یه موتور پایه . . .

Little-Demon

Well-Known Member
نظر دوستان درباره ی ساخت یه موتور پایه گرافیکی برای بازی ها و یا برای برنامه های اینستالر چیه ؟

لطفا نگید نمیشه که اعصابم میریزه بهم . . . . میشه !!!!! اگه بخوایم !!!!!!

اگه تعداد موافقان از 3 تا 4 نفر زد بالا توضیح بیشتری می دم و کار رو شروع می کنیم.

aff - SEvEN

Banned
ببخشيد اقا ديمون - من يه روزي رو اين حساب که فک مي کردم مي تونم استادمو وادار کنم که باسه mmb و ستاپ ساختن با اون يه پلاگين بنويسه با قابليت انيميشن و بعد به اسم خودم تمومش کنم خيلي تلاش کردم... ايشون اومدن mmb رو رو سيستم من ديدن ... خيلي خيلي خوششون اومد از اينکه با mmb کار ميکنم و گفتن که بي نظيره در مورد خواهشمم گفتن روش کار مي کنن ولي چن روز بعدش در جوابم خيلي چيزا گفتن که کلش همين جملس (هر برنامه اي رو بهر کاري ساختن)
ايشون گفتن که امکان پذيره و خيلي هم راحته اين کار ولي وقت گذاشتن باسش يه ريسکه اونم در اين سطح...
بعدش در مورد اون ستاپ انيميشني که قبلنا گذاشتم باستون بهش اون موقع نشونش دادم ايشون بلافاصله ريسورسش کردن و گفتن اين انيميشن شماست... فقط يه bmp بود ولي هر چي خواهش و التماس کردم که بگن اخه چجوريه قبول نکردن که نکردن بگن و گفتن حالا زوده ولي فقط نوشتهء عکسو چون من خواستم روش مجيد نوشتن و با اون عکس ديگه عوض کردن و هگزرو دوباره کامپايلر کردن و هموني شد که شما اونموقع از من خواستين در موردش توضيح بدم و فک کنم الان وقتش بود که حقيقت اون انيميشنو بدونين ... من فقط يه چيزي فهميدم اونم اينه که با Direct x SDK اينارو ميسازن و فهميدم اين SDK تقريبا هر چيزي مي تونه بسازه و وقتي کامپايلرش مي کنه حجمشو کم مي کنه ... چجوريشو نمي دونم چون نديدم برنامشو تا حالا فقط شنيدم بيشتر بازياي 3 بعدي پيشرفترم توش از اين برنامه استفاده ميکنن.
خيلي خيلي زياد حرف زدم - ببخشيد ديگه

آخرین ویرایش:

aff - SEvEN

Banned
سلام اقا ديمون
امروز بعد از ظهر استادم بهم يه سي دي دادن که البته خودشون به خاطر علاقم به اينچيزا - باسم رايتش کردن و بازاري نيستش.
توش پره از کارايي که Ucf انجام داده - البته همشون نرم افزارن و چون همشونم يه انيميشن عجيب غريب دارن يکيشو که از بقيه حجمش کمتره مي ذارم باستون تا ايبوتشو نگا کنيد ... من نمي دونم واقعا مي شه با Mmb يه همچين کارايي کرد يا نه ولي اگه بشه خيلي خيلي جالب مي شه...
تازه اين خيلي سادس و بقيش مي شه گف شاهکار هستن. بعدشم آقاي اجايي بهم گفت که اينا فقط يک انيميشن نيستن و مفاهيم عميق روان شناختي وفلسي دارن هر کدوم باسه خودشون.
------------------------
از اقا سيلور هم معذرت خواهي مي کنم چون اين برنامه ربطي به Mmb نداره فقط به خاطر Animation About اون هستش که نسبت به حجمش واقعا کمه مي ذارم ببينين - تازه خود برنامشم هست که اونم يک کاره خيلي سنگيني انجام ميده ولي بازم ...
خودتون ببينيد بهتره.

آخرین ویرایش:

Little-Demon

Well-Known Member
خوب با این حساب باید چه کرد؟

یعنی می گید منصرف شیم ؟ اگه بازم بگید بله می گم نه . . . . . ..

چون نباید ام ام بی رو دست کم گرفت . . . .

من از شما حمایت میکنم چون من هر کاری که تا حالا اراده کردم با Mmb شده به جز یه تعداد محدودی که اصلا نباید از
Mmb انتظار داشت مثل شبکه شدن برنامه.
من منظور از موتور گرافیکی رو نفهمیدم یکم توضیح بده تا روش کار کنیم.

Little-Demon

Well-Known Member
من فعلا برای ستاپ اینستالر توضیح میدم و مختصر . . . .

برنامه هایی مثل Install Shield وSetup Factory و . . . .. رو دیدی ؟ یه محیط که در اون می تونی

کلیه پارامتر های و هر چیزی که یه فایل ستاپ دارا هست رو مدیریت کنی و تغییر بدی . . . ... و به عنوان یه فایل
اجرایی درش بیاری. . . .. .. حالا چی ؟

فکر کنم نظرت عوض شد نه؟ می خوای بگی با ام ام بی نمیشه هان؟

silvercover

کاربر متخصص
به راحتي ميتونين تبديل به فايل اجراييش كنين. چند راه دارين كه من دو تا سادشو ميگم.

يكي اينكه مجموعه نهايي رو با استفاده از يك Plug-in يا يه ابزار Command line مثل 7Zip تبديل به فايل هاي از نوع Cab، Self-extractor exe و يا Zip در بيارين و موقع نصب اونها رو Extract كنين. مثل خود WinRAR.

يه راه ديگش هم استفاده از ابزارهايي هست كه چند تا فايل رو توي يه اگزه Join*( يا سر هم بندي) ميكنن.

باقيش بمونه واسه خودتون كه تحقيق كنين.

...

aff - SEvEN

Banned
سلام اقا سيلور ...
مرسي از معرفي TextMachine 3D V6 - همين الان گرفتمش - حجمش حدود 26.5 مگ بود البته زيپ شدش - نصبشم کردم که ظاهرش شبيه يه چيزي مثله يه پليرعجيب غريبه - اصلا محيطش مثه mmb کاربر پسند نيستش... گرچه يه دمو هم بسازيم باهاش رجيستر حتما مي خاد وگرنه پيغاماش رو صفحه هست... يکم برنامه ناراحتيه و از سخت افزار هم يه دفه بي هوا ايراد مي گيره ... آقا سيلور اين اصلا نمي تونه يه همچين دموهايي که تو کاراي ucf هستشو حتي شبيهشو بسازه ... بعدشم چون يه جورايي با xml سازگاره من مي گم به درد ماها که مي خايم با مولتي مديا کلنجار بريم نمي خوره و همون کاراي آمادهء تو mmb خيلي قشنگترن تو اين موردا...
در مورد ستاپ اينستالرم خوب چي بگم - اميدوارم بچه ها موفق بشن ولي زحمت الکيه چون همون vb يا delphi خيلي بهتر جواب مي ده...

Little-Demon

Well-Known Member
ما هم که مریض نیستیم که .. . .من خودم تقریبا به زبان Vb مسلط هستم . . . .ولی ما می خوایم Mmb رو توسعه بدیم . . .. که یه کار بسیار پرتلاش هست . . . . پس دست به هر کاری میزنیم . . . . .

یکم گفتنش ترس داره ولی آدم که بره پای کار میبینه میشه با راه هایی سر و تهش رو هم آورد .. .. . . .

در ضمن سیلور جان میشه از شما عاجزانه خواهش کنم یکم بیشتر در مورد روش دوم توضیح بدین . . . . .

silvercover

کاربر متخصص
نيازي به عاجزانه تقاضا كردن نيست.
سر فرصت خدمتتون عرض مي كنم.

خبر خوب

من به چند تا فرمول جدید دستیابی پیدا کردم که میشه با اونا برنامه ی Setup ساز رو با MMB ساخت یعنی برای فایل مورد نظرتون Setup بسازید با پسوند exe :eek: فقط باید یکم صبر کنید چون تازه استارتش رو زدم و فکر کنم طول بکشه چون میخوام حداقل سه تا پوسته برای Setup هایی که میشه باهاش ساخت بزارم
1: کلاسیک
2: معمولی
3:گرافیکی

که هر کدومشون رو باید بادقت طراحی کرد و تا تموم بشه عمر ادم میره .

:nokte: پس باید صبر کنید و داخل بعضی از قسمتاش بهم کمک کنید تا رکرد MMB رو بشکنیم چون فکر نمیکن کسی تا به حال همچین چیزی با MMB ساخته باشه.

جوانبش رو که در نظر گرفتم به این نتیجه رسیدم که به همراه هر Setup چند فایل وجود داره چون فکر نمیکنم فرمانی باشه که بشه به embedded یک پرژهی کامپایل شده فایل اضافه کنه اگه هم هست بگین تا ما هم بفهمیم پلاگین هم باشه عیب نداره

Little-Demon

Well-Known Member
این خوبه . .. ... . . . ..ما هم آماده کمک کردنیم . . (مخصوصا من . .. .. که مشتاقم)

اولین Skin که برنامه میتونه درست کنه رو ساختم نظر بدین خوب شده یا نه؟

اگه توجه کرده باشین گفتم که اون برنامه که قرار است طراحی بشه میتونه ستاپ رو با سه تا Skin درست کنه
اینم اولیش اگه خوب نشده بگین عوضش کنم؟

البته فکر نکنید که برنامه ساخته شده من فعلا در حال طراحی سه Skin هستم؟

دانلود کنید!

http://fire-wizard.persiangig.com/other/Setuper(skin1).rar

جدیدترین ارسال ها

بالا