یه مشکل با ماوس

hodamaster

Member
سلام دوستان عزیز من مدتیه با رول موسم مشکل دارم.درست کار نمی کنه. وقتی برای زوم کردن یا بالا پایین بردن دورش میدم یا می پره یا برعکس عمل می کنه. ممکنه ویروس باشه? چون روی pc و لپ تاپم هردوتا همین طوری شده . کسی میدونه چرا و اره حلش چیه؟ واقعا آزار دهنده است. توی نرم افزار هایی مثل 3ds max فاجعه است. سرعتم نصف میشه!:cry:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان عزیز من مدتیه با رول موسم مشکل دارم.درست کار نمی کنه. وقتی برای زوم کردن یا بالا پایین بردن دورش میدم یا می پره یا برعکس عمل می کنه. ممکنه ویروس باشه? چون روی pc و لپ تاپم هردوتا همین طوری شده . کسی میدونه چرا و اره حلش چیه؟ واقعا آزار دهنده است. توی نرم افزار هایی مثل 3ds max فاجعه است. سرعتم نصف میشه!:cry:

نه، ویروس نیست. معمولا قاطی کردن پیچ Scroll مشکل سخت افزاری یه، یک قطعه الکترونیکی ئه که در اکثر ماوس ها در یک شکل و اندازه است و
کیفیت و دوام اش به قیمت ماوس بستگی داره. خراب و شدن و قاطی کردنش نتیجه دو عامل تاثیر چربی و رطوبت ای که لای درز هاش میره و
شل شدن اتصال بین دو تکه چرخ اش ئه که در اثر استعمال مداوم بوجود میاد و فرم اش از حالت اولیه خارج میشه.

شخصا این مواقع ماوس رو عوض می کنم چون قطعه یدکی اش رو ندارم، اما اگه حیف تون میاد که مرخص اش کنید، یک نگاهی به این آموزش بندازید :

Mouse Scroll Wheel Adjustment Cleaning

hodamaster

Member
ممنون از راهنماییتون خیالم از بابت ویروس راحت شد. عوضش کنم انشاءالله درست شه. بازم ممنون:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا