گوگل بر چه اساسی حدس میزنه ؟

nilofar.n

Member
وقتی تو گوگل یک کلمه رو تایپ میکنیم فرضا " صدا "
یک لیست یاز میشه و ترکیب های : صدای آمریکا - صدا و سیما - صدای باران - و ... رو حدس میزنه .
میخوام بدونم این حدس ها برچه مبنایی هستش ؟

the_king

مدیرکل انجمن
وقتی تو گوگل یک کلمه رو تایپ میکنیم فرضا " صدا "
یک لیست یاز میشه و ترکیب های : صدای آمریکا - صدا و سیما - صدای باران - و ... رو حدس میزنه .
میخوام بدونم این حدس ها برچه مبنایی هستش ؟

به احتمال زیاد با جستجوی یک بانک اطلاعاتی که عبارات جستجو شده داخلش بیشترین موارد جستجو شده اند.
اون ترکیب هایی که حدس می زنه مواردی اند که توسط سایر کاربران بیشترین جستجو شده ها هستند.
هر بار که کاربر عبارتی رو جستجو می کنه، رتبه اون عبارت بالاتر میره. به همین دلیل گوگل همیشه یک لیست به روز
از عباراتی رو داره که بیشتر از بقیه جستجو شده و میشه.

the_king درست گفتند. گوگل طبق جستجوهای صورت گرفته توسط کاربران خودش تخمین میزنه که شما ممکنه دنبال چه عباراتی باشید

msaatchi

Member
موضوع فراتر از تشخیص بر اساس کاربران هست. در واقع ماتریکسی که گوگل برای نمایش و اولویت بندی یافته ها تهیه می کند مرتب دچار تغییر و ارتقا است. با هر تغییر مقالاتی در این زمینه منتشر می شود. این اطلاعات برای مهندسین SEO مهم ترین گزینه است. به عنوان مثال قبلا گوگل به کلمات کلیدی META و میزان این کلمات در متن بسیار اهمیت می داد اما امروزه این کلمات اهمیت بسیار کمتری دارند. توجه گوگل به موارد بسیار زیادی معطوف شده و از مهم ترین آن ها PageRank وب سایت هاست. ارتبطا بین کلمه، عنوان سایت، میزان لینک به این سایت با آن کلمه و ... از عناصری هستند که اولویت وب سایت ها را در جستجو تعیین می کنند.
از دیگر موارد، که این روزها به شدت به ضد گوگل در ارپا تمام شده، وارسی اطلاعات شخصی کاربران گوگل است. با بررسی خواسته های شما، گوگل تلاش می کند جستجو را به خواسته شما نزدیک کند.

مطلب در این مورد گسترده و شیرین است. با جستجویی ساده می توانید مقالات مختلفی را بدست آورید.

nilofar.n

Member
آقای ساعت چی مطلبی که شما میفرمائید در مورد نتایج گوگل هست و سئوال من در مورد حدسیات گوگل هست .
وقتی که یک کلمه رو میزنید چند گزینه رو پیشنهاد میده و من مظورم من اونها هست .
یعنی قبل از شروع جست و جو
ممنون بابت توضیحات خوبت

msaatchi

Member
آقای ساعت چی مطلبی که شما میفرمائید در مورد نتایج گوگل هست و سئوال من در مورد حدسیات گوگل هست .
وقتی که یک کلمه رو میزنید چند گزینه رو پیشنهاد میده و من مظورم من اونها هست .
یعنی قبل از شروع جست و جو
ممنون بابت توضیحات خوبت

بله متوجه بودم. پاسخ من برای هر دو قسمت صدق می کند. در پاسخ هم پیشنهادات متناسبی ارائه می شود. با این تفاوت که برای پیشنهاد لغات، همانگونه که دوستان اشاره کردند، تعداد جستجوی عبارات، فاکتور مهمی است اما sort کردن پیشنهادها بر اساس همان مطالبی است که عنوان کردم. شاید برای بعضی دوستان جالب باشد، این کار از دسامبر 2004 در گوگل شروع شد و اصطلاح آن در برنامه نویسی Typeahead یا autocomplete است که گوگل این سیستم را به عنوان Google Suggest معرفی می کند.
این نکته را یادآور بشوم که شخصی سازی نتایح جستجو، منوط به فعال کردن اخذ این اجازه به گوگل بوده واینکه در هنگام جستجو شما وارد اشتراک گوگل خود شده باشید و ....

جدیدترین ارسال ها

بالا