کند کار کردن سیستم

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
سلا م دوستان
حدود 1 سالی میشه یه سیستم برا شرکت جمع کردیم در حدود 4 میلیون قیمتش شد
مشخصات
Core i7 930 2.80 GHZ
NVIDIA Geforce GTX 465x2
Asus P6T SE
RAM Crucial 24 GB 1333
Win 7 64bit (تازه نصب کردم پس نمیتونه از ویندوز باشه)
حدود 4 گیگ رو گراف شیر کرده ولی تو مشخصات سیستم رم رو 16 GB نشون میده
با توجه به مشخصات نباید کند کار کنه ولی بعضی وقت ها خیلی کند میشه،(مخصوصا تو اتوکد 3 بعدی ) به نظرتون دلیلش چیه؟

آخرین ویرایش:

مدیر انجمن‌ها
درایو اصلی را فایل های اضافیش پاک کنید ممکن از اون باشه
پاک کردم از این نظر مشکلی نداره:rose:

برا 16 نشون دادن امروز با کلی آزمون خطا مثل اینکه یکی از اسلات های رم خراب شده، ولی کند کار کردن دلیلش فکر نکنم این باشه !!؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
فن پاور را هم یک نگاه بکنید ممکن از اون هم باشه دمای سیستم که بره بالا خودش باعث کند شدن میشه یک برنامه برای تست دمای قطعات

پیوست ها

• hwmonitor-pro_1.12-setup-en.rar
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 68

مدیر انجمن‌ها
فن پاور را هم یک نگاه بکنید ممکن از اون هم باشه دمای سیستم که بره بالا خودش باعث کند شدن میشه یک برنامه برای تست دمای قطعات
دما رو هم چک کردم بیشتر از 35 نمیشه، فن کیس بزرگه و به خوبی داره خنک میکنه، احساس میکنم از مچ نبودن قطعات باید باشه ولی نمیدونم چی!

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام
سلام
ببرش شرکت مازستا ، من سیستم رو بردم سرعتش دو برابر شد.
هم برات اور کلاکش می کنن هم اینکه اگر موردی داشته باشه درستش می کنن.
انیم سایتش www.dfm.ir
موفق باشی دستگاه خوبی داری
دوست عزیز به مقدار توضیح بده.شما همیشه میای میگی ببرین شرکت مارستا و ....
اما هیچ وقت توضیح ندادین. هیچ وقت جواب درست و حسابی هم نمی دید.
من احتمال میدم مثل دوست عزیزمون نوید که نماینده فروش سایت آلبالو بود با توجه به تشابه اسمی شما و سایت مازستا همین حدس رو در باره شما میزنم.
دوست عزیز اگه اینطور باشه هم هیچ اشکالی نداره.اما تمامی پست های شما جنبه تبلیغاتی داره.اینجا یه مکان علمی هست.
یه بخش هم برای تبلیغات داره.می تونین با مدیریت سایت تماس بگیرین شرایط تبلیغات رو هم میگن خدمتتون.
اطلاعات خوبی دارین؟ خوب در اختیار دیگران بزارید.
در مورد سرعت 2 برابر شدن سیستممتون.وقتی میتونین چنین ادعایی داشته باشین که زمان رندر 4 ساعته بشه 2 ساعت.
واگرنه باز شدن پنجره ویندوز هیچ سندی برای 2 برابر شدن نمی شه.
تمام دنیا تو رنکینگ ها و بنچ مارک سعی در اورکلاک هستن حداکثر به توان 30 درصد یا یه ذره بیشتر دست پیدا میکنن.مگر شرایط آزمایشگاهی با نیتروژن مایع که اورکلاک های خاص هست.
شرکت مازستا محترم حتما جادوگری بلدن که 2 برابر میکنن
شما تو کار فرای بنده اومدین گفتین که سیستم فرای مازستا رو خریدین.پس اگه اون رو 2 برابر کرده باشن چند میلیونی جلو افتادین.پیشنهاد میکنم چندبار دیگه هم ببرین تا 100 برابر بشه.
خواهشن برای مطالب علمی پست بزنین.
با تشکر فراوان
تایماز جان مطمئنا همون اسلات کارو خراب کرده
ببین یه مثال ساده بزنم
بعضی وقتا میخوای یه dvd رایت کنی.سیستم لش میشه.مثل سیستم خودم با 16 گیگ رم.
بعد می بینی که چون فلان درایور هارد و ساتا تعریف نشده به اتوبان رو در نظر بگیر.کلش رو رایت میگیره.خیلی خنده داره اما واقعی هست
رم چیز کمی نیست.وقتی میگی یه قطعه خراب هست مطمئنا همون داره مرض میریزه.

مدیر انجمن‌ها
سلام

دوست عزیز به مقدار توضیح بده.شما همیشه میای میگی ببرین شرکت مارستا و ....
اما هیچ وقت توضیح ندادین. هیچ وقت جواب درست و حسابی هم نمی دید.
من احتمال میدم مثل دوست عزیزمون نوید که نماینده فروش سایت آلبالو بود با توجه به تشابه اسمی شما و سایت مازستا همین حدس رو در باره شما میزنم.
دوست عزیز اگه اینطور باشه هم هیچ اشکالی نداره.اما تمامی پست های شما جنبه تبلیغاتی داره.اینجا یه مکان علمی هست.
یه بخش هم برای تبلیغات داره.می تونین با مدیریت سایت تماس بگیرین شرایط تبلیغات رو هم میگن خدمتتون.
اطلاعات خوبی دارین؟ خوب در اختیار دیگران بزارید.
در مورد سرعت 2 برابر شدن سیستممتون.وقتی میتونین چنین ادعایی داشته باشین که زمان رندر 4 ساعته بشه 2 ساعت.
واگرنه باز شدن پنجره ویندوز هیچ سندی برای 2 برابر شدن نمی شه.
تمام دنیا تو رنکینگ ها و بنچ مارک سعی در اورکلاک هستن حداکثر به توان 30 درصد یا یه ذره بیشتر دست پیدا میکنن.مگر شرایط آزمایشگاهی با نیتروژن مایع که اورکلاک های خاص هست.
شرکت مازستا محترم حتما جادوگری بلدن که 2 برابر میکنن
شما تو کار فرای بنده اومدین گفتین که سیستم فرای مازستا رو خریدین.پس اگه اون رو 2 برابر کرده باشن چند میلیونی جلو افتادین.پیشنهاد میکنم چندبار دیگه هم ببرین تا 100 برابر بشه.
خواهشن برای مطالب علمی پست بزنین.
با تشکر فراوان
تایماز جان مطمئنا همون اسلات کارو خراب کرده
ببین یه مثال ساده بزنم
بعضی وقتا میخوای یه dvd رایت کنی.سیستم لش میشه.مثل سیستم خودم با 16 گیگ رم.
بعد می بینی که چون فلان درایور هارد و ساتا تعریف نشده به اتوبان رو در نظر بگیر.کلش رو رایت میگیره.خیلی خنده داره اما واقعی هست
رم چیز کمی نیست.وقتی میگی یه قطعه خراب هست مطمئنا همون داره مرض میریزه.

ممنون عارف جان
حتما بعد درست کردن ایرادشو میگم همینجا، راستی نظرت راجع به این سیستم چیه :)

مدیر انجمن‌ها
آقا سیستم رو بردم برا تعمیر گفتن که رم با مادربورد مچ نیست!، جالب اینجاست که رم ها تو کانال a اصلا کار نمیکنه ولی تو کانال های b و c کار میکنه!
کسی توضیحی داره؟

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام تایماز جان

شرمنده دیر جواب میدم .

شما تمام 6 اسلات رم رو روی مادربرد پر کردید ؟
مادربردهای سری 1366 دارای 6 اسلات رم هستند که ترتیب چینش رم ها روی این مادربردها مهم هست .
یعنی باید دفترچه اون رو بخونید تا ببینید اول کدوم ست Set رو باید پر کنید . شما روی این مادربرد 2 ست 3 تایی دارید که عموماً اولین ست همون نزدیکترین به سوکت مادربرد هست .
اول رمها رو روی اون جا بزنید . یعنی 3 تا رم اول که با هم در یک پکیج هستند رو روی رنگ اول از سمت سوکت پردازنده قرار بده (رنگ مشکی) و بعد وارد بایوس بشید و ببینید در قسمت اطلاعات سیستم چه مقدار رم رو اعلام میکنه . باید 12 گیگ رو نمایش بده .

حالا Set رمهای بعدی رو روی رنگ قرمز قرار بده و مجدداً وارد Bios بشید . ببینید مقدار رم رو چقدر نشون میده .

DfxrdI3eqIuQAP03_500.jpg

ما در سروش 2 تا مادربرد در همین سوکت داریم با پردازنده Core i7 965 و مادربرد ASUS Rampage 2 Extreme با 12 گیگ رم . اول همین مشکل رو داشتیم .
حتماً آخرین Bios رو از سایت ASUS دانلود کن و با نرم افزار مخصوص آپدیت بایوس اون رو آپدیت کن .اینم لینکش :

در مورد رمهای Crucial هم حتماً سریال این رمها رو با فایل QVL مخصوص مادربرد چک کن . متاسفانه شرکت ASUS پشتیبانی بدی از محصولاتش در این زمینه ها میکنه و مادربرد شمام دیگه از تاریخ 11-2010 آپدیت نشده و این موضوع نقطه ضعف بزرگ محصولات این شرکت هست .

برای کار نکردن برخی اسلات ها کاملاً به نوع رمها و پر شدن سایر اسلاتها مربوط میشه . ما برای شرکت هم اول رمهای Kingston HyperX با باس 2000 خریدیم ولی با همین مشکلات مواجه شدیم و مجبور شدیم بجای ماژولهای 4گیگ از 2 گیگ همین شرکت با همین فرکانس استفاده کنیم .

در مورد Share شدن مقدار4 گیگ از رم برای گرافیک هم نگران نباشید . این مقدار در صورت تکنولوژی خاص گرافیک مورد استفاده قرار میگیره ولی این گرافیک ها ازش استفاده نمی کنند و فقط سریهای GS و برخی مدهای AMD در رنده موبایل و تمام گرافیک های شرکت Intel از این مقدار رم استفاده میکنند . پس اگر رمهای شما 16 رو نشون میده مطمئناً رمها کارنکردند !
چینش اونها رو طبق شماره سریالشون مرتب کنید و روی سیستم نصب کنید .

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

مدیر انجمن‌ها
خواهش میکنم :rose:
من کشته، مرده اطلاعاتتم پژمان جان :oops:
فردا تست میکنم همینارو ببینم چی میشه، نتیجه رو همینجا میزارم
بازم ممنون:rose:

مدیر انجمن‌ها
پژمان جان من امتحان کردم، کانال a به هیچ عنوان کار نمیکنه،تو کانال های مشکی اصلا بوت نشد، و تو کانال های قرمز هم 8 گیگ نشون داد
ولی زمانی که تو کانال a رم نمیزاریم مقدار رم رو 16 گیگ درست نشون میده! تکی هم تست کردم دوباره جواب نداد، یعنی باز همون مشکل که کانال a کار نمیکنه
بایوس هم آخرین ورژن نصب شده روش ، برا تست هم دوباره نصب شد روش و جواب نداد،
الان به نظرت باید مادربورد بره گارانتی؟

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
تایماز جان رم شما اصلاً برای این مادربرد طراحی نشده . کی آخه این رم رو برای این مادربرد به شما پیشنهاد کرده ؟؟

مگه رم سیستم 2 تا بسته 12 گیگ نیست ؟ درست هست که مادربرد شما تا 24 گیگ رم رو پشتیبانی میکنه ولی نه هر رمی رو !

ببینید دوستان کلاً 3 نوع رم داریم .

1 - رمهایی که بطور تک هستند که برخی از اونها اگر در کنار هم قرار بگیرند میتونند بطور Dual و یا Triple و جدیداً Quad هم کار کنند که کم هستند .

2- رمهای سری شده که به این صورت مشخص میشن ------> مثلاً 3 در 2 گیگ یعنی 3 تا ماژول 2 گیگ و در مجموع 6 گیگ و یا 3 در 4 که یعنی 3 عدد ماژول 4 گیگ که باهم بطور سری کار میکنند و میشه 12 گیگ در مجموع .

3- رمهایی که در یک بسته قرار دارند و بهشون کیت میگن . مثلاً (Kit of 3) یعنی یک بسته سه ماژول که سیستم این سه رم رو یک رم میبینه و سرعت بهتری دارند ولی محدودیت پشتیبانی دارند .

بحث اینجاست که شما 2 عدد کیت رو روی این مادربرد نصب کردید که در این حالت کیت نصب شده روی اسلاتهای نارنجی بطور کامل شناسایی میشه و شما 12 گیگ رم دارید و از اسلاتهای سیاه هم فقط اسلات شماره 2 کار میکنه که میشه 16 گیگ و بقیه غیر فعال میشه !!!!

شما فقط و فقط برای رسیدن به حجم 24 گیگ روی این مادربرد باید از رمهای شرکت Samsung با فرکانس 1333 مگاهرتز و حجم 4 گیگ برای هر ماژول استفاده کنید . این رمها بطور تک هستند ولی اگر 3تا از اونها رو روی یک رنگ قرار بدید میتونند بطور 3 کاناله با هم کار کنند و اگر 6 تا اسلات رو پر کنی تمام 24 گیگ مورد استفاده میشه . این رمها یا این پارت نامبر مشخص میشن M378B5273BH1-CH9 . این رمها دارای Cl 9 هستند .
در واقع شما برای رسیدن به حجم 24 گیگ چاره ای جز این ندارید وگرنه 8 گیگ رم شما خاموش خواهد موند ! متاسفانه شرکت ASUS در لایسنس کردن رمهای خاص بد عمل میکنه . :mad:

راستی اگر خواستی 4 تا رم 4 گیگ روش نصب کنی حتماً اول اسلات نارنجی رو پر کن و بعد اسلات شماره 2 سیاه رو وگرنه کار نمیکنه !
جالب اینکه هیچ رمی با فرکانس بالاتر نمیتونه روی این مادربرد تا این حجم کار کنه !!!

این مسائل رو به اون مهندس بگو ببین محض رضای خدا اصلاً میدونه همچین مسائلی هست یا نه !؟
برای همین هست که میگن سیستمهای پکیجی با هم مچ هستند ! در واقع به این نکات دقت میکنند و وقتی این اطلاعات رو نداشته باشید ، در موقع جمع کردند سیستم به این مشکلات بر میخورید .

موفق باشی :rose:

آخرین ویرایش:

مدیر انجمن‌ها
قرار بود اگه حل شد اینجا بگم
مشکل از یکی از اسلات های مادربورد بود که در اثر ضربه قطع شده بود 24 گیگ نشون میده ولی بازم مشکل کند کار کردن سیستم رو دارم یکی از دوستان گفت امکانش هست مشکل از هارد هم باشه که یه هارد 500 گیگ سیگیت معمولی هست، به نظرتون میتونه مشکل از اون باشه؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا