یه پروژه با یه ایده

Nokhodi

Member
سلام
یه پروژه به ما پیشنهاد شده که یکسری درس هستو درسها در 5 فصل گذاشته شده و هر فصل هم یکسری سوال داره
ردخواست کننده پروژه از ما خواست تا کاربری که داره با این سی دی کار میکنه تا فصل اول رو نخونده و سوالات رو جواب نداده
و جواب به یه حد نصابی رسیده باشه کاربر حق داره به فصل بعد بره در غیر اینصورت باید دوباره امتحان بده و وقتی به حد نصاب رسید به فصل بعد بره و تا آخر ...
حالا به نةر شما اساتید چیکار کنم تو این پروژه بهتره....

Mamadex

Member
راه حل با استفاده ازمتفیر ها

برای این کار راه های زیادی وجود داره که یکیشون اینه :
برای اینکه باید فصل ها رو کامل بخونه می تونید از یه متغیر استفاده کنید مثلا unit1=1
که این متغیر باید در آخر فصل داده بشه و یا اگر که باید همه صفحات رو بخون باید از کد page1=1 و page2=1 و ... استفاده کنی
در آخر هم این کد که
کد:
unit=page1+page2+...+pagen
if (unit=tedade_faslha) then
unit1=1
***NextPage***ya farmane digar
end
برای اینکه به سوالات جواب بده از شرط unit1=1 استفاده کنید مثلا:
کد:
if (unit1=1) then
**nextpage***pasokh be soalat
end
و همین طور برای حد نصاب مثل کد اولی که نوشتم استفاده کنید
برای اینکه کاربر هنگام خروج اطلاعاتش ذخیره شود از فرمان های
savevariable و loadvariable استفاده کنید

امیدوارم با این روش مشکل شما حل شود
موفق باشید

Little-Demon

Well-Known Member
البته تمام مقادیر و عملیات هایی که دوست عزیزمون توضیح دادن رو باید ذخیره کنید .....که نتایج هر کدوم رو میتونید در رجیستری ویندوز ذخیره کنید تا اگه کاربر برنامه رو بست و حتی ویندوزش رو دوباره راه اندازی کرد هم اون محدودیت ها و شرط و شروط ها اعمال بشه براش دوباره .....
برای کار با رجیستری هم یه سرچی تو انجمن بزنید اگه نمی دونید ....... تو قسمت پلاگین ها یه پلاگین هست ....براش
با تشکر.

Mamadex

Member
البته تمام مقادیر و عملیات هایی که دوست عزیزمون توضیح دادن رو باید ذخیره کنید .....که نتایج هر کدوم رو میتونید در رجیستری ویندوز ذخیره کنید تا اگه کاربر برنامه رو بست و حتی ویندوزش رو دوباره راه اندازی کرد هم اون محدودیت ها و شرط و شروط ها اعمال بشه براش دوباره .....
برای کار با رجیستری هم یه سرچی تو انجمن بزنید اگه نمی دونید ....... تو قسمت پلاگین ها یه پلاگین هست ....براش
با تشکر.

اگه متن رو خونده باشی طریقه ذخیره هنگام خروج رو آخر متن گفتم
در ضمن نیازی به پلاگین نیست و همه متغیر ها با savevariable در شاخه زیر ذخیره می شوند
HKEY_CURRENT_USER\Software\Mediachance\Multimedia Player\MyApp
همه متغیر ها با دستور loadvariable فراخوانی می شوند

*** پلاگین قابل استفاده است ولی با وجود دستور آماده نیازی به آن نیست. ***

آخرین ویرایش:

Nokhodi

Member
ممنون از شما دو دوست عزیز

حالا میشه یه توضیح مختصر درباره savevariable و loadvariable بگید
باز ممنون

Little-Demon

Well-Known Member
اگه متن رو خونده باشی طریقه ذخیره هنگام خروج رو آخر متن گفتم
در ضمن نیازی به پلاگین نیست و همه متغیر ها با savevariable در شاخه زیر ذخیره می شوند
همه متغیر ها با دستور loadvariable فراخوانی می شوند

*** پلاگین قابل استفاده است ولی با وجود دستور آماده نیازی به آن نیست. ***

کاملا اشتباه می کنید به نظر من .....برنامه در سیستم طرف اجرا میشه ...خوب؟ اونجا چنین شاخه ای وجود نداره .. این کار اختلال به وجد میاره ...تازه ....خیلی وقتها نیاز داریم که خودمون با کلید ها کار کنیم پس اصلا اصولی نیست این کار به نظر من ...:wink:

شما هم دوست عزیز یه جستجویی بزنید حله..

Mamadex

Member
یعنی شما می گید این دو شاخه با هم تفاوت دارند (در حالی که برنامه کامپایل شده در هر کامپیوتری می تونه شاخه ها رو درست کنه!)
HKEY_CURRENT_USER\MyApp

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
من با مجتبي جان كاملا موافقم بهترين كار استفاده از ژلاگين براي دستكاري تو رجيستري هستش ژلاگين زياده و لي بهترينش به نظر من miscyهستش براي بقيشم بايد از دستورات شرطي استفاده كنيد

hossein_mmb

Member
من با نظر Midox موافقم.
چون اين از امكانات خود mmb هست و مشكلي هم به وجود نخواهد آورد.
و همه اطلاعات قابل ذخيره و بازيابي ميباشد.
در ضمن درصورت استفاده از پلاگين آنتي ويروسها و فايروال ها هنگام كار با رجيستري اخطار ميدهند
و ممكن است جلوي اعمال تغييرات در رجيستري را بگيرند.

جدیدترین ارسال ها

بالا