کینکت انقلابی در زمینه ی گرافیک کامپیوتری

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
کینِکت انقلابی در زمینه ی گرافیک کامپیوتری

بسیاری از ایده ارائه کینکت روی کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها حسابی هیجان زده شده اند و کارهای اعجاب انگیزی همچون کنترل و کار با ویندوز ۷ و ۸ توسط حرکت دستان و انگشتان را متصور می شوند. اما همه اینها در مقابل پروژه تحقیقاتی کینکت فیوژن مایکروسافت که قصد دارد رابط کاربری صوتی و حرکتی جدیدی را به محیط بازی ها و برنامه ها بیاورد، بیشتر شبیه یک سرگرمی کودکانه می مانند.​
دلیل انتخاب نام fusion برای پروژه مایکروسافت این است که قرار است داده های سه بعدی را با نقشه اتاق و دستورات حرکتی در یک کینکت ساده ۱۵۰ دلاری با هم ترکیب کرده و نتایج قابل توجهی را خلق کنند. کینکت فیوژن نه تنها حضور شما در اتاق را تشخیص می دهد، بلکه حجم بدن شما و تمام اشیاء داخل اتاق را تشخیص داده و یک تصویر سه بعدی کامل از آن می سازد.
حتما تصویر خیلی جذابی از کار درمی آید، اما اپلیکیشن هایی که با کینکت فیوژن کار می کنند، می توانند با اطلاعات دریافتی کارهای خارق العاده ای انجام دهند. برای مثال مایکروسافت در یک نمایش آزمایشی با استفاده از نرم افزار ویژه ای، کینکت فیوژن را تبدیل به یک اسکنر سه بعدی کارآمد کرد. و وقتی نتیجه جالب می شود که کار اسکن به صورت همزمان انجام شده و به جای یک عکس سه بعدی، در حقیقت یک ویدیوی سه بعدی زنده داشته باشیم که می تواند با اشیاء مجازی در تعامل باشد.

Kinect-FusionThumbnail.jpg

پیشنهاد می کنم در ادامه مطلب ویدیوی دموی این محصول را که در CES 2012 به نمایش در آمد، ببینید و آنگاه از تصورات و خیال بافی های تان برای آینده این پروژه و کاربردهایش برای مان بگویید.
مشاهده ویدئو
منبع : نارنجی

آخرین ویرایش:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
کسی نظری نداره درباره ی این موضوع؟
به نظر من که به قیمتش می ارزه و هر وقت واسه pc اومد من یکی مطمئنن میخرمش،ورژن xbox 360 الان حدود 200 هزار تومن هست

unknown_i3oy

Well-Known Member
راستش من در مورد کینکت شندیم که یک گروه مشهدی تونسته یک برنامه بنویسه و از کینکت برای موشن کپچر Motion Capture استفاده کنه .....

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
تو یوتیوب کلیپ زیادِ که از کینکت برای موشن کپچر استفاده کردن،منم دیدم حرکات شخصیت ها قابل قبول هست،از گروه مشهدی من چیزی نشنیدم و تو کشورهای دیگه خیلیا انجام دادن و لینک اسکریپت و کارایی که باید انجام بدی رو منتشر کردن که یه سرچ کنی پیدا میکنی،احتمالا اون ها هم از همون استفاده کردن
الان دنبالش نری بهتره چون دردسر داره،من منتظرم نسخه ی پی سی بیاد.خود مایکروسافت قراره یه پکیج نرم افزاری با کینکت نسخه ی پی سی منتشر کنه که اکثر قابلیت ها رو در اختیار ما قرار میده،باید صبر کرد

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
حتماً نیاز به کینکت نیست من با dslr هم تونستم موشن کپچر درست کنم از روی یک اموزش البته این یکم کار را اسونتر میکنه

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
دیدن این هم خالی از لطف نیست .
به کار گرفتن کینکت برای ریگ کردن در افتر افکت /

جالب بود حسین جان
لینکو درسش کن یه صفحه ی مجید آنلاین باز میشه میگه صفحه رو پیدا نکرد،ولی من ادامه ی لینک (بعد از مجید آنلاین تو آدرس بار) رو کپی کردم بالا اومد

جدیدترین ارسال ها

بالا