یه سوال از افراد مسلط به html و CSS

myomid

New Member
سلام به همه دوستان عزیز
یه سوالی داشتم
من در حال یادگیری اچ تی ام ال و سی اس اس هستم و چندین سوال برام پیش اومده

1- ایا <Div> , همان نقش <p> را بازی می کند ؟
2- Margin و Padding چیست؟

- - - - -
ب - به نظر شما اگر من تسلطم رو کامل روی اچ تی ام ال بذارم و کامل یاد بگیرمش و بعد به سمت سی اس اس برم خوبه یا هر دو رو هم زمان یاد بگیرم ؟

ممنون از همه شما دوستان

اگر کسی کتاب مفیدی هم داره معرفه کنه ممنون میشم . اگه کتاب فارسی باشه که چه بهتر

art-a

Member
سلام.

پاسخ سوالات:
1. تک div نقش یک جعبه رو دارد. تصور کنید شما یه جعبه دارید که میخواهید داخلش یک سری وسیله بریزید. اون جعبه میشه div.
ولی p به معنای پاراگراف هست. یک پاراگراف متن با <p> شروع و با </p> تمام میشود. در یک تگ <div> میتوانید میلیون ها p قرار بگیرد.

2. margin یعنی حاشیه از خارج و padding یعنی حاشیه از داخل.

html و css هردو مکمل همدیگه هستند. شما باید هردو رو همزمان یاد بگیرید.
html پایه ها و ستون ها و تیرآهن های یک ساختمان فرض کنید.
css رو نماکاری، رنگ کاری، اندازی اتاقهای یک ساختمان رو فرض کنید.
پس مکمل همدیگه اند.

بهترین منبع: http://www.w3schools.com/

myomid

New Member
سلام.

پاسخ سوالات:
1. تک div نقش یک جعبه رو دارد. تصور کنید شما یه جعبه دارید که میخواهید داخلش یک سری وسیله بریزید. اون جعبه میشه div.
ولی p به معنای پاراگراف هست. یک پاراگراف متن با <p> شروع و با </p> تمام میشود. در یک تگ <div> میتوانید میلیون ها p قرار بگیرد.

2. margin یعنی حاشیه از خارج و padding یعنی حاشیه از داخل.

html و css هردو مکمل همدیگه هستند. شما باید هردو رو همزمان یاد بگیرید.
html پایه ها و ستون ها و تیرآهن های یک ساختمان فرض کنید.
css رو نماکاری، رنگ کاری، اندازی اتاقهای یک ساختمان رو فرض کنید.
پس مکمل همدیگه اند.

بهترین منبع: http://www.w3schools.com/

سلام ممنونم از پاسخ شما
یه تعداد تگ در سایتی که دادید نوشته شده , ایا باید تمام این تگ هایی که مربوط به html هست رو یاد بگیرم ؟

art-a

Member
بله همه تگ های html بالاخره استفاده میشن. ممکنه توی یه قالب فقط 4-5 تاش باشه، ولی توی یه قالب ممکنه همش باشه

myomid

New Member
بله همه تگ های html بالاخره استفاده میشن. ممکنه توی یه قالب فقط 4-5 تاش باشه، ولی توی یه قالب ممکنه همش باشه

ممنون از شما ..
یه تعداد از تگ ها شبیه هم هستند و یک کار مشابه رو انجام میدن برای توسعه و کد نویسی یک سایت که استاندارد باشه از کجا بدونم کدوم تگ بهتر هست ؟

art-a

Member
در html و css تگ مشابه خاصی وجود نداره. هر تگ مربوط به جای خاصی میشن. میشه تعدادی رو بگین؟؟

استاندارد اینه که از جدیدترین تگ ها و متدها و روش ها برای ساخت قالب استفاده کنید

myomid

New Member
در html و css تگ مشابه خاصی وجود نداره. هر تگ مربوط به جای خاصی میشن. میشه تعدادی رو بگین؟؟

استاندارد اینه که از جدیدترین تگ ها و متدها و روش ها برای ساخت قالب استفاده کنید

مثلا یه نمونش مثل <b> و <strong> هر دو یه کاری رو انجام میدن . از کجا بدونم باید کدوم رو استفاده کنم ؟

یه سوالی دارم . این همه تگ هست مثلا از کجا بدونم تگی مثل <article> کجا میاد ؟ جایی هست این هارو راهنمایی کنه ؟[h=1][/h]

art-a

Member
تگی مثل strong یعنی: متن مهم. بطور مثال شما قسمتی از متن رو میخواهید توی چشم باشه و مهم باشه، قبل و بعدش strong رو میزاریم. در ظاهر بله با تگ b یجور هست. اینجور تگ ها خیلی اهمیتی
نداره. واجب نیست کجا استفاده بشه یا نشه.

تگ article از اسمش پیداست برای مقاله بکار میره. مثلا قبل و بعد یه متن. ولی تاثیر خاصی روی کارتون نداره. حساسیت زیادی بکار نبرید.

بیشتر به ظاهر کارتون توجه داشته باشید.
مثلا تاجایی که میتونید در سایت به جای table از div استفاده کنید، چون یه جورایی table منسوخ شده.

myomid

New Member
تگی مثل strong یعنی: متن مهم. بطور مثال شما قسمتی از متن رو میخواهید توی چشم باشه و مهم باشه، قبل و بعدش strong رو میزاریم. در ظاهر بله با تگ b یجور هست. اینجور تگ ها خیلی اهمیتی
نداره. واجب نیست کجا استفاده بشه یا نشه.

تگ article از اسمش پیداست برای مقاله بکار میره. مثلا قبل و بعد یه متن. ولی تاثیر خاصی روی کارتون نداره. حساسیت زیادی بکار نبرید.

بیشتر به ظاهر کارتون توجه داشته باشید.
مثلا تاجایی که میتونید در سایت به جای table از div استفاده کنید، چون یه جورایی table منسوخ شده.

خیلی ممنون . بعد اینکه در هر سایتی میری هر طراحی منو رو به یک شکل طراحی کرده و یا وقتی با موس روی منو میری یه افکتی اجرا میشه . این افکت ها رو از کجا پیدا کنم ؟ ایا منبعی برای افکت ها هست ؟

art-a

Member
این افکت ها برای منوها، مربوط به جی کوئری میشه. شما باید جی کوئری رو یاد بگیرید.

nik8006

New Member
سلام
1-تگ div معناي خاصي ندارد ولي به صورت كلي هر چيزي كه نتوان با html ساخت ، مي توان با تگ div ساخت مانند يك جعبه و box
2-margin براي ايجاد فاصله خارجي و padding براي ايجاد فاصله داخلي مي باشد
براي يادگيري هر زباني بهتر است اول يكي را ياد گرفته و بعد سراغ يادگيري زبان بعدي برويم
براي يادگيري هم بهتر است هم به كلاس رفت و هم از اينترنت فيلم هاي اموزشي دانلود كرد
بهترين جا براي ياد گرفتن طبق تجربه خود من شركت در دوره html , css اكادمي مجيد انلاين مي باشد
در ضمن براي شركت در هر كلاسي هميشه ٣٠ تا ٤٠ درصد مطالب اون كلاس از قبل بلد باشين خيليييييييييي تاثير داره
و براي دانلود فيلم اموزشي سايت هايي مانند daneshjooyar.com , 7learn.com , .......
با تشكر

جدیدترین ارسال ها

بالا