یک اتفاق عجیب توی سینماهای کشور...

Hitchcock

Member
سلام
از همه ی بچه ها دعوت می کنم، برن فیلم "یه حبه قند" رو ببیند
این فیلم آخرین فیلم "رضا میرکریمی"، کارگردان "زیر نور ماه" و "خیلی دور خیلی نزدیک" و "به همین سادگی"هست...

این فیلم واقعا یه اتفاق توی سینما محسوب میشه...از لحاظ زیبایی بصری، کارگردانی، رنگ پردازی، بازیگری، فیمنامه و... به نهایت کمال رسیده.
و مطمئنم از دیدنش لذت می برید و عاشق فیلم میشید!

LOGO-3.jpg

یه حبه قند

کارگردان: رضا میرکریمی
فیلمنامه: رضا میرکریمی - محمدرضا گوهری
بازیگران: نگار جواهریان - رضا کیانیان - فرهاد اصلانی - سعید پورصمیمی - ریما رامین فر - ....

داستان فیلم: چهار تا خواهر، برای عروسی کوچکترین خواهرشون، از راه دور و نزدیک میان یزد و تو خونه ی مادرشون جمع میشن...و کوچک و بزرگ خودشونو برای عروسی آماده میکنن... تا اینکه...

به خاطر شباهت قاب بندی و روایت دستان فیلم، منتقدین این فیلمو یه فیلم مینیاتوری دونستند...که اگه فیلمو ببینید حتما متوجه این نام گذاری میشید...
معمولا علاوه بر اتفاقایی که توی مرکز هر نما اتفاق میوفته، توی پس زمینه و پیش زمینه هم یه سری چیزایی در جریانه...و کشف این اتفاقا در خلال فیلم و ربطشون به هم، دیدن فیلمو شیرین تر میکنه.

و به نظرم بزرگترین ایراد فیلم، یه مقدار سخت فهم بودن روابط فامیلی و همینطور خط اصلی داستانه...
که البته اگه از همون اول با دقت خودتونو به فیلم بسپارید، راحت تر درک می کنید...
البته من خودم بعد سه بار دیدن فیلم دارم اینو میگم!!!

بازم اکیدا توصیه میکنم فیلمو ببینید... و حتما توی سینما. تا از جزییاتش لذت ببرید.

آخرین ویرایش:

mehdi0098

Member
من که هیچ فیلم ایرانی رو با "جدایی نادر از سیمین" عوض نمیکنم.
واقعاً که شبیه سازی بسیار بسیار واقعی از جامعه این روزهای ماست.
بنظر من مهمترین پیام این فیلم توجه به عواقب دروغ گویی است که به وضوح میتونید ببینید.
جالب اینجاست که هیچ کدوم از شخصیتهای اصلی فیلم از دید ما آدمهای بدی نیستند اما بخاطر دروغگووییشون چه ضررها که نمیکنند!

Iverson

Active Member
زیباتر از این، فیلم چهارشنبه سوری از همین کارگردان است
واقعا فیلم خوبی بود جدایی نادر از سیمین، فرهادی نشون داد یک کارگردان باسواد و اگاه هست و این بود که یک فیلم پست مدرن رو خلق کرد

Hitchcock

Member
من که هیچ فیلم ایرانی رو با "جدایی نادر از سیمین" عوض نمیکنم.
واقعاً که شبیه سازی بسیار بسیار واقعی از جامعه این روزهای ماست.
بنظر من مهمترین پیام این فیلم توجه به عواقب دروغ گویی است که به وضوح میتونید ببینید.
جالب اینجاست که هیچ کدوم از شخصیتهای اصلی فیلم از دید ما آدمهای بدی نیستند اما بخاطر دروغگووییشون چه ضررها که نمیکنند!

زیباتر از این، فیلم چهارشنبه سوری از همین کارگردان است
واقعا فیلم خوبی بود جدایی نادر از سیمین، فرهادی نشون داد یک کارگردان باسواد و اگاه هست و این بود که یک فیلم پست مدرن رو خلق کرد

منم فيلماي فرهادي رو دوست دارم...
ولي اگه دقت كنيد مي بينيد كه اين فيلمساز توي سه تا فيلم آخرش، جدايي و درباره الي و چهارشنبه‌سوري، يه حرف
رو تكرار مي كنه و اون همونيه كه گفتي، دروغ و اثراتش توي زندگي... و من هرسه تا رو دوست دارم!
در حالي كه ميركريمي، هميشه در حال تجربه ي موقعيت ها و مفاهيم جديد توي سينما هست...
خواهش مي كنم اين رو به معني مقايسه ي اين دو نفر ندونيد! كه من به هر دو علاقه دارم.

ضمنا به گمونم توي اين تاپيك در مورد يه حبه قند صحبت كنيم بهتر باشه...

Hitchcock

Member
و این بود که یک فیلم پست مدرن رو خلق کرد

بعيد مي دونم جدايي... يه فيلم پست مدرن به حساب بياد...مخصوصا با تاكيد خود فرهادي به رعايت اصول كلاسيك
هم توي فيلمنامه هم توي اجرا...
بازم نميدونم، شايد حق با تو باشه...

Divar68

Member
تکلیف ما چیه که توی شهرمون سینما نیست :cry:
جدای نادر از سیمین که تاپ بود

جدیدترین ارسال ها

بالا