یه سوال خیلی ساده دارم

mehrnu6

Member
سلام.خوبین بچه ها؟!!
بسته نصبی جوملا رو از یه سایت دیگه که اونجا یه مدت استفاده کرده بودم و خبر و مطلب تو گذاشته بودم که همشو زیپ کردم و یه سایت دیگه انتقال دادم.دیتا بیساشو یادداشت کردم و چون اونو بلد نبودم چجوری بکاپ بگیرم مجبور شدم با همون اسم و رمز تو سایت جدید درستش کنم.الان چرا سایت بالا نمیاد؟بنظرتون باید دیتا بیسو یه جای جوملا تعریف کنم؟یا اصلن اینجوری بکاپ گیری کاملن اشتباهه؟:-?

Graphessional

Active Member
بهترین راه برای شما استفاده از آکیبابکاپ هستش. این کامپوننت رو روی جوملا نصب می کنی و بعد از کانفیگ با یه دکمه، بکاپ کامل وبسایت، با هرچی فایل و دیتا هست رو در یه فایل زیپ تحویل می گیری که می تونی دقیقاً مثل پک جوملا نصبش کنی. توی extensions.joomla.org سرچ کن Akeeba Backup، پیداش می کنی.
فقط یادت باشه بعد از نصب آکیبا به قسمت Configuration بری و فرمت خروجی رو بجای JPA روی ZIP تنظیم کنی!
اون راهی که شما رفتی اشتباهه. یعنی در صورت تمایل به بکاپ دستی (که در مورد شما پیشنهاد نمی کنم)، باید تمام اطلاعات رو به سرور جدید انتقال بدی. بعد یه بکاپ از MySQL بگیری. بعد یه دیتابیس برای سرور جدید بسازی و بکاپ دیتابیس رو توش ایمپورت کنی. بعد هم باید فایل Configuration رو تصحیح کنی. در کل استفاده از آکیبا خیلی راحت تره و حرفه ای ها هم از همین استفاده می کنن و تا مجبور نشن بکاپ دستی نمی گیرن چون خیلی سریعتر و راحت تره.

poyaweb

Member
وشه public_html (برای هاست های سی پنلی) که حاوی تمام فایلها و فولدرهای شماست ، زیپ کنید و دانلود کنید.
از دیتابیس به کمک ویزارد بکاپ پنل یا بصورت دستی از طریق phpmyadmin بکاپ بگیرید.

حالا به هاست جدید برید. فایل زیپ رو در روت هاست آپلود و اکسترکت کنید
یه دیتابیس جدید بسازید . برای دیتابیس نام کاربری و کلمه عبور تعیین کنید و در گام آخر یوزر رو به دیتابیس متصل کنید (با دسترسی کامل)
حالا phpmyadmin رو باز کنید و بکاپ دیتابیس رو داخلش import کنید.
قدم آخر تنظیم فایل configuration.php هست (فایل در روت جوملای شماست. فایل رو باز کنید و نام دیتابیس، نام کاربر دیتابیس ،کلمه عبور، مسیر پوشه log و مسیر پوشه tmp رو مطابق با هاست جدید تنظیم کنید و ذخیره کنید)

جدیدترین ارسال ها

بالا