فتوشاپ . مادباکس و چندتا دیگه

به شما هم پیشنهاد شدید میکنم که از قوانین کپی رایت پیروی کنین . چون در صورت استفاده ی مجاز خدمات خیلی زیادی در اختیارتون قرار میگیره .

ali_tavanaie

Well-Known Member
میتونی حداکثر بازی که میشه با shiva ساخت رو معرفی کنی؟ مجانیه؟ نیاز به چه مهارت هایی برای ساخت بازی داره؟
udk چی ؟ چه جور مهارت هایی لازم داره؟ بازی هایی که با موتور مشابهش ساخته شده رو می تونی معرفی کنی؟
برای ساخت یک بازی 2.5 بعدی هم می شه از موتور های فوق استفاده کرد؟

یک سوال دیگه هم داشتم ، با GM هم میشه یک بازی مثل سایبریا ساخت؟ میشه save/load گذاشت و یا میان پرده نشون داد؟

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
من با شیوا کار نکردم . توی سایتش رو نگاه کن ببین مشتریاشون کیاین . بعد برو توی وبسایت اونها و بازیهاشون رو ببین . UDK هم توی سایت www.UDK.com نمونه هاش هست برای دانلود . از نظر گرافیک و هوش مصنوعی و ... عالیه ولی اگر خود Unreal Engine رو بخرین بهتره . Game Maker هم یک SDK داره که همه چیز میشه بهش اضافه کرد . زبانش هم C++ سه .

این لایسنسی هم که میگین بد نیست ولی قبل از خرید خیلی تحقیق کن که احتمالاً جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود . :rose:

موفق باشی :)

sharktech

کاربر فعال
شما که یه همچین بازی میخواین بسازین چرا از فلش استفاده نمیکنین ؟

توی فلش هم میشه یه همچین بازی ساخت.

ali_tavanaie

Well-Known Member
خوب آخه فکر می کنم در فلش سخت تر می شه با مدل های سه بعدی کار کرد،البته مطمئن هم نیستم.

sharktech

کاربر فعال
من هم تا حالا توی فلش با مدل سه بعدی کار نکردم اما لازم نیست که مدل سه بعدی رو تو خود فلش بیارید کافیه که فقط عکسشو بیارید !!!

البته این یه پیشنهاده و اگه بازی شما لازمه که خیلی سه بعدی باشه نمیشه با فلش اونو ساخت.

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
فلش و بخش 3بعدی اون قدرت رندر 3بعدی بیش از 1000 polygon رو نداره . تازه این 1000 تا هم شرط دارن . فلش هنوز به عنوان یک موتور شناخته نشده و نمیشه چون فرمت وکتور فلش 2بعدیش CPU رو 80 میکنه 3 بعدیش بماند .

mg_mahyar

Member
WinterMute Engine

WME موتوری است با قابلیت های زیاد برای ساخت بازیهای ادونچور . با استفاده از WME میتوان بازیهایی با کیفیت خلق کرد . یکی از ویژگی های این موتور این است که شما در هر Resolution که بخواهید میتوانید بازی بسازید .
از 320*240 گرفته تا 1024*768 این موتور با بهره گیری از امکانات 3D سیستم شما میتواند بازیهای 2D ادونچور با کیفیتی ایجاد کند . زبان برنامه نویسی روان WME به شما این اجازه را میدهد که ویژگی و معماهای دلخواه خود را در بازی پیاده کنید .

زبان برنامه نویسی این موتور به زبان های C ، C++ ، جاوا و PHP نزدیک است ( تلفیقی ) . و اگر شما کمی از این زبان ها را بدانید به راحتی میتوانید اسکریپت نویسی WME را شروع کنید .
یکی از ویژگیهای منحصر به فرد WME این است که شما میتوانید از Character ها 3D در بازی استفاده کنید . در واقع WME از جدیدترین تکنولوژی روز موتورهای ادونچور سازی جهان تبعیت میکند . یعنی خلق محیطهای دو بعدی همراه با کارکتر 3 بعدی ( که اصطلاحا به این بازیها ، بازیهای 2.5 نیز میگویند ) .

میتوان گفت با این موتور بازیهای شبیه به Syberiaو Longest Journey میتوان ایجاد کرد. همچنین محیط کاربری این برنامه نیز بسیار عالی است User Friendly. .

ali_tavanaie

Well-Known Member
واقعاً دستت درد نکنه.
بعد می خواستم بدونم می شه چیزی مثل Quest هم در این نرم افزار ساخت؟ قیمتش چنده؟ کرک شدش هست که بشه بازی رو ساخت و بعد اصلش رو خرید؟
رفتم دیدم،موتورش مجانیه!
حتی کدش رو هم داره.

آخرین ویرایش:

sharktech

کاربر فعال
منظور من از استفاده از فلش ساخت بازی مثل machinarum بود که نسبتا به بازی سایبریا نزدیک هست.

ali_tavanaie

Well-Known Member
ماچیناریوم رو با فلش ساختند؟
نمی دونم چرا، اما اصلاً نرم افزار فلش به دلم نمی شینه.

ali_tavanaie

Well-Known Member
من خودم این بازی رو انجام ندادم ولی یک سری از شاتهای بازی رو دیدم و درموردش هم در ویکی پدیا خوندم . موتور اصلی بازی سایبریا Virtools Engine هست که قابلیت قوی Lightmap Rendering و real-time RTT رو داره . برای ساخت همچین بازیی میتونید از موتورهای UDK . Unity . Shiva استفاده کنین . ولی پیشنهاد من نسخه ی اصلی Unreal Engine هست که برای خرید اون مشکلات کمتری خواهید داشت .

بازی War Craft توسط موتور اختصاصی شرکت Blizzard نوشته شده . میتونید با موتور Game Studio یا Quest بسازید ولی من بازهم خرید موتور Sage یاStrategy Action Game Engine که منحصراً در دست EA Game هست استفاده کنید .
سایت virtools رفتم اما زیاد اطلاعات نداشت ، نه قیمتش ، نه لینک داونلودش ، شما اطلاعی نداری؟
راستی این enginer با اون یکی که آقا مهیار گفت چه تفاوت هایی داره؟ شما متوجه شدید؟

جدیدترین ارسال ها

بالا