کیفیت دوربین (برای شبکه pmc )

FARIDNAJAFY

Member
از آقایون درخواست دارم که در مورد کیفیت و استاندارد های مورد قبول شبکه پی ام سی توضیح بدن و اینکه

آیا با دوربین pd170 سونی میشه اقدام به تهیه کلیپ برای این شبکه کرد؟

ایا این دوربین امکان ضبط 16:9 رو داره؟

کیفیت HD HDV DV با هم چه تفاوت هایی دارن و این دوربینی که گفتم توانایی ضیط به کدام یک از اینها رو داره؟

پیشاپیش مرسی!

omid_hr

New Member
اين دوربيني كه گفتي كيفيتش فوق العاده است،براي كار كليپ هم خوبه ولي با فرمت hd تصوير نميگيره در ضمن چون استاندارد لنز اين دوربين 4:3 هستش موقعي كه بخواي 16:9 تصوير بگيري تصويرت يكم دفرمه ميشه

Iverson

Active Member
خب Pixel Aspect Ratio تصویر فرق میکنه، اگر به نقل از دوستمون بخوای 4:3 رو به 16:9 تبدیل کنی فاصله خطوط رعایت نمیشه و تصویر کشیده و دفرمه میشه

درباره DV هم بگم رزولیشن 576*720 هست البته برای نوع PAL و برای NTSC رولیشن 480*720

HDV هم از 720*1280 هست با فریم ریت 29.97 تا 24 فریم ریت و با کیفیت 1280*1920 با 29.97 فریم ریت هست تا 25

البته فکر کنم Pixel Aspect Ratio از برای رزولیشن 720 مقدار (Square Pixels(1.0 هست و برای رزولیشن 1080 مقدار HD Anamorphic 1080(1.333)PAR هست

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
pd 170 سونی یه دوربین قدیمی و DV هست و پیشنهاد می کنم تا می تونید از این دوربین استفاده نکنید .
تو این رده دوربینها می تونید از z1 یا z7 ویا ex1 استفاده کنید که قطعا نتیجه بهتری می گیرید .

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام دوست عزیز
رفقا توضیحات خوبی دادند،الان بهترین دوربین توی رنج قیمت متوسط که هم خروجی خوب و رضایت بخشی بهتون بده x3 سونی هستش
کار کردن باهاش به آدم نیرو میده،دوربین 170 نهایتا dv cam بهتون خروجی میده،مال گزارش های پرتابل هست،به لحاظ محکم بودن و سادگی منو ها توی ایران مورد استقبال قرار گرفته

hosein0251

استاندارد pmc برای پخش . پال Pal هست در اصل . در آخر باید aspect ratio 4:3 رو استفاده کنید نه 16:9 .
خیلیا اینو مد نظر قرار نمی دن و گوشه های تصویرشون موقع پخش از بین میره به خاطر تبدیل 16:9 به 4:3 .

استاندارد pmc برای پخش . پال Pal هست در اصل . در آخر باید aspect ratio 4:3 رو استفاده کنید نه 16:9 .
خیلیا اینو مد نظر قرار نمی دن و گوشه های تصویرشون موقع پخش از بین میره به خاطر تبدیل 16:9 به 4:3 .

عزیزم اینو انداختیا :)
از اونجایی که تصویر اچ دی کلا روی 16:9 سواره
وقتی اتفاقی که شما گفتی انجام میشه که بیننده از تلوزیون به جای ال سی دی استفاده کنه
که جدیدن بعضی شبکه ها این قدرت تشخیص رو پیدا کردن و تصویر کوچک میشه تا چیزی از بین نره
مثلا ام بی سی ها :green:
شرمنده من رو نطق شما نظر دادم :rose:

hosein0251

عزیزم اینو انداختیا :)
از اونجایی که تصویر اچ دی کلا روی 16:9 سواره
وقتی اتفاقی که شما گفتی انجام میشه که بیننده از تلوزیون به جای ال سی دی استفاده کنه
که جدیدن بعضی شبکه ها این قدرت تشخیص رو پیدا کردن و تصویر کوچک میشه تا چیزی از بین نره
مثلا ام بی سی ها :green:
شرمنده من رو نطق شما نظر دادم :rose:
عزیز من "انداختی" چه حرفیه میگی !!!:shock::shock::snap::green:
اون سایزی که اکثر شبکه ها از جمله pmc , gem , .. برای ما می فرستن و رسیور دریافت می کنه 720 *576 هست و قطعا تصویر HD 16:9 نمیفرسته . (شبکه های HD یه خاطر هزینه های سنگین اجاره و ... به صرفه نیست براشون و تعداد این شبکه هایی که HD برامون میفرستن خیلی کمه )
LCD خونه ی شما هم اتوماتیک Scale می کنه (به 16:9 عریض ) تا از تمام پنل LCD استفاده بشه ) و شما فکر میکنید شبکه اتوماتیک تشخیص داده تلویزیون شما چی هست . فکرشو بکن شبکه برای هر تلویزیون بیاد تشخیص بده !!!!!!!!!!!!!! ( از تنظیمات LCD تون می تونید بگید scale نکنه تا ببینید چه چیزی داره براتون در اصل میاد )
ویدئویی که به دست شبکه میرسه ، خود شبکه اونو به فرمت و Aspect ration و همینطور فریم ریت مخصوص خودش تبدیل میکنه و بعد می فرسته روی آنتن
ال ان بی ای که شما دارید عملا قابلیت SEND نداره و فقط و فقط resieve دارید ، و تو این نظریه جدیدی که شما میگید،:shock: چون باید اطلاعات تلویزیون برای شبکه دوباره ارسال بشه تا به شبکه بگه شما چه تلویزیونی دارید ،که به هیچ وجه همچین چیزی وجود نداره . :green:

اصل ویدئو sd هست ولی فکر می کنید عریض داره براتون ارسال میشه
سیگنال اول به رسیور میاد و بعد به تلویزیون و از ایین خبرا نیست ((فعلا)) (فعلا شبکه ها میتونن چند نوع صدا و زیرنویس رو همزمان همراه سیگنال بفرستن که هر کدوم رو خواستیید شما خودتون انتخاب میکنید نه اینکه شبکه تشخیص بده شما چی می خواهید .. (فکر کنم هنوز هم متوجه نشدی ) :wink::green:
عمده مردم فکر می کنن تصویر عریض فقط و فقط HD , Full HD میشه و بس ، شما می تونید سایز ویدئوی نهاییتون 1080*1920 و aspect ration PAL رو همزمان با هم داشته باشید و هیچ مشکلی نداره

پسر خوب قبل از اینکه پست بزنی خوب خوب تحقیقاتو بکن و بعدش پست بزن تا یه موقع خدایی نکرده دیگه بچه ها بتونن روی پست هات اطمینان کنن . :lol::rose:( این یه توصیه دوستانه هست ) :wink:
مجبور شدم یه سری اطلاعات هم در مورد نحوه ارسال و دریافت امواج هم بنویسم که این موقع صبح(5:08 صبح ) نوشتن برام خیلی سحته ولی مجبور شدم :shock:
از روی حدس و گمان خودت قضاوت نکن
خوب شد قاضی نیستی وگرنه اول حکم اعدامو میدادی و بعد تحقیق میکردی :green:
موفق باشی :cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا