کی می خواد ++c یاد بگیره

shr6557

Member
سلام
من یه تاپیک دیدم برای اینکه گروهی بشنیم c یاد بگیریم
حقیقتش یه سری از دوستاها مدرسه داریم اینکارو میکنیم من چون بلدم برای بچه ها تمرین می نویسم مشکلاتشون رو حل می کنم
سیستم کار ما اینکه تصمیم داریم ++c رو بخونیم و بعدش بریم سراغ vc.net البته این کار رو الکی نمی کنیم هدف داره ، با افراد صاحب نظری برای اینکار صحبت شده
حالا من می تونم همون کار رو به صورت موازی برای این سایت انجام بدم و با هم بخونیم
سیستم ما در خوندن ++c به این شکل هستنش که یه کتاب رو همه تا جایی که مقرر شده می خونن و بعدش من سوالات رو برای بچه ایمیل می کنم
هر کی هم هر مشکلی داشت زنگ می زنه از من می پرسه
اگر بخواهیم همین کار رو در اینجا انجام بدیم باید یه سری تغییرات در اون بدم من این سیستم رو پیشنهاد می کنم که من هر روز یه نکته یا یک مسئله مطرح می کنم شما هم برین روش فکر کنید سوال هم داشتید من در خدمتم فکر کنم که چیز خوبی بشه
کتاب هم بهتون معرفی می کنم
اکر مبتدی هستی کتاب برنامه نویسی و حل مسئله با ++c انتشارات دانشگاه تهران
اگر نه یه چیزهایی بلدی کتاب آموزش ++c انتشارات دانشگاه هرمزگان رو پیشنهاد می کنم
برام بگین که در نکات و مسائل رو در چه سطحی بگم
فعلا

saalek110

Well-Known Member
من هستم تا آخرش

سلام و با تشكر.
من پايه ام تا آخرش. و هر نوع همكاري حاضرم بكنم. چون عاشق يادگيري سي هستم.
فقط كتاب را هنوز ندارم. اگر جانشين يك سايت باشه يا يك جوري تصوير ارسال بشه... من در تايپ و صفحه بندي وقت مي گذارم. اگر نه هم ، يك فكري شايد بشه كرد.

رفع اشكال و تمرين بهترين راه يادگيري است.
من كمي در سي تمرين كرده ام ولي كلاس ابزاري قوي است كه خيلي كارهاي سنگين با آن ساده مي شود.

منتظر خط دهي شما هستم.

saalek110

Well-Known Member
سلام.
بلدم يك برنامه ساده بنويسم
با توابع كار كنم
استراكت و يونيون و
يه چيزايي ديگه مثل پشته و ...
......

MnavidM

Active Member
سلام.

من فعلا چیزی نمیگم .

منتظر میشم ببینیم دوستان چه نظری دارند.

موفق باشید.
نوید.

golab

New Member
آقا یه بزرگواری لطف کنه یه تو ضیحاتی در مورد c , ++c , #c بده بلکه بدونیم تفاوتاشون چیه شباهتاشون چیه بالاخره این که کدومو کارکنیم بهتره

آخه هر روز یکی میاد میگه سی کار کنیم یکی دیگه سی پلاس پلاس
من از یه بنده خدایی شنیدم که سی شارپ خیلی توپه
والا ما که گیج شدیم اگه یکی این بحثو تشریح کنه تاقضیه روشن بشه خیلی عالیه
در ضمن اینم بگم هر کدومش که باشه ما هستیما تا آخرش فقط نمی دونم کدومش بهتره
مچکرم

saalek110

Well-Known Member
سلام دوست عزيز.
تا بزرگواري بياد ، من كه كوچيكتون هستم يك كم توضيح بدهم. اگه غلط گفتم بزرگواران اصلاح مي كنند.
سي پلاس پلاس
همان سي است با يك جزئي تغييرات.
ولي تغيير مهم اينه كه سي پلاس پلاس به كلاس مجهزه. يعني كاملا شي گراست.
اگه شي گرايي نمي دوني چيه بگو توضيح بدهم.
شي به هر چيزي مي گويند كه صفات و رويداد و متد داشته باشه.
سي شارپ هم شرمنده نمي دونم چيه.
.

shr6557

Member
c می شه گفت قوی ترین برنامه نویسی هست که قضیه اختراع اون برمی گرده اگه اشتباه نکنم به ساخت سیستم عامل linux (فکر کنم) که این سیستم عامل رو با assemely طراحی می کردند در این میان آقای ... (اسمش یادم نیست) برنامه قدرتمند سی رو برای ساخت این سیستم عامل طراحی میکنه این سیستم عامل 90 درصدش با سی نوشته می شه دلیل این که این سیستم عامل اسمش سی هست اینکه بعد از برنامه نویسی B به وجود آمده
++c هم از c متولد شده و مفاهیم مهمی مانند شی گرا ، کلاس ، ارث بری توش هست از اون جا که این مفاهیم در برنامه نویسی ویژال وجود داره و ما بعد از سی می خواهیم ویژال سی ++ رو بخوانیم بهترین گزینه ++c هست
ولی #c یا همون سی شارب ااین از نوادگان سی هست و به این هدف به وجود آمده که برنامه ای باشد که راحتی ویژال بیسیک را داشته باشد و در عین حال از قدرت سی هم بر خوردار باشه
حالا حتما می گید خوب بریم این رو بخونیم من هم به شما می گم برای اون هدفی که داریم یعنی خواندن ویژال سی بعد از سی ++C بهترین گزینه هست
فعلا

saalek110

Well-Known Member

دوست گرامي shr6557 ، من و golab پايه يادگيري هستيم. خواهشا تمرين بديد حل كنيم. اگر هم اينجا نميشه ، محيط را سريعتر تعيين كنيم. هر كس هم خواست بپيوندد ، بايد شرايط كار راقبول كند. منظور فعاليت و تمرين و پاسخه.
.

آخرین ویرایش:

shr6557

Member
سلام
من که حرفی ندارم ولی فکر می کنم اگر افراد بیشتر بشن بهتر فکر کنم یه کم صبر کنیم بهتر باشه

saalek110

Well-Known Member
محيط كار

هدف استفاده درست از ابزارهاي اينترنتي است. تاپيك نوعي روحيه رخوت و به فردا افكندن تمرين را ايجاد مي كنه. يك گروه ياهو ميتونه تداعي كلاس درس باشه.
مديريت انجمن در جريان است. مي خواهيم تركيبي از ابزارهاي اينترنتي را استفاده كنيم. تاپيك ، گروه ياهو و هر چيزديگري كه لازم شد مثل وبلاگ يا كنفرانس چت. و دوست جديدمان حكم محور خط دهي را دارد. و من از ايشان مي خواهم كنترل كار را به دقت به دست گيرند.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member

mikhak ، سينا جان به همه دوستان سلام رساند و گفت دلش براي همه تنگ شده.

کد:
[left][color=red]
Life[color=blue] [color=black]*[/color]free[/color] = new Life[color=black](const long[/color] [color=green]OpenSource[/color][color=black]);[/color]
[/color][/left]

.

آخرین ویرایش:
سلام.
دوستان یک بار یک تاپیک C رو انتخاب کردید . من با اینکه خودم تخصصم رو C++ , #C کار میکردم به نظر جمع احترام گذاشتم و در نوشتن مقالات C شرکت کردم. من الان هم خوشحالم هم ناراحت. از این خوشحالم که در چیزی که دوست دارم یاد بگیرم (#C) شروع به کار میکنیم و میتونم در مسئله ی ++C هم خیلی کمک کنم. اما از این ناراحتم که از این بام به اون بام می پریم . من از ++C و #C استقبال میکنم و امیدوارم این آخرین عوض کردن تاپیک باشه :) برای پایه ای خوندن پیشنهاد من هم شروع کردن از ++C است و از طرح سوال هم استقبال میکنم . هم خودم یاد میگیرم هم در حل تمرین کمک میتونم بکنم. از استفاده از تمامی ابزارهای اینترنتی هم استقبال میکنم :) راستی از Google Groups هم میتونیم استفاده کنیم . من زبان های Visual هم کار کردم، #C هم تا یه جاهایی خوندم . خلاصه همه جوره پایه ی یاد گرفتن و شاگردی اساتید در آموزش بقیه ، هستم .

saalek110

Well-Known Member
سلام.
استرانگر عزيز ، تاپيكي در كار نيست . گروهي ساخته مي شود براي حل تمرين.
تاپيك آموزش سي همان است.
اين گروه براي زمان بندي تحويل كاراست.
ممنون كه باعث شفاف سازي شديد.
مي خواهيم افراد چاچوب كاري بهتري داشته باشند و محيط آرام تري را در اختيار داشته باشند ،
.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
گروه هنوز ايجاد نشده، زيرا نظر مديريت انجمن شرط است.
و من بي موافقت ايشان كاري نمي كنم.
اگر ايشان موافقت كردند، در انتخاب ياهو و گوگل بحت مي كنيم. فعلا بحث متوقف تا همين جا.

.

MnavidM

Active Member
سلام.

ممنون از همه دوستان .

ببینید چند مسله باید اینجا روشن بشه :

1- هدف از ایجاد این گروه چیه ؟
2- چه کار هایی در این گروه انجام میشه (مثلا فقط به صورت سوال و جواب هست یا آموزش جدا هم هست).
3- چه دوستانی و تا چه حدی در براورد کردن اهداف کمک خواهند کرد (که البته به مرور زمان تعداد افراد بیشتر میشه)
4- چرا در خود MajidOnline این کار رو نکنیم.
5- گروه در Google باشد یا Yahoo .
6- و چند مورد دیگر که بعدا خواهم گفت.

سوالات بالا تا حدودی جوابشون معلوم هست اما می خوام جوابی برای هر کدوم از اون ها داشته باشیم که اگر کسی اون اهداف رو دید بدونه ما داریم چی کار می کنیم و به روشی درست به ما بپیونده .

موفق باشید.
نوید.

saalek110

Well-Known Member

با سلام.
و با تشكر از مديريت انجمن كه باز هم مثل هميشه ما را ياري كردند.
اول بگويم كه اين كار براي اولين باره كه مي خواد آزمايش بشه و خيلي چيزها هنوز مشخص نيست. و هنگام كار معلوم مي شود.
اما با وجود اين قضيه سعي مي كنم به سئوالات شما با حداكثر توان پاسخ دهم.
من با صحبتهايي كه با دوست جديد كردم ، ايشان نظرشون اين بود كه با هر كس در هر سطحي كه هست كار بشه. پس ميشه گفت آموزش نيست. بلكه تمرين است و ارائه تكاليف. شايد دوستان ديگر بخواهند راجع به سطح دانش ايشان بدانند يا ميزان تجربه در تدريس. ولي بايد بدانيد كه در همين تالار به جز ايشان افرادي هستند كه از دانش بالايي برخوردارند ولي مهم ايجاد چاچوبهاي عملي براي ارتباط است.
اين چارچوبها ار نظر من بسيار مهم است. زيرا هم ما با سواد داريم ، هم جوياي يادگيري ، ولي يك حلقه مفقوده در اين ميان باعث قطع ارتباط است.
اين گروه اگر بتواند اندكي در برداشتن فواصل كمك كند ،كار بزرگي صورت گرفته.
اما چرا در تاپيك نه؟
پاسخ: مطلبي براي ارائه وجود ندارد كه در تاپيك ارائه شود. اگر بود در همان تاپيك كه دوستان مقاله مي زنند ، حتما ارائه خواهد شد. اين گروه فقط شبيه سازي يك كلاس درس است. گاهي با mail گاهي پيام خصوصي ، گاهي كنفرانس چت.
اما اين كه چه افرادي در اين كار سهيمند؟
من وسواس زيادي دارم در شيفت از يك استاد به يك استاد. زيرا خيلي قضيه حساس است. پس يك استاد كل معين مي كنيم كه چون مبتكر اين طرح خود دوستمان است ، ايشان اين نقش را دارند. البته شايد بعضي دوستان بالاتر از ايشان توانايي داشته باشند ولي اين كار فقط براي نظم است و مي دانم كه حرف مرا دوستان درك مي كنند. چون اگر در مرحله پاس دادن ، رنجشي ايجاد شود ، كلا انگيزه ها مي خوابد. پس بگذاريد يك نفر خط دهي كل را انجام دهد و به موقع از كمك ديگر دوستان استفاده خواهد كرد.
من خودم نقشم ، فقط يادگيرنده است. و از مديريت محترم خواهشمندم در گروه عضو شوند. چون با صحبتهايي كه من با علاقه مندان كردم ، ايشان خواستار وفاداري به تالار بودند. و سمبل وفاداري حضور مدير تالار است.
اما راجع به ياهو يا گوگل.
اولا بايد با نظر جمع باشد. اما نظر خود من ياهو است. چون با آن آشنايي دارم و چون جلسات چت هم ترجيحا با ياهو مسنجره و خيلي دوستان هنوز با گوگل خو نگرفته اند و ..
ادامه بحث را به شما مي سپارم.
با تشكر.
.

آخرین ویرایش:

MnavidM

Active Member
سلام.

خوب پس حالا ما منتظر می مانیم تا جناب shr6557 روش و نحوه کار و بقیه کار های را مشخص کند.

موفق باشید.
نوید.

shr6557

Member
سلام
من فکر می کردم که این موضوع رو مطرح کنم دیگه حداقل یه 5 - 6 نفری میان ولی فکر کنم الان فوقش 3 نفر امده باشن ولی خوب چون مدیر انجمن گفتن شروع کنیم شروع می کنم ببنیم اگه گرفت ادامه می دیم
قصد داشتم که روش کار این باشه که سوال طرح کنیم روی جوابش بحث بشده بهترین فکر می کنم بهترین کار در یاد گرفتن برنامه نویسی بحث روی یه مسئله و دین الگوریتم های متفاوت از اون مسئله هست
تا حالا مشکلم این بودکه سطح بچه ها رو نمی دونستم الان هم درست نمی دونم ولی فکر می کنم که خیلی پایین نیباشه برای همین یه سوال جالب رو مطرح می کنم که در عین حال خیلی نیاز به دانستن دستورات پیچیده سی نداشته باشه و تنها فکر بخواد
نگاه کنید فقط می خوایم که از کاربر دو مقدار بگیریم و این دو مقدار را در دو متغیر بریزیم و آنوقت بدون آنکه از متغیر دیگری استفاده کنیم(متغیر سومی) مقدار این دو متغیر را جابه جا کنید
فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا