یاد اون روزا.....

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام

یه کار جدید که از روی رفرنس زده شده

ضعفها رو بگید و اگه پیشنهادی هم دارین منتظرم بشنوم (زاویه دوربین ، تکسچر،نور....)

می خوام این کارم با کمک دوستانم یه کار قوی بشه :rose:

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    82.2 کیلوبایت · بازدیدها: 67
آخرین ویرایش:

rasoulvalli

Well-Known Member
کار حس خوبی داره فقط
عکسی که بعنوان فضای بیرون گذاشتی خیلی توی ذوق میزنه اصلا پرسپکتیوش به فضا نمیخوره. خیلی هم باید روشنتر باشه. گیاه داخل هم خیی مصنوعی هستش. فانوس خوب در اومده اما سایه ها بازم جای کار داره.خود پنجره خوبه اما مقیاس ها رعایت نشده مثلا دستگیره پنجره رو مقایسه کن با گلدون شیشه ای یا با فانوس

Mehran coyote

Well-Known Member
کار حس خوبی داره فقط
عکسی که بعنوان فضای بیرون گذاشتی خیلی توی ذوق میزنه اصلا پرسپکتیوش به فضا نمیخوره. خیلی هم باید روشنتر باشه. گیاه داخل هم خیی مصنوعی هستش. فانوس خوب در اومده اما سایه ها بازم جای کار داره.خود پنجره خوبه اما مقیاس ها رعایت نشده مثلا دستگیره پنجره رو مقایسه کن با گلدون شیشه ای یا با فانوس

می خوام یه اعترافی بکنم
عکس مناسب دارم ولی تاریک می یوفته
من هیچ موقه نمی تونم عکس بیرون رو خوب با داخل مچ بکنم :green:
هر کاری می کنم عکس بیرون تاریکه واسه همین مجبور می شم یه نور جدا برای عکس بیرون بزارم و رنگ و نور عکس رو از پارامترهای خوده مکس تغییر میدم
روشی خاصی هست تا بتونم نور عکس رو با داخل هماهنگ کنم؟

در مورد اندازه ها باید بگم از رفرنس بوده ولی چون حرفتونو قلوب داشتم دسته رو کوچیک کردم
گیاهه رو هم برگاشو نازکتر کردم یا شاید کلا از یه مدل اماده استفاده بکنم
سایه ها رو بازم تغییر می دم تا به گزینه ی ایده عال تر برسم

ممنون :rose:

rasoulvalli

Well-Known Member
دوست عزیز
هیچ موقع نگو من نمیتونم شما انجام ندادی چون روششو بلد نبودی
اگر روش رو یاد بگیری میتونی انجامش بدی
همه ی حرفه ای ها یه روز از همینجا یا پایینتر از این شروع کردن پس اعتماد بنفس داشته باش

ای کاش رفرنسی که از روش کار کردی رو هم میذاشتی تا ما هم ببینیم خیلی بهتر میشد
لطفا در پست های بعدی رفرنست رو هم بگذار

برای بیرون اصلا لازم نیست توی خود مکس اینکارو بکنی. کافیه رندرت رو بگیری بدون عکس بیرون
و بعد در فتوشاپ یه عکس واسه بیرون بندازی داخل پنجره که همه جور هم میتونی نور و رنگش رو کنترل کنی حتی کمی تارش کنی که افکت عمق میدان دوربین عکاسی شبیه سازی بشه

همین ریزه کاری هاست که یه کارو حرفه ای و قشنگ میکنه

در مورد گیاه بله باید نازک تر بشه و یه تکسچر داشته باشه نه یه رنگ خالی و اونم اینقدر سبز فسفری!
چون رنگای برگ طبیعی کمی باید کدر تر باشه نه اینقدر شفاف
و متریال برگ رو هم میتونی کمی ترنزلوسنس یا ساب سورفیس بدی برای طبیعی شدنش و اینکه گیاهت روی آب شناور نباشه و پایینش به یه جایی وصل باشه

maxpin206

Well-Known Member
سلام
کار زیبایی رو مدل میکنی نورت مشکل داره
تکسچر (بافت) پایین پنجره رو به افق rotate کنید چون چوب به صورت افقی است و بافتش در صورت فرسودگی نیز در همون جهت خواهد بود
برای دستکیره و چفت پنجره تکسچر بهتری می تونید بدید
خوب کارکنی تاب گالریه

Mehran coyote

Well-Known Member
دوست عزیز
هیچ موقع نگو من نمیتونم شما انجام ندادی چون روششو بلد نبودی
اگر روش رو یاد بگیری میتونی انجامش بدی
همه ی حرفه ای ها یه روز از همینجا یا پایینتر از این شروع کردن پس اعتماد بنفس داشته باش

ای کاش رفرنسی که از روش کار کردی رو هم میذاشتی تا ما هم ببینیم خیلی بهتر میشد
لطفا در پست های بعدی رفرنست رو هم بگذار

برای بیرون اصلا لازم نیست توی خود مکس اینکارو بکنی. کافیه رندرت رو بگیری بدون عکس بیرون
و بعد در فتوشاپ یه عکس واسه بیرون بندازی داخل پنجره که همه جور هم میتونی نور و رنگش رو کنترل کنی حتی کمی تارش کنی که افکت عمق میدان دوربین عکاسی شبیه سازی بشه

همین ریزه کاری هاست که یه کارو حرفه ای و قشنگ میکنه

در مورد گیاه بله باید نازک تر بشه و یه تکسچر داشته باشه نه یه رنگ خالی و اونم اینقدر سبز فسفری!
چون رنگای برگ طبیعی کمی باید کدر تر باشه نه اینقدر شفاف
و متریال برگ رو هم میتونی کمی ترنزلوسنس یا ساب سورفیس بدی برای طبیعی شدنش و اینکه گیاهت روی آب شناور نباشه و پایینش به یه جایی وصل باشه
من نگفتم که اصلا نمی تونم گفتم منظورم این بود که فعلا بلد نیسم :)
رفرنس رو نمی زارم چون می خوام کار بوی تازگی داشته باشه :wink:
معایب گیاه و تکسچر پنجره رو حل کردم
مونده عکس بیرون که حق با شماست با فتوشاپ دستم خیلیــــــــــــ بازتره

اخه چند روز دیگه امتحانات ترمم شروع می شه یعنی الان باید درس بخونما :cry: خدا بدادم برسه
واسه همین شاید این کار تا تموم شدنش کمی طول بکشه

ممنونم :rose:

سلام
کار زیبایی رو مدل میکنی نورت مشکل داره
تکسچر (بافت) پایین پنجره رو به افق rotate کنید چون چوب به صورت افقی است و بافتش در صورت فرسودگی نیز در همون جهت خواهد بود
برای دستکیره و چفت پنجره تکسچر بهتری می تونید بدید
خوب کارکنی تاب گالریه
نظر لطفتونه در مورد تکسچر درست می گین درستش کردم
واسه دستگیره و قفل هم فعلا متریال خام بهش دادم تا بعدا یه تکسجر مناسب براش پیدا کنم

:rose::rose:

آخرین ویرایش:

Mandana

Active Member
دستگیره نسبت به در پنجره خعلی تمیز و صیقلی ئه.برگها هم می تونه شیدرشون بهتر باشه
جز این نورپردازی و غیره زیاد تخصصی ندارم.تا اینجا خعلی نازه
موفق بباشی مهربون:rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
دستگیره نسبت به در پنجره خعلی تمیز و صیقلی ئه.برگها هم می تونه شیدرشون بهتر باشه
جز این نورپردازی و غیره زیاد تخصصی ندارم.تا اینجا خعلی نازه
موفق بباشی مهربون:rose:

والا تا اون جایی که ما یاد داریم شما تو همه ی زمینه های گرافیکی متخصصی :wink:
در مورد دسته و قفل هم متریال مناسب براش ساختم

کار امیدوارم زود تموم بشه اگه امتحانام بیوفته وسطش میره واسه اواسط تیر
مرسی:rose:

hamed.f

Well-Known Member
سلام مهران
کار خوبی ميشه...ادامه بده
راستی چرا برا عکس بيرون از hdri استفاده نميکنی،که هم نورش از پنجره بزنه تو هم رفلکتش بيفته رو شيشه فانوس هم مشکل پس ضمينه حل بشه...عکس رو که آپديت نکردی،نه؟چون همه ی اون مشکلاتی که دوستان گفتن باز هم تو تصوير هست.

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام مهران
کار خوبی ميشه...ادامه بده
راستی چرا برا عکس بيرون از hdri استفاده نميکنی،که هم نورش از پنجره بزنه تو هم رفلکتش بيفته رو شيشه فانوس هم مشکل پس ضمينه حل بشه...عکس رو که آپديت نکردی،نه؟چون همه ی اون مشکلاتی که دوستان گفتن باز هم تو تصوير هست.

مرسی
عکس آپدیت نشده چون دیگه رندر نگرفتم ولی مشکلاتو که بچه ها گفتن بیشترو حل کردم
دعا کنید سیتمم که تو راه هست زودی جور بشه با سرعت بیشتری روش کار می کنم
چون این سیستم واقعا مزخرفه :green:اذیت می کنه

شیشه فانوسه هم پکیده تر از این حرفاس که روش رفلکت بیوفته ولی رفلکت داره از بس خاکیه چیزی معلوم نی
hdri هم همین الان تست کردم روش خوبیه به شرط اینکه عکس خوب بزارم تا با زاویه دورین خوب مچ بشه
پس زمینه خیلی باید روش کار کنم اصاب داغون کنه :green:
با همون فتوشاپ هم می تونم به نتییجه برسم :)

مرسی :rose:

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
مهران جون خیلی خیلی عالیه بهش دست نزن. فقط گیاه خیلی مصنوعی هستش. بقیه کار رئال و زیبا و میشه گفت یک جورایی شایسته تاپ هستش اگر قراره یک بوق بره پس این هم می تونه بره. خودم هوات رو دارم

*farshid*

کاربر VIP
متریال پنجره هیلی خوب شده
پارچه زیر چراغ نفتی و گیاه داخل لیوان برای ویو کلوز آپ مناسب نیستند
یکم بیشتر روش کار کنی عالی میشه
واسه پارچه میتونی از clo3d استفاده کنی

Mehran coyote

Well-Known Member
مهران جون خیلی خیلی عالیه بهش دست نزن. فقط گیاه خیلی مصنوعی هستش. بقیه کار رئال و زیبا و میشه گفت یک جورایی شایسته تاپ هستش اگر قراره یک بوق بره پس این هم می تونه بره. خودم هوات رو دارم
بج جور گیر دادی به تاپ گالری ها بی خیال شوووو :wink:
مرسی :rose:

متریال پنجره هیلی خوب شده
پارچه زیر چراغ نفتی و گیاه داخل لیوان برای ویو کلوز آپ مناسب نیستند
یکم بیشتر روش کار کنی عالی میشه
واسه پارچه میتونی از clo3d استفاده کنی

فرشید جون خدا وکیلی کار بود گفتی clo3d رو نصب کردم اجرا کردم بلوپیج داد هر چی نوشته بودم پرید :green:
طوری نی دوباره می نویسم:rose:

واسه پارچه الان شده مث یه تیکه چوب حالت دار شده می خواستم پارچه رو یه سری موجهای خاص بندازم روش که موفق نشدم حتی با دیسپلیس
clo3d هم همین الان نصب کردم برم ببینم چی کارم می تونم بکنم

راستی خیلی برنامه ها براش دارم که شاید 10 تیر کارم تموم شه تا بزارم گالری اخه الان امتحانامه تا 7 تیر

ممنونــــــــــــــــــ :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا