یه سوال نرم افزاری در مورد چاپ سیلک

sportex

New Member
سلام
ببخشید دوستان من هر چی گشتم نتونستم جوابم رو تو تاپیک ها پیدا کنم این بود این تاپیک رو زدم
من می خوام برای یک تولیدی لباس کار فتوشاپ اجام بدم و تقریبا به ابزارهای فتوشاپ مسلطم می خوام بدونم که چه طور رنگ های یک عکس رو که می خوان روی لباس بزنند جدا کنم تا تولیدی با شابلون اون رنگ رو روی لباس بزنه مثلا یه عکس مرد انکبوتی هست که از 10 نگ تشکیل شده و در بعضی قسمت ها دو تا از رنگ ها توی هم محو شده و من باید هر رنگ رو جدا کنم و توی لایه جدا گانه قرار بدم
ممنون میشم اگه توضیح بدین

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست عزیز
البته پاسخ دادن به سوال شما بدون دیدن طرحتون دشوار هست. از طرفی اگر شما قصد چاپ کارتون رو با 10 رنگ مختلف و مجزا داشته باشین کار به مراتب سخت تر هم می شه و نه تنها مستلزم تفکیک جداگانه اون رنگ هاست بلکه باید استنسیل های مجزا ساخته بشن و در نهایت هم کار چاپ بسیار دشوار خواهد بود چون باید این 10 رنگ درست در کنار هم چاپ بشن تا طرح شما به وجود بیاد.
در چاپ برای بازآفرینی تصاویر رنگی البته راه های مشخصی هست که یکی از پر کاربرد ترین اون ها روش 4 رنگ هست. در این روش تمام رنگ های طرح شما به 4 رنگ اصلی چاپ تفکیک شده و نهایتا کار توسط 4 حامل تصویر ( که در اینجا می شه 4 توری) چاپد خواهد شد. اگر شما بخواهین از روش 4 رنگ استفاده بکنید طبیعی هست که با تنظیم مد رنگ طرح خودتون بر روی مد رنگ cmyk در واقع قادر به تفکیک و چاپ مجموع رنگ ها طرح خودتون با این روش خواهیند بود. اما روش دیگه استفاده از روش spot یا رنگهای موضعی هست که شما در اون باید قادر به جدا کردن بخش مختلف تصویر خودتون و ایجاد کانال های مجزا به تعداد رنگ های مناطق جدا شده تصویر باشین. البته همونطور که گفتم این کاره پر هزینه تر و سخت تری به خصوص با چاپ سیلک هست.
با این توضیحات آیا مطمئن هستید که قصد چاپ 10 رنگ و یا بیشتر رو دارین؟ اگر مطمئن هستید لطفا سوال خودتون رو تحت عنوان «چگونه یک کار 10 رنگ رو در فتوشاپ برای چاپ آماده کنم» در انجمن فتوشاپ مطرح کنید.
موفق باشین
امین زردوزی

sportex

New Member
ممنون از جوابتون
والا من یه نمونه کار آماده داشت می رفت برای چاپ رو دیدم که عکس مرد انکبوتی بود و شلوارش که آبی بود رو به دو رنگ آبی آسمانی و آبی زنگاری تفکیک کرده بود ، پیرهنش که قرمز بود رو به دو رنگ قرمز و زرشکی تفکیک کرده بود ولی در کل شاید مثلا 3 یا 4 رنگ اصلی توی عکس وجود داشت که فتوشاپ کار هر رنگ رو به صورت سیر و روشن تفکیک کرده و نهایتا در 10 برگ کالک به تولیدی تحویل داده بود
منم چون سررشته ای از این کار ندارم و خود تولیدی دقیقا وظیفه من رو مشخص نکرده که تعداد رنگ ها به چه صورت هست و آیا سیر و روشن رو یک رنگ به حساب میارند یا نه تاپیک رو با این عنوان زدم و یه چیزی که الان یادم اومد اینه که تولیدی می گفت ما بیشترین تعداد رنگی که تا حالا بردیم زیر چاپ 7 رنگ بوده

جدیدترین ارسال ها

بالا