گوشه چشمی ارباب

fery4u69

Member
سلام
یه کار برای میلاد اربابم حسین
سایز اصلی کار 30 در 10 هست که خیلی بزرگه بخاطر همین نشد که با کیفیت اصلی آپلود کنم
ولی با کمی افت کیفیت در این لینک میتونید ببینید .

توضیحات اضافه : این کار اول تو نگارخونه قرار گرفت که با لطف بچه ها توی یک روز بازدید نمره 83 رو گرفت
و با 6 اضافه به علاقه مندیها در صفحه اول سایت نگارخونه قرار گرفته .:-?

پیوست ها

• Imam Hosein Small.jpg
    Imam Hosein Small.jpg
    313.5 کیلوبایت · بازدیدها: 61

shayanboy

Active Member
جانم حسین .:neutral:
بسیار عالی ، زیبا و خوشگل شده . اجرت با امام حسین .
موفق باشی دوست جان:rose: عیدتم مبارک
شایان

E-Boy

کاربر فعال انجمن طراحی وب سایت
سلام دوست عزیز .
خسته نباشید .
زیباست ...
میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع) بر همه دوستان مبارک .
موفق باشید .

Leila Raeeisi

New Member
كارت عالي، حرف نداره ولي اگه يه خورده از رنگ هاي روشن استفاده مي كردي جالب تر بود چون عكس مربوط به ولادت دارم ميگم وگرنه در كل كار خوبيه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
با نظر Leila Raeeisi موافقم.

از همه نظر قشنگه فقط رنگهایی که استفاده کردین زیاد با موضوع ولادت همخونی نداره.

اگر رنگها روشن تر بود مطمئنا بیشتر یادآور تولد و ولادت بود.

موفق باشید.

MEGA WAVE

Active Member
دو تا مورد هست :

1- رنگ کار که به نوبه خودش واقعاً چشمگیره ولی با موضوع مناسبت نداره ( ولادت ) .

2- حرف « ن » دوتا ایراد از نظر من داره که شاید هم از عمد اینطور گذاشته باشی که بنظر من جالب نمیاد:
یکی جایی که ن به ی چسبیده توی عکس با سایز Preview نزدیک به 10 پیکسل به راست شیفت شده . ( سمت چپ این قسمت کاملاً معلومه ولی خوب سمت راستش رفته زیر پروانه ولی بازم با انحنای ن و ی این موضوع خودش رو زیاد نشون میده .

دلیل اینکه با این مورد مخالفم اینه که انسجام و لطافت منحنی رو یه دندونه مورب از بین میبره !!

نکته دو که بازم روی حرف « ن » هست انتهای حرف نون احساس میکنم یه Point زیادی داره و اگه با حذفش کنی منحنی کامل تری بهت بده .

در نهایت طرح خوبی رو ارائه کردی ، تبریک میگم.

شاد زی

fery4u69

Member
سلام
اول از همه منتقدین و مشوقین عزیز ممنونم
راستش هدف اصلیم مقایسه نظرات تو دو سایت متفاوت بود
.
من با انتقادهای بنیامین (غیر از بند 1) موافقم
در سایت ذکر شده اشکال از تایپوگرافی کار گرفته شد که قابل قبول بود
ولی در مورد رنگبندی با احترام به عقاید دوستان اصلا قبول ندارم ...
متاسفانه بررسی رنگبندی توی کارهای گرافیکی در حال حاضر بصورت سلیقه ای و از روی علایق صورت میگیره
یاد گرفتیم برای عزاداری رنگ مشکی و برای ولادت ائمه طاهر رنگهای سبز آبی سفید و گاها قرمز رو ملاک قرار بدیم
به نوبه خودم یه چیزایی از رنگ شناسی سرم میشه و میدونم که برقراری ارتباط با رنگها مستلزم فضای کاره
چرا باید شهادت اربابم حسین رو مشکی نشون بدیم در حالیکه شهادتش سبز بود ؟
چرا باید در طراحیهای عیدانه خودمون رو در تنگنای کارهای سنتی قرار بدیم ؟
تلفیق رنگهای سنتی و مدرن بهتر از دید یک بعدی به سنته ...
در این کار نقاط عطف کاملا روشنن ...
.
درست نیست لینک از سایت دیگه ای بدم ولی اگر کسی خواست میتونه نظرات رو مقایسه کنه
همین
یاحق

MEGA WAVE

Active Member
ببین فرشاد جان ، من مخالف ایده تو نیستم .

اما همونطوری که خودت هم باید خوب به اصل گرافیک ( ارتباط تصویری ) واقف باشی ، نشان دادن افکار شخص گروه یا جمعی هست به عموم یا خاص مردم .

حالا در این میان باید با الفبای تصویری ( عناصر بصری ) که رنگ هم یکی کفیات بصری هست صحبت کنیم.

نمیخوام بحث رو پیچیدش کنم و جان مطلب رو میگم :

این که شما شهادت امام حسین رو با سبز نشون بدی چون واقعاً سبز هم بوده درسته و در عین حال ایده شخصی شماست !

اما ...

وقتی شما طرحت رو به صورت تایپوگرافی و بدون هیچ تصویر سازی دیگه ای اجرا میکنی این رنگ بندی طرح هست که میتونه نشون بده این تایپوگرافی به چه مناسبتی اجرا شده ( البته نوع تایپوگرافی هم میتونه دستی بر این عامل داشته باشه که وارد این موضوع نمیشم )

به بیان دیگر :

رنگ ها هر کدوم خاصیت خودشون رو داران که با در کنار هم قرار گرفتن میتونن معنای جدید تری پیدا کنن.

تایپوگرافی شما اگر توی فروم نبود و صرفاً در یک نگار خانه یا محل دیگری به معرض نمایش قرار بگیره که شما حضور نداشته باشی و توضیحاتت رو زیرش ننویسی نشان دهنده ( سوگ ) هست تا ( ولادت ) .

مطمئناً طرح شما خودش باید صحبت کنه نه اینکه شما همه جا حضور داشته باشی و طرح رو توجیح کنی ...

پی نوشت :
من نظرات هنرمندهای دیگه رو اونجا خوندم ... خوب بود ... برای یه طراح خیلی مفیده که طرحش مورد تحسین قرار بگیره و این میتونه باعث انرژی و اعتماد بنفس بیشتری بشه برای اجرای طرح های آیندش ... اما بهتره در کنار این تشویقات مطلب جدیدی هم به اطلاعاتش و تکنیک اجراش اضافه بشه .

نکته دوم یعنی انتقاد رو توی فروم مجید آنلاین من توی سطح خوبی میبینم ... و علاوه بر صمیمیت و با نشاط بودن افراد اینجا یکی از مهمترین عواملی هست که باعث میشه تنها فروم ایرانی باشه که در مورد گرافیک ازش نظر خواهی کنم ...
چون عمومآ انتقادهایی که اینجا میشه همراه با راه کار های درست هست ...

هیچکس حتی در بینهایت کامل نیست و هنوز نیاز به آموختن داره و میتونه همیشه پیشرفت کنه ( این جوهره هر انسانی هست )

شاد زی

آخرین ویرایش:

fery4u69

Member
ببین فرشاد جان ، من مخالف ایده تو نیستم .

اما همونطوری که خودت هم باید خوب به اصل گرافیک ( ارتباط تصویری ) واقف باشی ، نشان دادن افکار شخص گروه یا جمعی هست به عموم یا خاص مردم .

حالا در این میان باید با الفبای تصویری ( عناصر بصری ) که رنگ هم یکی کفیات بصری هست صحبت کنیم.

نمیخوام بحث رو پیچیدش کنم و جان مطلب رو میگم :

این که شما شهادت امام حسین رو با سبز نشون بدی چون واقعاً سبز هم بوده درسته و در عین حال ایده شخصی شماست !

اما ...

وقتی شما طرحت رو به صورت تایپوگرافی و بدون هیچ تصویر سازی دیگه ای اجرا میکنی این رنگ بندی طرح هست که میتونه نشون بده این تایپوگرافی به چه مناسبتی اجرا شده ( البته نوع تایپوگرافی هم میتونه دستی بر این عامل داشته باشه که وارد این موضوع نمیشم )

به بیان دیگر :

رنگ ها هر کدوم خاصیت خودشون رو داران که با در کنار هم قرار گرفتن میتونن معنای جدید تری پیدا کنن.

تایپوگرافی شما اگر توی فروم نبود و صرفاً در یک نگار خانه یا محل دیگری به معرض نمایش قرار بگیره که شما حضور نداشته باشی و توضیحاتت رو زیرش ننویسی نشان دهنده ( سوگ ) هست تا ( ولادت ) .

مطمئناً طرح شما خودش باید صحبت کنه نه اینکه شما همه جا حضور داشته باشی و طرح رو توجیح کنی ...

پی نوشت :
من نظرات هنرمندهای دیگه رو اونجا خوندم ... خوب بود ... برای یه طراح خیلی مفیده که طرحش مورد تحسین قرار بگیره و این میتونه باعث انرژی و اعتماد بنفس بیشتری بشه برای اجرای طرح های آیندش ... اما بهتره در کنار این تشویقات مطلب جدیدی هم به اطلاعاتش و تکنیک اجراش اضافه بشه .

نکته دوم یعنی انتقاد رو توی فروم مجید آنلاین من توی سطح خوبی میبینم ... و علاوه بر صمیمیت و با نشاط بودن افراد اینجا یکی از مهمترین عواملی هست که باعث میشه تنها فروم ایرانی باشه که در مورد گرافیک ازش نظر خواهی کنم ...
چون عمومآ انتقادهایی که اینجا میشه همراه با راه کار های درست هست ...

هیچکس حتی در بینهایت کامل نیست و هنوز نیاز به آموختن داره و میتونه همیشه پیشرفت کنه ( این جوهره هر انسانی هست )

شاد زی

مرسی از نظرتون

"تایپوگرافی شما اگر توی فروم نبود و صرفاً در یک نگار خانه یا محل دیگری به معرض نمایش قرار بگیره که شما حضور نداشته باشی و توضیحاتت رو زیرش ننویسی نشان دهنده ( سوگ ) هست تا ( ولادت ) ."
این همون چیزی هست که من میگم
متاسفانه تا نام حسین ، علی ، مهدی و ... نوشته میشه اول اشک میریزیم بعد دعا میکنیم !
میخوام بگم چرا باید با کارهای مذهبی اینطور برخورد بشه ؟ چرا شما(شما منظورمطیف گسترده بازدید کنندس) وقتی توضیحات منو نمیبینی
شهادت رو به ولادت ترجیح میدید؟ لطفا نگید به اقتضای زمان
این ایده در ذهن همه ی ما جا افتاده که در مورد کارهای مذهبی ، دو بعدی و بعضا (توسط یک گروه افراطی) یک
بعدی به قضیه نگاه کنیم .

"مطمئناً طرح شما خودش باید صحبت کنه نه اینکه شما همه جا حضور داشته باشی و طرح رو توجیح کنی ..."
البته که قصد من توجیه نبود
نظرات خودمو در مورد علم رنگ شناسی گفتم
چون فکر میکردم میتونم در این مورد بهتر نظر بدم (چراش بمونه اگر کسی خواست میگم)

"ن نظرات هنرمندهای دیگه رو اونجا خوندم ... خوب بود ... برای یه طراح خیلی مفیده که طرحش مورد تحسین قرار بگیره و این میتونه باعث انرژی و اعتماد بنفس بیشتری بشه برای اجرای طرح های آیندش ... اما بهتره در کنار این تشویقات مطلب جدیدی هم به اطلاعاتش و تکنیک اجراش اضافه بشه ."
موافقم

"تنها فروم ایرانی باشه که در مورد گرافیک ازش نظر خواهی کنم ..."
خب برای شما مجید آنلاین اولویت نظرخواهی هست
ولی بنده به دلیل پاره ای از مسائل و دورنمای ذهنی تاریک در اینجا در وهله سوم (بعد از دومکان دیگه : سایت ذکر شده و فروم ذکر نشده (نخواهد شد ! ) به اینجا سر میزنم.
:rose:

MEGA WAVE

Active Member
این همون چیزی هست که من میگم
متاسفانه تا نام حسین ، علی ، مهدی و ... نوشته میشه اول اشک میریزیم بعد دعا میکنیم !
میخوام بگم چرا باید با کارهای مذهبی اینطور برخورد بشه ؟ چرا شما(شما منظورمطیف گسترده بازدید کنندس) وقتی توضیحات منو نمیبینی
شهادت رو به ولادت ترجیح میدید؟ لطفا نگید به اقتضای زمان

اصلاً و اصلاً به اقتضای زمان نیست که طرح شما « سوگ » رو بیشتر میرسونه تا ولادت ...
تنها و تنها دلیلش نوع رنگ طرح هست.

فرشاد جان من هم کاملاً با نظر شما راجع به اسامی ائمه موافقم ، که چرا تا میبینیم یاد شهادت یا وفات میافتیم .

همونطوری که خودت هم دیدی من توی 2 تا طرحی که برای اسامی امام علی (ع) و رسول اکرم کار کردم ... سعی کردم نگاه جدیدی به طراحی مناسبت ها کرده باشم.

....

بزار طرحت رو از نظر رنگی یکم دقیق تر ببینیم.

رنگ زرد تیره ، رساندن مفاهیم دروغ ، خیانت ، حسد ، اشتباه ، بی اعتمادی و شک است . ( دقت کن زرد تیره این خواص رو داره نه زرد روشن )

رنگ سیاه رو همه ما بخوبی میشناسیم که نماد سوگ هست . ( البته در قدیم رنگ سفید نماد سوگ بوده ). اما ماهیت سیاه سوگ هست.

تر کیب زرد و قهوه ای باعث میشه به طرحت حالت غم زده و روحانی بخشیده بشه...

پس ببین این تفکر عامه نیست که مفهوم طرحت رو بیشتر به سوگ میل تا به ولادت . این رنگبندی طرحت هست که داره این کار رو انجام میده.

شاد زی .

fery4u69

Member
Mega wave ، مشکل منم دقیقا همینه
رنگ زرد حسد و کینه و .....
نگاه سنتی به رنگها
این رو من نمیگم استاد ممیز خدابیامرز 10 سال پیش در مقدمه یکی از کتاباش (اسمش خاطرم نیست) گفته بود
که نگاهتون به رنگها رو عوض کنید

MEGA WAVE

Active Member
mega wave ، مشکل منم دقیقا همینه
رنگ زرد حسد و کینه و .....
نگاه سنتی به رنگها
این رو من نمیگم استاد ممیز خدابیامرز 10 سال پیش در مقدمه یکی از کتاباش (اسمش خاطرم نیست) گفته بود
که نگاهتون به رنگها رو عوض کنید

موضوع اول :

خوبه که من تاکید کردم : حسد و اشتباه و بی اعتمادی و شک خواص زرد تیره هستند .
رنگ زرد نماد آخرت و شگفتی و پادشاهی و سلطنت ، نور و خورشید ... زرد به بیان دیگه نشان دهنده فهم و دانایی هم هست و برای نشون دادن دانش و معرفت بکار میاد.

میبینی خواص رنگ زرد با زرد تیره خیلی فرق میکنه ...

موضوع دوم :

نگاه سنتی یا مدرن به رنگ ؟؟؟ !!!!!

میدونی این حرفت شبیه به چی میمونه ؟ مثل این مومونه که بگی من دوست دارم معنای حرف ( ب ) رو توی حروف الفبا تغییر بدم و بجای حرف ( ب ) از ( ن ) استفاده کنم ... چون میخوام متفاوت با پیشینیانم کار کنم ...

یا مثلاً بگی من میخوام یه فضای سرد رو با رنگ قرمز و زرد و نارنجی نشون بدم و فضای گرم رو میخوام با رنگ آبی سبز و .... نشون بدم چون من دید و برداشتم نسبت به رنگها نمیخوام مثل قبل باشه .

ببین فرشاد رنگ و خواص اون چیزی نیست که حاصل 100 یا 200 سال مطالعه باشه و بتونیم بگیم خوب الان این سنتی شده و باید عوض بشه !

پیشنهاد میکنم یه بار نظریه امپرسون رنگ و همچنین نظریه اکسپرسون رنگ رو با دقت مطالعه کنی .

اونوقت بهتر متوجه میشی که رنگ از همون اول آفرینش با همین خواص وجود داشتند ...
( خوب به طبیعت نگاه کن ... آسمون کی زرد و بعد نارنجی میشه ؟ زمانی جدایی خورشید از ما )
یا چرا وقتی که قراره سرسبزی و گرما بره و جاش رو به سرما بده خدا رنگ درخت ها رو زرد میکنه ؟ ( این خودش مفهوم جدایی رو توی زرد القا میکنن )

شما توی سبک ها میتونی بگی این سنتی هست و این مدرن ... ( اما برای رنگ نمیتونی لفظ سنتی یا مدرن رو بکار ببری چون سبک کمییت بصری هست اما رنگ کیفیت بصری هست )

حتماً خود بهتر میدونی به همین دلیل توی هر دوره با اقتضای زمان هر هنرمند سبکی وجود داشته که تعدادشون به بالای 30 تا میرسه ( امپرسیونیسم، کوبیسم، فوبیسم ، دادائیسم ، دیویزنیسم، پست امپرسیونیسم، رئالیسم، سورئالیسم، کانسچوار ، و ... )

ولی وقتی توی تمام این سبک ها مطالعه کنینی میبینی که رنگ همیشه یه مفهوم داشته ! فقط نوع بکار گیریش فرق میکرده مثلاً توی سبک دادائیسم ( که سال 1520 تا 1600 ) روی کار بود و بعد از مرگ فروید پا گرفت بخاطر جنگ هایی که اون زمان توی اروپا در جریان بود سبکی بود خشن ... خطوط سریع و حرکت دار و رنگ ها ناب ( رنگ خالص ) بودند.
برعکسش توی رمانتیسیسم همیشه رنگه نرم و اروم هستند

اما توی هر دوی اینها آبی یه معنی رو میده و قرمز یه معنی رو میده و سبز و غیره همه یه معنی رو میدن.

در نهایت فکر میکنم اگر مطالعاتت رو راجع به رنگ بیشتر کنی بهتر میتونی این مطالبی رو که گفتم درک کنی.

شاد زی

آخرین ویرایش:

fery4u69

Member
Mega Wave
.
.
باتوجه به این حرفتون ترجیح میدم مثل همیشه ادامه ندم
اینجا هیچکس منظور رو متوجه نمیشه فقط سعی میکنه از علامت ! و ؟ استفاده کنه .
خوش باشید

در ضمن بخاطر یادآوری مسائلی که 3 سال پیش بخاطرش تو "جشنواره گرافیک و رنگها " جایزه نفر سوم رو گرفتم ممنونم .
رجوع شود به رزومه بنده در فروم ذکر نشده (خواستید اسم فروم رو میدم)

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
mega wave
.
.
خوش باشید

در ضمن بخاطر یادآوری مسائلی که 3 سال پیش بخاطرش تو "جشنواره گرافیک و رنگها " جایزه نفر سوم رو گرفتم ممنونم .
رجوع شود به رزومه بنده در فروم ذکر نشده (خواستید اسم فروم رو میدم)

دوباره سلام
من نميخوام وارد بحث بشم
ولي فري جان فكر نميكنم مقام آوردن در جايي باعث بشه شما اينقدر از انتقاد پذير بودن دور بشيد
شما ميخواييد خلاف جهت آب حركت كنيد و به نظرم شكست ميخوري
بهتره يكم انتقاد پذير باشي،مساله بسيار سادست شما از رنگي با مفهوم كاملا خلاف موضوع در طراحي استفاده كرديد و نميخواييد اينو قبول كنيد.
به نظر من بهتره بيشتر فكر كنيد و انتقاد پذير بشيد تا لااقل پيشرفت بيشتري كنيد.
راستي شما چرا اينقدر ميخواييد بگيد من فلان جا و فلان جا مقام آوردن جمله اي از يك بزرگ:(مقام اگر ماندني بود به تو نميدادند)

fery4u69

Member
gilas

متاسفانه وقت کافی برای پاسخگویی به شما رو ندارم
ترجیح میدم با مقایسه کارها توسط افراد بی طرف جواب شما ر به قول معروف در میدون طراحی بدم

بنده با بنیامین جان یه بحث سازنده می کردیم و از دست همدیگه هم ناراحت نبودیم
اجازه میدادید این بحث بین این دو طرف ادامه پیدا بکنه
همونطور که بقیه اجازه دادن
بنیامین حرفاش کاملا صحیح هست بخصوص در مورد رنگشناسی
منتها بحث من رو متوجه نشدن من هم برای به حاشیه کشیده نشدن (شما اجازه ندادید) بحث رو ادامه ندادم
در کل نمیخوام مقامهام رو توی سر کسی بکوبم
منتها شما خودت سرتو گذاشتی سر راه بنده روی صحبتم با شما نبود
من اگر 2 تا مقام دارم بنیامینم 2 تا داره ...
یه مثل قدیمی میگه : "سعی کن هیچ وقت خودتو آدم بده نکنی !!!"
در ضمن من اگر نقدپذیر نبودم 1،2 بند دیگه ای که بنیامین نقد کرد رو قبول نمیکردم منتها نقدش منصفانه بود
شما هم ... خوش باشید
همیشه Angelic صفت بمانید
یاحق

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
×به خاطر بعضي موارد جوابمو ويرايش ميكنم×
ولي غرور چيز بديه اميدوارم شما با اين جوابتون به من آدم خوبه باشي من هيچ توهيني بهتون نكردم و در اين تاپيك فقط نظرمو دادم ولي شما هر چي خواستي گفتي...

آخرین ویرایش:

MEGA WAVE

Active Member
.
.

فرشاد جان من بعد از علامت سوال و تعجب تقریباً 15 خط توضیح دادم که دلیلش چی هست .

ببین من منظور شما رو اینجوری برداشت کردم : شما میگی میشه با یه دید تازه مفهوم و حالات اثر گذاری رنگ ها رو تغییر داد. ( مثلاً رنگ سبز جای اینکه نماد آرامش و امیدواری باشه میشه یه مفهوم دیگه بهش داد مثل تشویش و انرژی که از خواص رنگ قرمز هست )

نظر من : با این برداشت شما مخالفم ، و میگم میشه نوع استفاده از رنگ رو تغییر داد ( مثل خالص بودن و ناب بودن یا نرم و مخلوط بودن ) اما مفهوم یه رنگ در هر حالت همیشه یه چیزه و ثابته ... ( مثلاً رنگ سبز چه بصورت خالص استفاده بشه و چه بصورت طبیعی و چه به صورت ترکیبی همیشه مفهوم امیدواری و آرامش خودش رو داره )

کیفیت رنگ ثابت ( در تمامی سبکها )
کمییت رنگ و نوع استفاده بسته به نوع سبک ( مدرن - سنتی و رئالیسم - رمانتیسیسم و دها سبک دیگه ) میتونه متغییر باشه.

این حرف من نیست و یه اصله ... مثل ماهیت شب که آسمون تاریکه ولی توی روز آسمون روشنه .

حالا با این توضیحی که دادم میشه بگید منظور شما رو درست برداشت کردم یا نه ؟ و اگر نه، بجای سکوت منطقی تر اینه که از نظریات و اعتقاد های خودتون دفاع کنید.

در مورد مقام سومتون بهتون تبریک میگم و نیازی نیست لینکش رو بدی همینقدر که بگی باورت میکنم.
ولی بازم میگم نه من نه هیچ انسان دیگه ای حتی با داشتن بالاترین مقام ها نمیتونه ادعای کامل بودن رو بکنه .
و این نکته رو در نظر بگیر که وقتی یه مقام رو میاری معنیش این نیست که به تمام جزئیات و موجودیت اون موضوع واقف هستی بلکه تنها مواردی که برای سوم بودن در مسابقه نیاز بوده رو کسب کردی.

شاد زی.

جدیدترین ارسال ها

بالا