یکی قویترین نرم افزار جلوه های ویژه - Eyeon Fusion

sajad_VFX

Member
سلام
یکی از قویترین نرم افزارهای کامپوزیت و جلوه های ویژه است که قسمت بزرگی از جلوه های ویژه فیلم 2012 رو با این نرم افزار ساختن، پایه کاری این نرم افزار بر حسب Node هست به عبارتی Node Base هست
از قابلیت های خیلی خوب این نرم افزار اینه که به خوبی میشه Matte Paint 3D توش انجام داد که ابزارای زیادی داره
یکی دیگه از خصوصیاتش اینه که مدل های سه بعدی رو ایمپورت میکنه و نکته خیلی جالب برای اونایی که جلوه ویژه کار میکنن اینه که مستقیما دوربین انیمیت شده و آبجکت ها رو از نرم افزارای Maya,3Ds Max, XSI وارد میکنه که خیلی امتیاز بزرگیه!!!:cool:
** در ضمن رقیب سر سخت نرم افزار Nuke هست
** من خودم باهاش کار میکنم

آخرین ویرایش:

sajad_VFX

Member
Eyeon Fusion

چیزه خوبیه ولی واقعا از nuke بهتر نیست
-------------------------------------------------------------------
خدمت شما باید عرض کنم که این دو نرم افزار رقیب جدی برای هم هستند، یعنی کاری نیست که این یکی انجام بده و اون نتونه. و (تجربه من) توی بعضی موارد از هم جلو افتادن یعنی فیوژن توی یه سری کارا و نیوک هم توی یه سری چیزای دیگه ولی جلو افتادن نیوک به خاطر پلاگینایی هست که خود شرکت سازنده نیوک عرضه کرده، برتری فیوژن هم اگه بخوام بگم می تونم بگم که توی Particle هاش از بقیه نرم افزارای کامپوزیت برتری داره

** هر دو نرم افزار امتحان خودشونو پس دادن چه فیلم های بزرگ و حرفه ای با هر دو کامپوزیت شدن

فیلم King Kong با نیوک و فیلم 2012 با Fusion
و نتیجه گیری کلی این هست که برتری مطلق از هم ندارن:rose:

K.D.G

Member
عزیزم شما از سابقه نیوک کم گفتید ...... محبوب ترین کامپوزر دنیاست .........

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
ما که با افتر افکت همه ی همون کارایی رو انجام میدیم که توی اون دو تای دیگه انجام میشه
به خاطر این به نظرم فرقی نداره کدوم یه ذره به نظر end user بهتره
مهم کاربره که میشینه پشت این 3 تا نرم افزار
بستگس داره کدومشون به نظرش جالبتر بیاد و بتونه با اون کاری رو که قرار انجام بشه رو به نحو احسنت انجام بده

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من با عنوان تاپیکتون مشکل دارم.
اینکه نوشتید «قویترین نرم افزار جلوه های ویژه Eyeon Fusion» یه نظر شخصی هست. همون بهتره ویرایش بشه به «یکی از قویترین نرم افزارهای جلوه های ویژه Eyeon Fusion».
از توضیحاتی هم که در مورد Fusion دادید بسی تشکر، استفاده کردیم.
بازم اگه توضیحات بیشتر و با جزئیات تری در موردش بگین بیشتر ممنون میشیم.
شاد باشید و موفق.

sajad_VFX

Member
من توی تاپیک Fusion or Nuke توضیح داده بودم که اینها صفت "ترین" از هم ندارن
-- موضوع تاپیک رو متوجه نشدم چه طوری باید تغییر داد
از دقتتون هم برای رفع اشکال بنده تشکر می کنم
:rose:

آخرین ویرایش:

suske abi

New Member
سلام ببخشید وارد بحثتون شدم . من حدود هشت ساله که انیمیشن کار میکنم انیمیشن سه بعدی با نرم افزار مایا و در کنارش استاپ موشن عروسکی ، مسلما برای کامپوزیت استفاده از یک نرم افزار تخصصی که نود بیس باشه راحتتره چند سال پیش که اپل ورژن مخصوص ویندوز برای نرم افزارshake رو تولید کرده بود این نرم افزار انتخاب اول استودیوهای حرفه ای انیمیشن و جلوه های ویژه بود که با قطع شدن تولید ورژن ویندوز و قدرت گرفتن نیوک و فیوژن از دور خارج شد هر دو این نرم افزارها مزایا و معایبی نسبت به هم دارن نیوک پلاگینها و ابزارهای زیادی داره و یه مقدار پیچیده هست و در بعض موارد نیاز به کد نویسی داره و همچنین نیاز به سخت افزار قوی ولی فیوژن اینترفیس ساده تری داره و بسیار سبک اجرا میشه و تقریبا بدون نیاز به پلاگین میشه به صورت حرفه ای باهاش کار کرد استفاده از نیوک بیشتر در خلق جلوه های ویژه برای فیلمهای رئال رایجه و فیوژن بیشتر در انیمیشن سه بعدی استفاده میشه البته هردو این نرم افزارها در هر دو زمینه قدرتمندن اما نیوک بیشتر برای سینمای رئال سفارشی شده حتی پلاگیناش اختصاصی برای این کار ساخته شده و فیوژن هم کم کم به سمت انیمیشن سه بعدی پیش میره ما تمام کارامونو چه استاپ موشن و چه انیمیشن سه بعدی تو فیژن کامپوزیت میکنیم و واقعا ازش راض هستیم ولی فکر میکنم اگر دوست دارید به صورت حرفه ای در جلوه های ویژه سینمای رئال فعالیت کنید و با کروماکی و تراکینگ و مچ مووینک و ترکیب یه عالمه داینامیک و پارتیکلهای پیچیده سرو کار داشته باشید نیوک گزینه بهتریه و انتخاب اول دنیا هم همینه و بقیه نرم افزارها مثل اتودسک کامپوزیت و فیوژن و ... هم قدرتمند هستند و همین کارارو انجام میدن افتر هم با اینکه نرم افزار اختصاصی کامپوزیت نیست به عنوان یه ابزار دم دست و کار راه انداز تو جعبه ابزار متخصصای جلوه های ویژه هست و مقداری آشنایی باهاش در کنار نرم افزار تخصصی خوبه .

maxscript

Well-Known Member
تا اونجایی که من می دونم شرکت Digital Domain که وظیفه ساخت تخریب و شبیه سازی ها را بر عهده داشت همه کارها رو با Nuke انجام داد

تفاوت

سلام ببخشید وارد بحثتون شدم . من حدود هشت ساله که انیمیشن کار میکنم انیمیشن سه بعدی با نرم افزار مایا و در کنارش استاپ موشن عروسکی ، مسلما برای کامپوزیت استفاده از یک نرم افزار تخصصی که نود بیس باشه راحتتره چند سال پیش که اپل ورژن مخصوص ویندوز برای نرم افزارshake رو تولید کرده بود این نرم افزار انتخاب اول استودیوهای حرفه ای انیمیشن و جلوه های ویژه بود که با قطع شدن تولید ورژن ویندوز و قدرت گرفتن نیوک و فیوژن از دور خارج شد هر دو این نرم افزارها مزایا و معایبی نسبت به هم دارن نیوک پلاگینها و ابزارهای زیادی داره و یه مقدار پیچیده هست و در بعض موارد نیاز به کد نویسی داره و همچنین نیاز به سخت افزار قوی ولی فیوژن اینترفیس ساده تری داره و بسیار سبک اجرا میشه و تقریبا بدون نیاز به پلاگین میشه به صورت حرفه ای باهاش کار کرد استفاده از نیوک بیشتر در خلق جلوه های ویژه برای فیلمهای رئال رایجه و فیوژن بیشتر در انیمیشن سه بعدی استفاده میشه البته هردو این نرم افزارها در هر دو زمینه قدرتمندن اما نیوک بیشتر برای سینمای رئال سفارشی شده حتی پلاگیناش اختصاصی برای این کار ساخته شده و فیوژن هم کم کم به سمت انیمیشن سه بعدی پیش میره ما تمام کارامونو چه استاپ موشن و چه انیمیشن سه بعدی تو فیژن کامپوزیت میکنیم و واقعا ازش راض هستیم ولی فکر میکنم اگر دوست دارید به صورت حرفه ای در جلوه های ویژه سینمای رئال فعالیت کنید و با کروماکی و تراکینگ و مچ مووینک و ترکیب یه عالمه داینامیک و پارتیکلهای پیچیده سرو کار داشته باشید نیوک گزینه بهتریه و انتخاب اول دنیا هم همینه و بقیه نرم افزارها مثل اتودسک کامپوزیت و فیوژن و ... هم قدرتمند هستند و همین کارارو انجام میدن افتر هم با اینکه نرم افزار اختصاصی کامپوزیت نیست به عنوان یه ابزار دم دست و کار راه انداز تو جعبه ابزار متخصصای جلوه های ویژه هست و مقداری آشنایی باهاش در کنار نرم افزار تخصصی خوبه .

من با نرم افزار نوک کار کردم
و امکانات این نرم افزار رو با نرم افزار افتر افکت مقایسه مردم امکانات کمتری داره از لحاظ افکت یا سیستم ذره ای که اصلا نداره پس چرا می گن این نرم افزار حرفه ای تره

جدیدترین ارسال ها

بالا