یادگیری مدیریت سرور برای سایتم

hamids68

Member
سلام

وضعیت سایت من طوری هست که بزودی یا باید vps گرفته بشه یا سرور اختصاصی. دوست دارم منهم مثل شما با مدیریت سرور آشنا بشم و خودم سرور خودمو اداره کنم و کاملا حرفه ای بشم.به نظر شما راه درست اینکار چی هست... در صورتیکه الان حتی الفبای اینکار رو هم بلد نیستم.

kitiran

Active Member
وی پی اس به اون صورت کاری نداره .. اما سرور اختصاصی کنترلش سخته!
خوب منبع رسمی و کاملی وجود نداره همش با تجربه بدست میان البته می تونی تو انجمن های گفتگو هاستینگ و .. جستجو کنی و ابهامات و سوالات خود تو به پاسخ برسونی
+ یه دوستم که سرور بلد باشه داشته باشی خیلی خوبه :wink:

hamids68

Member
ممنون از جواب

فکر کنم بهتر باشه اگه کاربه سرور کشیده بشه اداره اونو به یه نفر وارد بسپارم و خودم هم تلاش کنم چیزی یاد بگیرم...

قبلا با یکی دونفر صحبت کردم... منتها گفتم یه تحقیقی بکنم ببینم خودم می تونم یا نه

Digital007

Member
اگر با vps شروع كني بهتر هست.

كلا اگر سرورت لينوكس باشه پيشنهاد ميكنم كه لينوكس ياد بگيري تا بهتر بتوي پيشرفت كني.
براي اين كار هم اينترنت پر از منابع هست.

فقط مواظب باش كه مديريت سرور رو ياد بگيري نه فقط كار كردن با whm
چون همه كارها با whm حل نميشه

Mozafary

Member
اگر قرار باشه همه همه ی کارهاشونو خودشون انجام بدن ه شود! :D
اگر واقعا علاقه مندی باید بگم هرچه بیشتر در مورد کارکرد سیستم عاملها/وب سرورها /dnsسرورها/میل سرورها و کنترل پنلها بدونی کارها رو میتونی ساده تر و زودتر به نتیجه برسونی.در مورد مشکلات هم اصلا نترس گوگل ایتجاست :D
البته برخی اوقات از دست اونهم کاری بر نمیاد و حسابی کلافه میشی :d

hamids68

Member
اگر قرار باشه همه همه ی کارهاشونو خودشون انجام بدن ه شود! :d
اگر واقعا علاقه مندی باید بگم هرچه بیشتر در مورد کارکرد سیستم عاملها/وب سرورها /dnsسرورها/میل سرورها و کنترل پنلها بدونی کارها رو میتونی ساده تر و زودتر به نتیجه برسونی.در مورد مشکلات هم اصلا نترس گوگل ایتجاست :d
البته برخی اوقات از دست اونهم کاری بر نمیاد و حسابی کلافه میشی :d

نه علاقه مند نیستم اما چون هزینه ها در حال افزایش هست...گفتم شاید با انجام اینکار یه مقداری از هزینه ها کم کنم.برای اینکه میبینم بعضی از مدیر سایت ها خودشون سرور خودشونو اداره می کنن ... ضمن اینکه از یه نفر شنیدم که اداره سرور زیاد سخت نیست
و مثل اداره کامپیوتر خونگی میمونه...ولی الان که توضیحات شما رو میبینم وبیشتر فکر می کنم... احساس میکنم اگه قرار باشه خودم
توی اینکار تجربه بدست بیارم ممکنه منم یه حرفه ای بشم اماوقت و انرژی زیادی از من میگیره و منو از بقیه کارهای اساسی تر میندازه...بهتره به فکر مسائل اساس تر و مخصوصا به گردش مالی انداحتن امور سایت باشم تا بتونم هزینه شارژ کسی رو که باید برای مدیریت سرور به کار بگیرم بدم...

نه آقا ما اینکاره نمیشیم-) ... به اندازه کافی مشغله دارم...شغل اصلی...امتحانات پیش رو...وب مستری سایت... مرسی از جوابت

آخرین ویرایش:

Digital007

Member
نه آقا ما اینکاره نمیشیم-) ... به اندازه کافی مشغله دارم...شغل اصلی...امتحانات پیش رو...وب مستری سایت... مرسی از جوابت
دقيقا عاقانه ترين كار زندگيت رو انجام دادي چون من هم مثل تو بود اما تصميم اشتباهي گرفتم . الان هم بلا نسبت . . . مثل . . . پيشمون هستم :d

NikanHost

Member
سلام

خیلی از دیتا سنتر ها سرور اختصاصی را به صورت مدیریت شده ارائه می دهند شما می توانید با پرداخت 40 - 50 دلار در ماه به سرورتان اضافه کنید و چند ساعت ادمین از دیتا سنتر بگیرید . به نظر من شاید این یکی از بهترین راه حال ها باشد

با تشکر

البته توی ایران هم بعضی شرکتهای معتبر با ماهی 20-30 تومان این کار رو میکنند که فکر میکنم زیاد نباشه و ارزش سختی نکشیدن رو این مبلغ داشته باشه

hamids68

Member
البته توی ایران هم بعضی شرکتهای معتبر با ماهی 20-30 تومان این کار رو میکنند که فکر میکنم زیاد نباشه و ارزش سختی نکشیدن رو این مبلغ داشته باشه

بله پارس دیتا اگر از خودش سرور بگیری ماهیانه 80 تومن میگیره ساپوت شبانه روزی میکنه ولی سرور هاش به نسبت امکانات فنی که دارن گرونه به درد من نمی خوره... اگر از بیرون سرور بگیریم پشتیبانی نمی کنن...

من دوست دارم سرور خودمو خودم انتخاب کنم که دارم انجام میدم... مشکل سر نگهداریش هست که حتی الفبای اون رو هم بلد نیستم
باید یکی برام انجام بده که خودت می دونی به هر کسی نمیشه داد...ناچارا با هاستم صحبت کردم 100 تومن در ماه بطور 24 ساعته حد اقل برای سه ماه اول...

شرکت لحظه فکر کنم خیلی مناسب تر بگیره ....
به هر حال بررسی کن و دقت کن پول زیاد و اضافی خرج نکنی.
100 هزارتومان در ماه به نظرم خیلی سنگینه

NikanHost

Member
سلام

اصولا بهتر است که زمانی که شما می خواهید سرویسی را استفاده کنید به صورت کامل از یکجا بگیرید این که شما سرور را از یک دیتا سنتر و بعد مدیریت را از جای دیگر تهیه کنید زیاد خوب نیست چون زمانی که مشکلی پیش بیاید دیتا سنتر . مدیر سرور را ایجاد کننده مشکل و مدیر سرور . دیتا سنتر را .... می دانند .

جایی که من پیشنهاد می کنم غیر از آی وب و ... هست که اگر علاقه مند بودید می توانم در موردش توضیح بدهم

با تشکر

kjavan

Member
مشکل اینه که کی جرات می کنه یه نفری که نمیشناسدش پسورد و دسترسی به روت بده
برا همین بهتره خودت یاد بگیری.

NikanHost

Member
سلام

اگر ادمین ایرانی باشد من هم با شما موافق هستم ولی در صورتی که شما از دیتا سنتری که سرور می گیرید مدیریت سرور را هم بگیرید خیالتان راحت است چون اولا از حرفه ای بودن ادیمن ها اطمینان دارید و هم ااز امانت داری آنها . در ثانی در یک دیتا سنتر با 7000 یا 10000 سرور دیگر ادمین فرصت فزولی در یک یا چند تا سرور شما را ندارد

با تشکر

kjavan

Member
دیتاسنترهای خارجی برای مدیریت سرور قیمتهای خیلی بالایی می گیرند مثلا همین دیتاسنتری که شما معرفی کرده اید برای مدیریت سرور (همراه با تنظیمات امنیتی) حدود 90 هزار تومان می گیره.
اینو اضافه کنید به هزینه خود سرور و سایر هزینه ها اونوقت ببینید تو بازار ایران که نصف بیشترش هاستهای فله ای ارزون هست و نصف بیشتر مشتریان هم دنبال هاست ارزون هستند میشه وارد بازار رقابت شد ؟؟!!
چاره ای نیست جر اینکه کسی که می خواد خدمات هاست راه بندازش خودش مدیریت سرور یاد بگیره.

NikanHost

Member
سلام

البته حق با شماست ولی دیتا سنتر Caro برای مدیریت سرور پلن های مختلفی دارد از 40 دلار به بالا ... و ما برای اینکه تعداد سرور زیادی در Caro داریم و اکثر آنها مدیریت شده هستند برای همین ما با Caro به یک پلن مخصوص رسیدیم که در آن Storage Backup و Check Port نیست ولی تمام موارد نرم افزاری مثل نرم افزرها و فایروال و تنظیمات مورد نیاز آنها می باشد و در صورتی که برای سرور مشکلی پیش بیاید حل می شود . این را با قیمت 50 دلار در ماه انجام می دهند که به نظر من واقعا مناسب است.

با تشکر

hamids68

Member
مشکل این هست که کسی که تابحال سرور زیر دستش نبوده و چیزی از مدیریت سرور بلد نیست وضع سایتش طوری شده که الزاما باید سرور بگیره... خودش ممکنه بعدا یه حرفه ای بشه ولی فعلا چیزی بلد نیست یا باید اینکارو بسپره به دیتا سنتری که ازش خرید کرده یا
به یک نفر و یا به هاستی که ازشون شیرینگ داشته...

مسئله امنیتی و حفظ دیتا و جلوگیری از نفوذ هکر های حرفه ای از همه چیز مهمتره

سایت ما توسط اون گروه عرب ها سه بار هک شد که ظاهرا به سرور های هاست نفوذ کرده بودند

جدیدترین ارسال ها

بالا