یه هفت سین دست جمعی بسازیم؟

Mandana

Active Member
می دو ساعت بیکار بودم نشستم یه مایی ساختم یو وی تکستچر دادم.اتچ می کنم.منتها مشکل اینه می تابحال از زی براش باسه مکس خروجی نگرفتم. دمب مایی ترنسپرنت مپ میخوادش فقد.
مساله اینه با چه تنظیماتی نرمال و دیسپ بگیرم که هم خودم رو خوش بیاد هم مکس رو؟
خواستم .ztl رو اتچ کنم 268 مگ بود بیخیال شدم:دی هلپ پلیز
موفق بباشین:rose:

پیوست ها

• maai khare.JPG
    maai khare.JPG
    155.2 کیلوبایت · بازدیدها: 36

PEPEL

New Member
مطمئنم کار زیبایی می شه... :)
منم پیشنهاد میکنم حالا که دوستان در حال طراحی روی سفره هفت سین سال 1391 خورشیدی هستند، علل و فلسفه وجودی جز به جزء هر کدوم از اونها رو هم در قالب کار نهایی بگذارند...
خیلی از ماها از اینکه چرا سفره هفت سین در سنت ایران زمین جایگاه مقدسی داره و علل اون رو متأسفانه نمی دونیم... اگه روزی یک نفر خارجی از ما سوالی راجع به یکی از اجزای اون بپرسه ما چه جوابی می تونیم بهش بدیم...؟
منم خودم میگردم و براتون سعی می کنم مطالبی گردآوری کنم...
فکر می کنم اینطوری زیبایی اثر چند برابر بشه...

V

Violet89

کاربر مهمان
علل و فلسفه سفره هفت سین

سلام به همه بزرگواران :rose:
علل چینش سفره هفت سین:

قرآن کریم در سفره هفت سین
ایرانیان به هنگام چیدن سفره هفت سین اولین و مهمترین موردی را که بر سفره قرار می دهند، قرآن کریم است. ایرانیان مسلمان به نشانه توکل و توسل به خداوند متعال در آغاز سال و درخواست بهترینها از خالق خویش قرآن را در بهترین جای سفره قرار داده و پس از آن اجزای دیگر را می چینند.

در بسیارى از منابع تاریخى آمده است كه "هفت سین " نخست "هفت شین " بوده و بعدها به این نام تغییر یافته است .
شمع، شراب ، شیرینى ، شهد (عسل) ، شمشاد، شربت و شقایق یا شاخه نبات ، اجزاى تشكیل دهنده سفره هفت شین بودند. برخى دیگر به وجود "هفت چین " در ایران پیش از اسلام اعتقاد دارند.به گواه تاریخ در زمان هخامنشیان در نوروز به روى هفت ظرف چینى خوردنی و نوشیدنی مى گذاشتند كه به آن هفت چین یا هفت چیدنى مى گفتند و در زمان ساسانیان هفت شین رسم مردم ایران شد و شهد و شراب و شاهد و شمع و شیر و شایه (میوه) و شمشاد نشانه های نوروز شدند.

پس از یورش تازی ها به ایران مردم برای نگهداری از فرهنگ خود هفت سین را جایگزین هفت شین نمودند و به همین دلیل، چون در اسلام "شراب" حرام اعلام شده بود، آنها، خواهر و همزاد شراب را كه سركه مى شد انتخاب كردند و اینگونه شین به سین تغییر پیداكرد.به هرروى خوراكى هاى ویژه ای بر سفره هفت سین مى نشینند كه عبارتند از: سیب، سركه، سمنو، سماق، سیر، سنجد و سبزى (سبزه)

خوراكى هایى كه به نیت هاى گوناگون انتخاب شده اند:
سمنو: نماد زایش و بارورى گیاهان است و از جوانه هاى تازه رسیده گندم تهیه مى شود.
سیب : هم نماد بارورى است و زایش. درگذشته سیب را درخم هاى ویژه اى نگهدارى مى كردند و قبل از نوروز به همدیگر هدیه مى دادند. مى گویند كه سیب با زایش هم نسبت دارد، بدین صورت كه اغلب درویشى سیبى را از وسط نصف مى كرد و نیمى از آن را به زن و نیم دیگر را به شوهر مى داد و به این ترتیب مرد از عقیم بودن و زن از نازایى رها مى شد.
سنجد: نماد عشق و دلباختگى است و از مقدمات اصلى تولدو زایندگى. عده اى عقیده دارند كه بوى برگ و شكوفه درخت سنجد محرك عشق است!
سبزه: نماد شادابى و سرسبزى و نشانگر زندگى بشر و پیوند او با طبیعت است. درگذشته سبزه ها را به تعداد هفت یا دوازده كه شمار مقدس برج هاست در قاب هاى گرانبها سبز مى كردند. در دوران باستان دركاخ پادشاهان ۲۰ روز پیش ازنوروز دوازده ستون را از خشت خام برمى آوردند و بر هریك از آنها یكى از غلات را مى كاشتند و خوب روییدن هریك را به فال نیك مى گرفتند و برآن بودند كه آن دانه درآن سال پربار خواهدبود. در روز ششم فروردین آنها را مى چیدند و به نشانه بركت و بارورى در تالارها پخش مى كردند.
سماق و سیر نماد چاشنى و محرك شادى در زندگى به شمار مى روند.

اما غیر از این گیاهان و میوه هاى سفره نشین، خوان نوروزى اجزاى دیگرى هم داشته است:
دراین میان "تخم مرغ" نماد زایش و آفرینش است و نشانه اى از نطفه و نژاد. ''آینه" نماد روشنایى و راستی است و حتماً باید در بالاى سفره جاى بگیرد.
"آب و ماهى" نشانه بركت در زندگى هستند و ماهى به عنوان نشانه ی اسفندماه بر سفره گذاشته مى شود.
و " سكه" كه نمادى از امشاسپند شهریور (نگهبان فلزات) است و به نیت بركت و درآمد زیاد انتخاب شده است.

منبع:
http://batoi.mihanblog.com/post/6
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1268123

Iranian 3d

Member
سلام خانوم سوین این مدل ساعت رو امروز به طور اتفاقی بین مدلهایی که داشتم پیدا کردم ببینید اگه خوبه استفاده کنید

اینترنت من هم فردا ته میگیره ودیگر هیچ...:cry:

لینک مدل ساعت : http://up.behtarin.com/uploads/2c581e0d8b1.zip

موفق باشید :oops:

پیوست ها

• 2c581e0d8b2.jpg
    2c581e0d8b2.jpg
    65 کیلوبایت · بازدیدها: 5
آخرین ویرایش:

agira3d

کاربر VIP
سلام به همه:rose:
اینم فانوس ببخشید دیر شد.نت من 2 روز خراب بود نتونستم آپ کنم .
فایل obj هست .سموس بزنید.
موفق باشین.

پیوست ها

• fanos.rar
    530.4 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • fanos.jpg
    fanos.jpg
    168 کیلوبایت · بازدیدها: 7
سلام

اتفاقی اینجا رو پیدا کردم در مورد اون ماهی زیبا ...

خب من مپ دیسپلیس رو اصلا وارد نیستم. توی یه آموزش دیدم با یکی از مپ های منتال ری و با تنظیمات عددی خاصی دیسپلیس رو اعمال کرد ... من تا بحال فقط برای تکسچر کمکی و بامپ عادی ازش استفاده کردم

مثل مایا فقط باید flip V بشه که خودشون میدونن

درباره نرمال مپ هم آخرین تجربه من همون تاپیک بود که خانم مدیر کمک کردن و توی مکس مپ گرفتم و در بعضی موارد اصلاحات میخواد.
این روش به علت دسیمیت ممکنه کمی از دیتیل ها رو پوشش نده اما بعدا ... چون ماهی یووی سرراستی داره میشه نرمالی که از زیبراش گرفتن رو ... اون قسمت های پردیتیلش رو توی فتوشاپ اضافه کنین به نرمالی که از مکس گرفته شده ...

ولی برای خروجی گرفتن از خود zb به مکس این تنظیمات فکر میکنم بهترین حالت باشه... تانژانت چون نرمال محلی و عمق بهتر میده. آداپتیوش هم خیلی تمیزتر و اس نرمال هم تست کردم بودنش بهتره. چون دیواید میشه بعدا همون اس یووی رو من هم زدم فکر کنم بهتر میشد.... فقط نکته مهمش اینه که flip G روشن باشه.

یا علی

پیوست ها

• 12 02 02 14 50 13.png
    12 02 02 14 50 13.png
    11.4 کیلوبایت · بازدیدها: 7

ssevil

Well-Known Member
سلوم
یه کم رو فرم بوته جقه کار کردم
بعد گذاشتم روی یه ظرف البته ظرفه هنوز کار داره روش باید کلی خالی بشه
حالا 9 تا ظرف می خوایم
هرکی به سلیقه ی خودش یه فرم ظرف داشته باشه اما مهم اینه که
همشون یه طرح از این گل و بوته ها داشته باشه

bute_jeghe_7sin.jpg

و اینکه همه ی ظرف ها روشون فضاهای خالی داشته باشه
من مدلینگ مکس بلد نیستم اینام تو اتو کد زدم

zarfe_7sin.jpg

منتظرم....:oops:
بدویید بیاید ممنون :rose:

sidsid

Well-Known Member
سلام
ببخشید دیر شد تا همین پنجشنبه امتحان داشتم
اینم مدلی که قول داده بودم obj هست smooth نکردم
قسمت زیر کار داخل عکس درست معلوم نیست اگر اشتباه مدل شده بگید اصلاح کنم

attachment.php

یا علی

پیوست ها

• zarf.jpeg
    zarf.jpeg
    277.7 کیلوبایت · بازدیدها: 111
  • zarf obj.rar
    27.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10

Mandana

Active Member
ببخشید دیر شد.می بالاخره فرصتی پیش اومد دست به زی براش بردم و با روش عمو برهانی مهربون نرمال و دیسپ باسه مکس ساختم.اینم مایی خانوم.امیدبارم به کار بیادش...موفق بباشین:rose:
فایل ماهی نیو حاوی فایل های او بی جی با یو وی هست.اشتباهن بدون یو وی رو هم اپلود کردم :دی

پیوست ها

• mahi.part01.rar
    5 مگایابت · بازدیدها: 20
  • mahi.part02.rar
    5 مگایابت · بازدیدها: 21
  • mahi.part03.rar
    5 مگایابت · بازدیدها: 23
  • mahi.part04.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 21
  • mahi new.rar
    468.4 کیلوبایت · بازدیدها: 26
آخرین ویرایش: