یه سیستم غول غول غول می خوام**

amirbahry

Member
هزینه 2 میلیون تومان فقط کیس
ترجیحا اینتل
برای کار با مایا
دمه شما گرم:rose:

Mj

Well-Known Member
سلام دوسته من
پیشنهاد من :
CPU Core i7 980x، box 9MB cash 2.26 GHz با قیمت 390 هزار تومان Intel
main board Asus rampage III Extreme با قیمت 500 هزار تومان Asus
VGA Nvidia CUDA 470 1.16 GB (GPU 800 MHz)TM با قیمت 230 هزار تومان Geforce
H.D.D HITACHI 1TB 16000x Buffer با قیمت 93 هزار تومان HITACHI
Case box G600 Green & power 600w Green با قیمت 130 هزار تومان Green
RAM 4GB GEIL DDR3 bus 1600 3seconds waiting (سه عدد) هر کدام با قیمت 140 هزار تومان GEIL
DVD Rw+ Pioneer 130x sata2 با قیمت 70 هزار تومان Pioneer

*farshid*

کاربر VIP
من به این نتیجه رسیدم تو دنیای سخت افزار
هرچی گرونتر بهتر
البته هماهنگی قطعان هم مهمه
از مدیر بخش سخت افزار baloot3d بپرسی کامل توضیح میده برات

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
اصلاح

سلام دوسته من
پیشنهاد من :
CPU Core i7 980x، box 9MB cash 2.26 GHz با قیمت 390 هزار تومان Intel
main board Asus rampage III Extreme با قیمت 500 هزار تومان Asus
VGA Nvidia CUDA 470 1.16 GB (GPU 800 MHz)TM با قیمت 230 هزار تومان Geforce
H.D.D HITACHI 1TB 16000x Buffer با قیمت 93 هزار تومان HITACHI
Case box G600 Green & power 600w Green با قیمت 130 هزار تومان Green
RAM 4GB GEIL DDR3 bus 1600 3seconds waiting (سه عدد) هر کدام با قیمت 140 هزار تومان GEIL
DVD Rw+ Pioneer 130x sata2 با قیمت 70 هزار تومان Pioneer

سلام دوستان عزیزم

Mj عزیز ، متاسفانه یک مشکل در سیستم پیشنهادیتون هست و اون پردازنده هست ! قیمت 980x حدود 1.100.000 هست نه 400.000 تومن !:-?

با پولی که شما دارید یک سیستم متوسط برای کارهای گرافیکی میشه جمع کرد ولی من توصیه اکید دارم که تا آخر بهار دست نگه دارید .(حدود 3 ماه)
همونطور که میدونید با ورود نسل جدید هر تکنولوژی ، نسل قبل با افت شدیدی مواجه میشه . تا پایان بهار سال 2011 تعداد زیادی از تکنولوزی ها به روز خواهند شد .
مثل ورود پردازنده های Bulldozer و ورود نسل جدید پردازنده های Core ، نسل دوم از حافظه های SSD ،افت شدید قیمت کارت های گرافیکی شرکت AMD به دلیل ورود 6990 و....

در حال حاضر یکی از بهترین گذینه ها برای امور گرافبکی پردازنده 1090 و 1100 از شرکت AMD هستند و یا 960

هارد رو هم حتماً SATA 3 بگیر و 2 تا 1 ترابایتی بصورت RAD 0 . اگر هزینه بیشتری داشتی میشد از هاردهای SSD هم استفاده کرد

بسته به نوع پردازنده باید مادربرد رو هم انتخاب کنی که ترجیحاً ASUS باشه بهتر چون پایداری مناسبی در کارهای سنگین داره و از طرفی بسیار زود Update قسمت های مختلف مادربردش رو روی سایت میذاره

کارت گرافیک یا از سری 6800 و 6900 شرکت
از IntelAMD و یا 570X شرکت nVidia تهیه کن .بازم اگر هزینه بیشتری داشتی میشد از یک کارت Workstation ارزون قیمت در کنارش استفاده کنی که تاثیر زیادی خواهد داشت

نوع رم به پردازنده وابسته هست ولی زیر 6 گیگ برای Inrel و زیر 8 گیگ برای AMD نبند .فرکانسش خیلی مهم هست ، یا 1600 یا 1800 تهیه کن که من 1600 رو توصیه می کنم با این بودجه

سیستم کولینگ کیس رو حتماً مناسب در نظر بگیر و تحقیق کن که کدوم جریان هوای مناسبتری داره و جای نصب چند فن رو داره و اینکه به اندازه کافی بزرگ باشه تا کارت گرافیک و احتمالاً خنک کننده بزرگتر پردازنده توش جا بشه

ولی من بازم توصیه میکنم تا آخر بهار صبر کنید و این رو هم اضافه کنم که هر مادربردی که الان تهیه کنید (جز P67) ، برای نسل آینده پردازنده های شرکت Intel و AMD به درد نخواهد خورد چون اینتل از سوکت 1555 و AMD از سوکت +AM3 برای پردازنده های نسل جدیدش استفاده خواهد کرد .

موفق باشی:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا