گزارش مشکلات و باگ های برنامه

For.sajjad

Member
سلام جاويد جان
من يه سوال داشتم
تو كه با mmb كار كرده بودي و با مشكلاتش در حوزه امنيت،به دليل مفسر بودن mmb آشنا بودي، چرا آپادانا رو مفسري ساختي ؟
اين مسئله در آينده ي نزديك با فراگير شدن آپادانا به مشكلي تبديل خواهد شد و در انجمن هاي آن به طور مكرر درباره آن بحث خواهد شد الان يه سري به انجمن mmb بزن ببين تو همين چند روز اخير چند تا تاپيك به خاطر اين مسئله ايجاد شده ؟ اصلا چند تا تاپيك درباره امنيت وجود داره؟نتيجه.....
كاش آپادانا كامپايلر بود
راستي اگه محل مناسبي رو براي بيان اين مسئله انتخاب نكردم ببخش والا نمي دونستم بايد كجا بزنم

JavidX

Apadana Developer
سلام جاويد جان
من يه سوال داشتم
تو كه با mmb كار كرده بودي و با مشكلاتش در حوزه امنيت،به دليل مفسر بودن mmb آشنا بودي، چرا آپادانا رو مفسري ساختي ؟
اين مسئله در آينده ي نزديك با فراگير شدن آپادانا به مشكلي تبديل خواهد شد و در انجمن هاي آن به طور مكرر درباره آن بحث خواهد شد الان يه سري به انجمن mmb بزن ببين تو همين چند روز اخير چند تا تاپيك به خاطر اين مسئله ايجاد شده ؟ اصلا چند تا تاپيك درباره امنيت وجود داره؟نتيجه.....
كاش آپادانا كامپايلر بود
راستي اگه محل مناسبي رو براي بيان اين مسئله انتخاب نكردم ببخش والا نمي دونستم بايد كجا بزنم
سلام سجاد جان

ساخت یه کامپایلر به گروه نرم افزاری تخصصی نیاز داره نه یک نفر. کامپایلر چیز ساده ای نیست که به این راحتی ها تولید بشه. ببینید امنیت اگه بیشتر روش کار بشه میتونه به شکلی در بیاد که برای کرکر ها خیلی سخت بشه.
مثلا همین vb رو ببینید، یک مفسره ، خیلی ها هم استفاده میکنن.

موفق باشی

For.sajjad

Member
بازم سلام
جاويد من هم مي دونم ساخت كامپايلر كار ساده اي نيست و يه نفر نمي تونه از عهدش بربياد اما من اين و گفتم تا يه گوشه اي از ذهنت باشه و بهش فكر كني واسه نسخه هاي ديگه (3يا4) تازه VB هم امنيتش چندان تعريفي نداره شما بيا به فكر يكي مثل دلفي باش مطمئن باش اگه از دوستانمون تو انجمن كمك بخواي خيلي ها پيدا ميشن كه تو اين كار كمكت كنن
موفقيت آپادانا آرزوي منه :rose:

Amit13

Well-Known Member
سلام
ممنون از ساخت آپادانا (مگه واسه من ساختي:lol: ، خوب راه ديگه اي واسه قدر داني ندارم:rose:)

من قسمت database آپادانا رو متوجه نشدم،نميدونم اشكال كامپيوتر منه يا كمبود اطلاعاتم.
1-مثلا چرا نميشه ركورد ساخت؟؟؟؟:-?:-?:-?

2-چرا وقتي توي اي پنجره:

attachment.php

وقتي دگمه ي add رو ميزنيم بسته نميشه؟؟:-?:-?

3-چرا وقتي دوتا ديتابيس ميسازيم،جفتش پاك ميشه؟؟؟؟:-?:-?

4- و از همه مهمتر،چرا دگمه ي edit اين صفحه كار نميكنه؟؟

attachment.php

پیوست ها

• my er in apadana 01-01.JPG
    my er in apadana 01-01.JPG
    22.7 کیلوبایت · بازدیدها: 112
  • my er in apadana 01-02.JPG
    my er in apadana 01-02.JPG
    17.3 کیلوبایت · بازدیدها: 110

JavidX

Apadana Developer
سلام
ممنون از ساخت آپادانا (مگه واسه من ساختي:lol: ، خوب راه ديگه اي واسه قدر داني ندارم:rose:)

من قسمت database آپادانا رو متوجه نشدم،نميدونم اشكال كامپيوتر منه يا كمبود اطلاعاتم.
1-مثلا چرا نميشه ركورد ساخت؟؟؟؟:-?:-?:-?

2-چرا وقتي توي اي پنجره:

attachment.php

وقتي دگمه ي add رو ميزنيم بسته نميشه؟؟:-?:-?

3-چرا وقتي دوتا ديتابيس ميسازيم،جفتش پاك ميشه؟؟؟؟:-?:-?

4- و از همه مهمتر،چرا دگمه ي edit اين صفحه كار نميكنه؟؟

attachment.php
سلام
ممنون بابت گزارش.
از بس که از این موردی که گزارش دادی تعجب کردم نزدیک بود سکته کنم. :shock:
چون تمام این مواردی که گفتی قبلا دقیقا کار میداده. نمیدونم چرا اینجوری شده. من اصلا دست به این قسمتها نذاشتم ولی خودش به هم ریخته.
دیتابیس قبلا کامل کامل تست شده بود و کار میداد. حتی مثال Database.apr هم قبلا خودم نوشتم یعنی خوب خوب تست کردم ولی الان که گفتی رفتم چک کردم دیدم نه edit کار میده، تازه وقتی یک دیتابیس رو اد میکنیم صفحه بسته نمیشه!!
به هر حال خیلی ممنون که گزارش دادی.
موفق باشی

OMiD

Well-Known Member
resize فرم :
وقتي كه فرم resize ميشه يه اشكالي پيش مياد،،،

سايز قالب ويندوز كه نوار دور فرم رو هم شامل مي شه واسه resize در نظر گرفته ميشه،
و اين نوار دور پنجره، اندازه ثابتي نداره كه بتونيم اونو هميشه به مقدار اصليمون اضافه كنيم،
توي XP با قالب اصلي ويندوز، اين عدد واسه طول شش پيكسل و واسه عرض 32 پيكسله و
اگه قالب عوض بشه اين اندازه تغيير ميكنه، و همچنين توي 7 و ويستا اين عدد فرق ميكنه.

- راستي چرا نميشه از طريق يه فرم ، فرم ديگه اي رو ريسايز كرد؟

- آيا راهي هست كه بتونيم event هاي يه كليد ديگه رو اجرا كنيم؟ (مثل runscript ) در MMB

- چرا وقتي يه ابجكت رو از يه فرم ديگه واسه تغييرات فراخوني مي كنيم بعد از اينكه پرانتز آخر رو
ميبنديم ونقطه ميذاريم، صفحه راهنما ظاهر نميشه؟
مثلا ما توي فرم 1 هستيم و:
کد:
کد:
      Obj("Text1","Form2").
به اين مثال ها توجه كنيد:

پیوست ها

• FormResize-OpA0x01.rar
    777 بایت · بازدیدها: 10
  • Call timer for resize-OpA0x02.rar
    452 بایت · بازدیدها: 8

JavidX

Apadana Developer
سلام اول اینکه مشکل دیتابیس با کامپایل مجدد حل شد بدون تغییر حتی یه خط از برنامه!!
resize فرم :
وقتي كه فرم resize ميشه يه اشكالي پيش مياد،،،

سايز قالب ويندوز كه نوار دور فرم رو هم شامل مي شه واسه resize در نظر گرفته ميشه،
و اين نوار دور پنجره، اندازه ثابتي نداره كه بتونيم اونو هميشه به مقدار اصليمون اضافه كنيم،
توي xp با قالب اصلي ويندوز، اين عدد واسه طول شش پيكسل و واسه عرض 32 پيكسله و
اگه قالب عوض بشه اين اندازه تغيير ميكنه، و همچنين توي 7 و ويستا اين عدد فرق ميكنه.

- راستي چرا نميشه از طريق يه فرم ، فرم ديگه اي رو ريسايز كرد؟

- آيا راهي هست كه بتونيم event هاي يه كليد ديگه رو اجرا كنيم؟ (مثل runscript ) در mmb

- چرا وقتي يه ابجكت رو از يه فرم ديگه واسه تغييرات فراخوني مي كنيم بعد از اينكه پرانتز آخر رو
ميبنديم ونقطه ميذاريم، صفحه راهنما ظاهر نميشه؟
مثلا ما توي فرم 1 هستيم و:
کد:
کد:
      obj("text1","form2").
به اين مثال ها توجه كنيد:
چشم موردهایی که گفتید رو رسیدگی میکنم.
- باید از تابع استفاده کنید.
- کافیه اسم شیء رو بدون هیچ چیز دیگه ای حتی دستور آبجکت بنویسید و بعد نقطه رو بزنید تا برنامه اتوماتیک خط رو بنویسه.

saadatmsg

Active Member
سلام آقا جاويد يه سوال داشتم

من وقتي پرژرو ران مي كنم ارور زيرو ميده (در هر حالتي حتي وقتي صفحه خاليه):

يعني حتما بايد sqlite 3 نصب باشه؟

پیوست ها

• Error.JPG
    Error.JPG
    12.8 کیلوبایت · بازدیدها: 19

JavidX

Apadana Developer
سلام آقا جاويد يه سوال داشتم

من وقتي پرژرو ران مي كنم ارور زيرو ميده (در هر حالتي حتي وقتي صفحه خاليه):

يعني حتما بايد sqlite 3 نصب باشه؟
سلام دوست عزیز

قبل از هر کاری، و وقتی که هیچ چیز از جمله خود دیزاینر آپادانا اجرا نیست فایل install_library.exe رو از مسیر نصب اجرا کنید و تا بسته شد اونوقت برنامه رو اجرا کنید.
باید مشکل رو حل کنه.

روی کامپیوتر خودت حتما حتما باید نصب باشه ولی روی کامپ کاربر اگه دیتابیس استفاده کرده باشی

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Rainmater

Member
Project Properties

در پنجره Project Properties وقتي مقدار ميلي ثانيه رو زياد ميدي ،مقدار ثانيه اون كه جلوش نمايش داده ميشه با قسمت هاي ديگه قاطي ميشه كه جالب نيست.
ميشه فاصله رو زياد كرد يا يه فكر ديگه كرد.!!

OMiD

Well-Known Member
در پنجره project properties وقتي مقدار ميلي ثانيه رو زياد ميدي ،مقدار ثانيه اون كه جلوش نمايش داده ميشه با قسمت هاي ديگه قاطي ميشه كه جالب نيست.
ميشه فاصله رو زياد كرد يا يه فكر ديگه كرد.!!

ممنون، رسيدگي ميشه

mehdi2477

Member
ديوايس

سلام .

استفاده از ابزار ترسیم بعد از مینیمایز کردن .

بلوک تصاویر که از دیوایس صفحه گرفته میشه بعد از مینیمایز شدن و سپس رستور شدن باید بر روی صفحه ترسیم شود . درحالی که بعد از مینیمایز شدن برنامه صفحه ترسیم پاک میشه و دیوایسی که از صفحه گرفته شده بود به طور مکرر از حافظه فراخوانی میشه ولی بر روی صفحه طراحی هک نمیشه.

فکر میکنم شی بیت مپی که روی حافظه درست میشه مشکل داشته باشه.

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام .

استفاده از ابزار ترسیم بعد از مینیمایز کردن .

بلوک تصاویر که از دیوایس صفحه گرفته میشه بعد از مینیمایز شدن و سپس رستور شدن باید بر روی صفحه ترسیم شود . درحالی که بعد از مینیمایز شدن برنامه صفحه ترسیم پاک میشه و دیوایسی که از صفحه گرفته شده بود به طور مکرر از حافظه فراخوانی میشه ولی بر روی صفحه طراحی هک نمیشه.

فکر میکنم شی بیت مپی که روی حافظه درست میشه مشکل داشته باشه.
سلام دوست عزیز

اگه امکانش هست توضیح بدید دقیقا با مینیمایز کردن چه مشکلی پیش میاد. مرحله به مرحله توضیح بدید تا باگ رو بتونم ببینم.

موفق باشید

• Like
Reactions: pcj

mehdi2477

Member
1- فرض کنید با ابزار polybezier چندتا خط روی صفحه ترسیم میکنید. خوب تا اینجا مشکلی نیست.
2-اگه قبل از دبل کلیک برنامه را مینیمایز کنیم ( با استفاده از دکمه مینیمایز و یا مثلا با فشردن کلید home + d)
بعد از رستور شدن این مشکل پیش میاد .

مثلا باید گفت در صورتی که برنامه مینیمایز شد و یا پنجره ان فعال نبود کاری مثل دبل کلیک انجام بشه.

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام
دستور IsConnected با Adsl سازگار نیست و وقتی دیسکانکتم میشم باز عدد 1 رو میده و و فقط وقتی Local Area Connection رو غیر فعال میکنم عدد 0 رو میفرسته ممنون میشم این مشکل برنامتون رو برطرف کنید

BlueMMB

Well-Known Member
سلام به دوستان .

راستش رو بخواین من یه مشکل کوچیک دیدم که مطمئنا از چشمتون دور مونده وگرنه حتما رفعش می کردین :

وقتی از قسمت هایی که تو عکس نشون دادم استفاده می کنم دیگه Ctrl + Z کار نمی کنه .

پیوست ها

• Apadana.jpg
    Apadana.jpg
    41.6 کیلوبایت · بازدیدها: 9

ghooly1

Member
سلام.
در يك آبجكت Text نميشه از سيمبول هايي كه با استفاده از Alt+number ايجاد ميشه استفاده كرد.به جاي سيمبول ها علامت سوال(؟)
مياد.البته شايد اين مشكل مال كامپيوتر من باشه چون در Mmb هم همينجوره.اميدوارم منظورم رو واضح گفته باشم.

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
نميشه يك فرم با نام Audio name ايجاد كرد.
این باگ برنامه نبوده که تو این قسمت ایجادش کردین چون کلا تو تمامی زبانهای برنامه نویسی نمیشه یک نام با کارکتر Space برای فرم گذاشت.

OMiD

Well-Known Member
سلام.
در يك آبجكت Text نميشه از سيمبول هايي كه با استفاده از Alt+number ايجاد ميشه استفاده كرد.به جاي سيمبول ها علامت سوال(؟)
مياد.البته شايد اين مشكل مال كامپيوتر من باشه چون در Mmb هم همينجوره.اميدوارم منظورم رو واضح گفته باشم.

دقیقا مشکل از encoding سیستمتون هست، البته بعضی از زبان ها هم این symbol ها رو به خوبی پشتیبانی نمیکنند

جدیدترین ارسال ها

بالا